Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Бензинова или дизелова Фабия?


Guest nx3

Recommended Posts

Пак съм аз ;o)))

 

Забравих да питам как се държи колата на магистралата с по-висока скорост (хечбек-а) и скъпа ли е поддръжката на автомобила (части и консумативи и т.н.)?

 

И още нещо - какво ще кажете за Citroen C2 сравнен с Фабия-та???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен Fabia се позиционира e някъде м/у C3 и C4. BTW C2 и C3 на една платформа. Иначе моето мнение е, че Fabia е много повече автомобил от цитираните modeli :) . Ситроените са "сладурски" коли за блондинки :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да питам как се държи колата на магистралата с по-висока скорост (хечбек-а)

определено това не е силата на тази кола(особенно с 1.2 двигателче)....но ако караш 130-140 мисля че няма да имаш чак екстремни изживявания :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

една идейка - качи се на едно такси fabia, от модела който те интересува (в русе и варна има доста) и си поговори с шофьора. аз таки си приказвам с тях - последно с един пич, който кара felicia от нова, беше й навъртял над 300000, каза, че е сменял само консумативи.

за fabia 1,2 с 3 цилиндъра ми раказа друг шофьор - кефеше се, каза че е слабичка, не е първи по свтеофарите, но тя не е и направена за това, нали. като цяло беше много доволен, беше минал 50000 и разправяше, че разхода му е смешен. на мен лично ми хареса и определено е по бърза от 120 L! няма да си бърз и яростен, но за кво пък и да бъдеш? тук основното предимство е нисък разход и ниска цена. именно и за това цилиндрите са три (представи си основен ремонт - един комлект по - малко сегменти, клапани...). от това пада цената и на колата като нова. турбо - дизелите също са икономични, но колко по скъпи са?

пиши като си избереш нещо и късмет с покупката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте всички,

 

днеска я платих и вече съм горд собственик на Шкода Фабия 1.2 12V Surprise сребърен металик за 18700 лева ;o)))

 

Другата седмица ще ми я регистрират и ще си я взема ;o)))

 

И за поговорих с бая таксиджии тук в София и общо взето бяха много доволни освен тези с дизелите. Бил тежък двигателя и спирачните дискове се изкривявали от горещината и теглото....

 

Тази, която я взех е излязла от завода на 29-ти миналия месец и беше на 200 метра ;o)))

 

Обаче като недостатък мога да изтъкна тая тъпотия drive-by-wire! Какво им пречеше да си сложат нормално жило? С тази не ми се мисли какво ще правя ако ми се наложи да ускоря рязко (при изпреварване примерно), те едвам тръгват...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обаче като недостатък мога да изтъкна тая тъпотия drive-by-wire! Какво им пречеше да си сложат нормално жило? С тази не ми се мисли какво ще правя ако ми се наложи да ускоря рязко (при изпреварване примерно), те едвам тръгват...

 

тази така наречена тъпотия,няма нищо общо ,просто двигателчето си е слабо!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте всички,

 

днеска я платих и вече съм горд собственик на Шкода Фабия 1.2 12V Surprise сребърен металик за 18700 лева ;o)))

 

Другата седмица ще ми я регистрират и ще си я взема ;o)))

 

И за поговорих с бая таксиджии тук в София и общо взето бяха много доволни освен тези с дизелите. Бил тежък двигателя и спирачните дискове се изкривявали от горещината и теглото....

 

Тази, която я взех е излязла от завода на 29-ти миналия месец и беше на 200 метра ;o)))

 

Обаче като недостатък мога да изтъкна тая тъпотия drive-by-wire! Какво им пречеше да си сложат нормално жило? С тази не ми се мисли какво ще правя ако ми се наложи да ускоря рязко (при изпреварване примерно), те едвам тръгват...

Ха честито и безаварийно шофиране :) .

И да има някои т.н. недостатъци, много скоро ще свикнеш :D , радвай и се, много е приятно чустовто да се качиш на нова кола 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, значи за drive-by-wire пак...

 

Купихме едно фирмено Рено Модус, което е около 110к.с. и също е с drive-by-wire. Въпреки, че двигателя е доста по-можен от на Фабията, тръгва по същия начин и се нагажда според карането, ако караш лекичко и тя ускорява бавничко, обаче ако натиснеш педала до дупка има kickdown и направо те изстрелва...

 

Чудя се дали няма нещо подобно и при Фабията, защото успях да я покарам само на паркинга 100-тина метра...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз нещо не разбирам за какво говориш,какво общо има kickdown-на със drive-by-wire????едното е режим на работа на автоматика другото начин на предаване на командите????....искаш да се изтреляш от страт ли ????да ускоряваш бързо ли ???нещо не те разбирам....

 

Сетих се и още нещо - каква е разликата между Fabia и Fabia 2005 Facelift?

 

Facelift-тът е осъвръменяване на модела ,има леки промени във външноста, а най-хубавото е че са отстранение някои дребни недостатъци на колата....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам какво е kickdown, имам и автомобил с автоматични скорости. Но това Рено също има kickdown, въпреки че е с ръчни скорости. То също е с drive-by-wire, ECU-то се учи от това как шофираш и, ако по принцип караш лекичко, автомобила не ускорява бързо. Обаче веднъж се наложи малко екстремно изпреварване и бая се уплашихме какво ще стане знаеки, че колата ускорява бавно и е тромава. Обаче каква голяма изненада - като се натисна педала на газта рязко до долу изведнъж колата се изстреля! После погледнахме книжката и настина се оказа, че има kickdown функция въпреки ръчните скорости. Та се чудех дали и при Фабията не е подобен случая...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха разбрах за какво говориш,това го има и на коли който са без така нареченото drive-by-wire,но аз определено не бих го нарекъл kickdown....няма значение де....хмм за Фабията трудно ми е да кажа ,пък и да има с тези 16с до 100 определено няма да ми е конфортно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.