Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Масло на скоростите


Recommended Posts

Някой ако може да ми помогне ще му бъда много благодарен...

Въпросът, който така усилено ме тормози е къде се намира пробката на скоростната кутия за маслото :cry:

Благодаря предварително 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искаш да сменяш масло или да видиш колко има?

 

първото не знам точно, някъде отдолу. второто, отвиваш жилото на километража (там където влиза в скоростната кутия, не от таблото :) и там вътре се гледа, ма докъде точно трябва да стига маслото не помня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пиша ти за 120-ка предполагам при теб ще е същото. Най отдолу на скоростната кутия има винт(пробка).Като я отвиеш тази пробка маслото започва да тече. Хубаво е преди да започнеш да сменяш да покараш малко колата, че да ти загрее маслото - да стане по-рядко и по-лесно да изтече. Течащото масло го събираш в подходящ съд. Може отрязано дъно от шише за мин. вода 10л, като съобразиш колко ще изтече. При 120л е около 2л , при теб едва ли е мн. повече!

 

Предполагам, че нямаш канал и ще ти е трудничко да намериш и отвиеш пробката, защото при мен беше вс. в масло, кал, боклуци и тн. можеш да вдигнеш колата на крик и тогава да действаш като имаш превид , че когато колата е на крик няма да изтече вс. масло и може като отвиеш пробката да спуснеш колата да си стъпи на гумите и да се източи всичко!

Смяна на маслото на двигателя и филтър е 4 лв.Помисли дали ти се занимава и цапа за 4лв.

 

дано съм бил полезен

 

При твоита кола не може ли да премериш нивото на маслото като при 120 ките с пръчката за двигателното масло????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Ако искаш да си провериш маслото на скоростната кутия отвиваш жилото за скоростомера-държи го планка захваната с болт.След като извадиш жилото най отдолу има зъбно колело което предава въртенето на жилото и има една стърчилка която е около 5мм.Маслото трябва да е наравно с нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.