Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Цялата активност

Този поток се обновява автоматично

  1. Последния час
  2. Така, извадено от контекста, изглежда прекрасно. Ако на някой му пука точно за тази сума. На всеки 5 години сменям колата на жена ми. Нова, на лизинг, от магазина. До сега все дизели взимахме, защото се кара основно извънградско (сутрин 50 километра, толкова и вечер). Скоро предстои поредната смяна на автомобила и посетих търговеца. Направихме отново елемнтарни сметки, които вече бяхме правили с него преди година и нещо и може би някъде в тази тема да съм ги и споменал. Два еднакви автомобила, единия дизел, другия електричка: - електричката е доста по-скъпа от дизела; - обслужването на електричката е по-евтино; - разхода за зареждане на електричката в домашни условия е много по-нисък; - обслужването на дизела е по-скъпо; - горивото на дизела е по-скъпо. Финансовата развносметка. За 5 години и пробег около 130К, с включени покупна стойност, сервизни обслужвания, разходи за ток (в домашни условия), гориво и т.н., общо вложените средства за двата автомобила са идентични. Електричката е по-скъпа, но с по-ниски разходи. Дизела е по-евтин, но с по-високи разходи. До четвъртата година електричката излиза по-скъпо, чак на петата година двата автомобила се изравняват като разход. Следва да добавя и факта, че за електричката месечната вноска ще бъде по-висока, което за мен е по-неудобно отколкото да отида на бензиностанцията да заредя до горе от скъпата нафта или да дам повече пари за обслужване. На петата година лизинга приключва, но не давам колата на вносителя под формата на обратно изкупуване, а я продавам сам на вторичния пазар, защото финансово за мен така е по-изгодно. Към днешна дата дизел на 5 години и 130к пробег ще го продам много по-лесно, което за мен е огромен плюс. След петата година електричката ще започне да излиза сумарно по-евтина, ако я задържа, но и ще търпи повече загуба на пари на вторичния пазар. Равносметката, поне за мен, е ясна. Да, готино е да се извади от контекста колко евтино е обслужването на електричката и колко евтино е да я зареждаш (в домашни условия). Но по-горе, макар и грубо, съм показал цялостната финансова равносметка за определена марка и определен модел от 0 до 130к пробег. Не съм засегнал някои неудобства, свързани с електричката, като междинни зареждания и т.н., при които дизела хич няма и да спре. Но те не са предмет на финансовата съпоставка, макар и да са важни за мен. Горното важи, както вече уточних, за два еднавки и нови автомобила. Възможно е финансово (като процент) нещата да не са такива, ако човек иска да купи и сравнява 2 иденчина автомобила от вторичния пазар. Моите коли от години са все втора и трета употреба и поне за сега няма електричка, с която да мога да ги сравня като покупна цена и експлоатационни разходи.
  3. Вчера
  4. maxrpm

    Ежедневни приказки !

    Ето ви една мацка с GL ка, и моята горе долу така пали ...
  5. maxrpm

    Ежедневни приказки !

    Това направо ми спаси нервите в фейса , който иска да го пробва ... ама трябва да си го настройте https://www.fbpurity.com/
  6. krasipask

    Фаворит любимец

    Снимките
  7. krasipask

    Фаворит любимец

    Не съм писал отдавна! Вчера пуснах във Фейсбук групата една обява за тази дреболийка(от снимката). Там нали всеки купува\продава-ама никой не намери. Тази скобичка придържа горната част на предните калобрани. Въобще не ми се занимаваше, но се принудих да я направя, все пак предните калобрани са мн. добра екстра. Не искам да ги губя! Поздрави!
  8. Последната седмица
  9. Тия - последните, са от Фолксваген форума. Освен Кафер-и, има и един Фокс
  10. Ето няколко снимки и от мен! Очаквах да сме доста повече коли, на фона на последните няколко срещи и събори, но...
  11. joro-120L

    Смях в залата :-)

  12. maxrpm

    Ежедневни приказки !

    пиши ми пак , че викам да си почистя кутията и затрих всичко живо , без да искам ...
  13. maxrpm

    Ежедневни приказки !

    Драснах ти!
  14. joro-120L

    Кошмар: Загуба на антифриз 2.0 tdi 184kс VRS

    За София, тези два сервиза имат добро име и доверие във форума. 0888 900 960
  15. k_garchev

    Кошмар: Загуба на антифриз 2.0 tdi 184kс VRS

    5 сервиза обиколих и нищо. Два пъти мерене на газове и отрицателни. Маркучите са меки. В темата чета, че сервиза поне обръщат внимание. Не знам къде вече да я закарам. Всички казват или ЕГР или глава или кулер в колектора. Никой не ми казва нещо категорично от което да започна. Автомобила е Пасат Б8 2.0ТДИ 190кс на 260000км
  16. joro-120L

    Кошмар: Загуба на антифриз 2.0 tdi 184kс VRS

    Здравей, Проблемът ти няма общо с темата, за да търсиш точно този сервиз. Търсили са загуба на антифриз, която е скрита. При теб симптомът е ясно изразен. Има надуване в охл. с-ма, или вкарване на компресия. Най-вероятно гарнитура на глава. Ако е Пасата от "гараж" е сравнително нова кола и му е рано за гарнитура. Не знам. Във всеки сервиз могат да го диагностицират и да направят ремонт. Има начини и да проверят за наличие на газове в охл. с-ма. Тоест, не се свивай до един сервиз. А и темата е стара и едва ли ще получиш отговор. Успех!
  17. Аз се изкефих на макс и забравих да снимам. Все пак направих няколко снимки де. Децата, и не само се позабавляваха на полянката Естествено пропуснах да снимам барбекюто и хората около него Но пък успях да снимам някои от гостите на събора За съжаление, сърничката не се вижда никак добре
  18. Izolini

    Ежедневни приказки !

    Той и Пепино има, но сигурно няма как да ти даде 1-2 литра, ще трябва да вземеш поне туба 20ка
  19. niki

    Ежедневни приказки !

    Имам 10тина. Пиши на лс.
  20. sando2

    Смях в залата :-)

  21. И бре, снимки няма ли от събора, поне да завиждаме малко, тез дет не бяха там
  22. k_garchev

    Кошмар: Загуба на антифриз 2.0 tdi 184kс VRS

    Здравейте, дали въпросният сервиз работи все още. И аз имам проблем с изхвърляне на антифриза през капачката.
  23. maxrpm

    Ежедневни приказки !

    Пичове , тея дни ми трябва някакво моторно масло отработено , дали някой има 1-2 литра ?
  24. Rosen Raychev

    Среща всяка 3-та неделя от месеца, гр. Пловдив

    Другата седмица събота сутрин тръгвам за соколския, ако на някой му се пътува с мен
  25. Атанас

    Среща всяка 3-та неделя от месеца, гр. Пловдив

    Чухме с Жоро, че никой няма да идва и го отложихме за следващата среща. Дано следващаия път се съберем повече хора.
  26. Rosen Raychev

    Среща всяка 3-та неделя от месеца, гр. Пловдив

    Аз късно се сетих, разходих ръждата малко на хлад и на скара
  27. Аз пък се мотах днес в твоя район
  28. Атанас

    Среща всяка 3-та неделя от месеца, гр. Пловдив

    Някой, освен мен, ще идва ли утре?
  1. Зареди още активност
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.