Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Пак за маслата


Odin

Recommended Posts

Съжалявам, не знаех, че си го правил сам ремонта. Но все пак хора сме и грешим. Пък може и да е механично счупване на нещо от умора на метала - не може да се предвиди, нито има някакви индикации преди да се случи. Дано не е от маслото, лошото е, че ако е, на всеки може да му се случи да му пробутат фалшиво масло и да му повреди двигателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се забавлявам като чуя от "разбирачи", че 10W/40 нямало да го качва помпата, Шкодовите двигатели не били конструирани за хубави масла (полусинтетика и синтетика) и т. н. ... Вчера обаче го смених маслото с "Елф" 10W/40 API SL и определено двигателя сега е по-мощен, даже ограничих притока на газ и пак върви яко. Така че очевидно има значение качеството и спецификацията на маслото. Колкото по-качествено е маслото, мисля че е толково по-добре.

Много се радвам, че намерих съмишленик на тема масла и по-точно на ELF :) Откакто се появи по магазините/масларниците ELF баща ми само такова й наливаше. И аз откакто я карам само такова й сипвам. Преди е карана с минерално 15W40, но след основния ремонт (преди 5 години) реших да експериментирам с полусинтетика и от тогава си я карам само с 10W40. Нямам гумички на клапаните, но разхода е минимален. Преди ако не си намерех ELF сипвах Mobil. И от него съм доволен. Но след като се светнах, че ProMobil внася ELF, вече само от тях си го взимам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз Opel-а го карах само с ELF Competition STI - 10W40 и не съм имал никакви оплаквания! Супер доволен!

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.