Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Баба на ремонт:)


cacadu

Recommended Posts

То не е ремонт, не е чудо :lol:

С един майстор си стиснахме ръцете, обаче след 2 дена той се отказа да я прави - много зле била. В крайна сметка ми стана ясно, че проблемът му е друг - щял да изпусне много клиенти докато бърника по Октавията.

Ми така да каже! А аз си помислих, че по колата има непоправими неща и направо си се депресирах :lol:

Та така, докато се намери друг майстор, мина една седмица. Загубено време. :twisted:

Абе, викам си, докато се търси тенекиджия, да вземе да й погледне някой спирачките /те откровено си бяха зле/. Айде на сервиз. Седя бабата в сервиза 3-4 дена и майсторът вика: Сори, ама не можах да обезвъздуша спирачките, щото някакъв болт...Непоправимо е.

Брех, да му се невиди! Тая Октавия много зле явно!

После, разбира се, последва лек скендъл между мен и мъжо, който се тюхкаше какво ще я правим тази трошка. Аз, обаче, като един непоправим оптимист, въобще не му се вързах.

И разбира се, както винаги става, в най-черния момент изникна един тенекиджия+монтьор в едно. :lol:

Видя Октавията, разгледа я и каза, че като дойда да си я взема няма да я позная. Имало доста неща за оправяне, но нямало нищо непоправимо. Спирачките ще ги оправи, праговете са много зле, но и те не са безнадеждни. Разни други чаркове също са за смяна, но бившият собственик на октавията даде де що части имаше и се оказа, че за ремонта има всичко в наличност. Та засега, всичко върви добре , само дето октавията загуби поне две седмици за да се разхожда от сервиз на сервиз :wink:

 

Ето и няколко снимки:

 

http://www.bgphoto.net/octavia/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в другата тема не успях да ти честитя количката,да ти е жива и здрава....за съжаление в БГ трудничко се подържат такива екземпляри(няма значение марката)....все още нямаме средствата за реставаций :cry: :cry: ....важното че ти си оптимистка :D и имаш желание ,дано успееш :wink: :wink: ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш много интересен накрайник на аусуха, виждал съм подобен на някои снимки, може би е някаква разновидност на серийните. Гледай да не ти го свият

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едвали ще и го свият ... все пак колко хора в БГ се интересуват от Шкоди на 40 години ... виж ако беше Голф 2-ка ...

 

Cacadu, ако останеш доволна от този майстор, ни го препоръчай :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До момента съм много доволна от майстора и много бих искала да ви го препоръчам, но не знам дали той иска. Основната му работа не е поправянето на автомобили и трябва да го питам дали иска да го препоръчвам :roll: Ако иска - веднага пускам координати :) Той се намира в едно село малко след Перник.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
  • 1 месец по-късно...

Айде, свърши се :lol::lol::lol:

Вековният ремонт приключи!

Матичек е като нов!

Абе големи разправии имаше, но "всичко е добре, когато свършва добре" 8)

Страшно много неща за поправяне и смяна изкочиха, и то най-смешното, че изкачат едно по едно. Тамън си кажеш " айде, готово" и - пук!- Матичек клюмне. :lol:

Сега всичко е точно, мина на преглед в КАТ - беше атракция за дебелите вратове с ланците, които се бяха наредили на опашката и гледаха с голяяяяяямо пренебрежение и се предреждаха, но това е бял кахър :wink:

Може аз да не съм у ред, обаче в момента, в който седнах в тази мила колица и я запалих и разбрах, че ТОВА е моята кола! Много трудно маневрена, много твърд волан, педали, скачам върху спирачките - обаче е страхотен кеф! Мъжът ми кара Ауди, много лесно се управлява - еми..., по-удобно ми е да карам Матичек.

Душица мила, красивият ми пръдльо, дано и аз да му харесвам :lol:

 

Много важно е да кажа, че ако не бях открила този форум, може би Матичек все още щеше да прилича на нищо подобно. Благодарна съм МНОГО!!!

 

Ето малко снимки:

 

http://www.bgphoto.net/Start.aspx?UserId=3738

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехеее разкошна е количката. Със здраве да си я караш и много да я пазиш! Ама трябва да и претапицираш седалките в бежова кожа 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БРАВО!!!честито, мойте поздравления!

а защо чистачките стоят в едно такова 'напсувано ' положение??????/това ми направи впечатление на фона на идеалната кола

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бравос, със здраве да си я караш колата. Радва ме твоя ентусязъм, който за съжаление у много хора липсва :) Освен за чистачките, трябва да помислиш за нещо далеч по-важно - страничните огледала. Гледам, че ги няма. Сложи си, и то не едно само от шофьорската страна, както правят мнозина, а две - както си му е реда. Хем по-красива ще е колата, хем ти ще шофираш по-сигурно. 15 кинта е комплект хубави полски огледала. Леко са тунирани и по-трудно някой може да те заслепи с тях. За тези пари на мен лично толкова ми харесаха, че от кеф си взех и още един комплект :) Не го продавам, но последно ги видях в магазина на Васил Левски.

Поздрави и безаварийно да й се радваш на колицата :) Мисля, че е крайно време на малките софийски срещи, които си правиме да дойдеш да я видим на живо. Убеден съм, че ако напишеш дата за среща - доста хора ще дойдат :) Таман и на живо да се запознаем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотна е, поздрави!

Дай една снимка и отзад, моля.

С нея ли ще ходиш на море?

А ония с ланците са си мислили сигурно колко мноо кинти е!

Със здраве да си я караш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте, тамън се връщам от морето /Хашек, през Варна не минах - бях на къмпинг "Градина" до Созопол/. Не бях с Матичек. Много се радвам, че ви кефи колата. Седалки огледала, чистачки - едно по едно ще ги надипля :)

Малко трябва да се ошлайфам като шофьор, защото наистина не е чак толкова лесно да се управлява този дзвер :lol:. Сега вече стриктно започвам да следя срещите, може и аз да се класирам скоро!

 

Поздрави :wink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Благодаря, благодаря! Предадох му поздравите.

Тюююх, абе знаех си аз, че трябва да се държа прилично във виртуалното пространство, че не се знае кой кой е! :lol::lol::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.