Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Търся акумулатор...


Satan

Recommended Posts

Търся акумулатор за Шкодата, че все се налага да взимам на заем от колегата axl за да я паля, и неговата остава без. Ако някой има акумулатор, който все още може да развърти стартера и иска да го изхвърля ще се радвам да го изхвърли при мен :) Все пак дайте насоки какъв акумулатор да си купя в скоро време като се замогна. Кои марки са читави и кои не стават, както като параметри и живот така и ценово. С какви акумулатори карате вие ? Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят е МОНБАТ 12v 44аh купих си го на 05.2004г за около 50-60лв. засега проблеми нямам. предишният ми го хварлих, че ме дразнеше че трябвашена вс. месец да го зареждам.На мен колата ми не пали от първия път през зимата от 3- 4 ти и доста зор беше видял. Иначе работеше, ако знаех, че на някой може да му потрябва да го бях запазил, но късно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ракам с MONBAT 55 AH и ти предпоръчвам такъв защото зимата иде а в големия студ ако не запали от първия път нямаш право на повече опити ако си с по малките :) Верно по голям е като размет и по тежък (вдида разхода ) :lol: , но ако го вземеш по марков размета му е като на 44AH

Познат ми похвали някакви словенски акумулатори, но как се казваха не помня :) A гледаи и стартовия ток да е по голям :D

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ракам с MONBAT 55 AH и ти предпоръчвам такъв защото зимата иде а в големия студ ако не запали от първия път нямаш право на повече опити ако си с по малките
- Ела да видиш дали нямам право на повече опити с моя. Шкодата ако е изправна пали без грижи с 44Ah ак. през зимата, при все че това не става от веднъж. Още нещо - фабрично чехите монтират в шкодата 37Ah акумулатор, а там зимите на са по-леки от при нас.

 

Аз сега съм с български акумулатор START Bat Economy, купен от метро - просто беше най-евтиния и нямам никакви проблеми. Предния пак беше български и изкара около 5 години, така че не се изхвърляйте на скъпи акумулатори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До преди 1 годинка бях с ACDelco - хубав акумулатор, изкара около 4 годинки. Какви перипетии е имал само той си знае - яко слушане на музика на акумулатор, солидно късо съединение в захранването на стартера... И въпреки всичко ми служи вярно през тези години. Единственият му недостатък беше, че не успях да го съживя със зареждане, т.е. опитах ама той не пожела да стане от "операционната маса". За него специално си купих зарядно на Bosh, понеже зарядното на баща ми е само на 4А, т.е. малко силничко, но пак не се получи. И реших да си взема MonBat. Прецених, че ако ще сменям акумулатора на 3 години, не си заслужава да се купува нещо по-скъпо. Пък и с по-евтин акумулатор няма да ми е съвестно да го предам на вторични след като му свърши живота и да си взема същия нов. Това ми бяха размислите доскоро. Оказа, се, че след като не бях изкарвал колата 1 месец от гаража, а пък редовно слушах музика докато си работя...тя взе че запали :), а бях убеден, че ще трябва да свалям акумулатора за зареждане :)

Така че, който има нуйда от нов акумулатор да знае, че МонБат са със достатъчно добро качество :)

А относно амперите, моя е 44Ah и смятам, че е достатъчно мощен за да пали през зимата от раз, от два...от пет. Но факторите определящи това са много - изправност на ел. инсталацията, гъстота на маслото и т.н.

Беля Лебед е прав - на 120 заводски му дават 37Ah, при това едно време при по-старите технологии сигурно пусковия ток е бил доста по-слабичък...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.