Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Купих си Фабия ;o)))


izov

Recommended Posts

Здравейте, вчера си взех колата от ЕураТек и вече съм горд собственик на Фабия 1.2 12V 64к.с. с клима и разни други глезотийки. Страхотно съм доволен, направо нямам думи, надмина очакванията ми... обаче едно нещо не ми допада - педала на тазта много бавно реагира. Не мисля, че е заради слабия двигател, ами има някакво забавяне, малко е неприятно, но май почвам да свиквам ;o)))

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито със здраве да си я караш!

Давай снимки.

Като я покараш един месец газта въобще няма да ти прави впечатление, бъди сигурен,

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти до сега каква кола си карал? А това забавяне на педала има ли го и на място или е само при движение?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще сложа снимки тия дни, чакам да намеря няквъ зелена полянка на която да я снимам, а не пред бетонените блокове в София ;o)))

 

За забавянето - има го и на място и вдвижение, много е малко, но се усеща... Ама сигурно ще свекна, все пак колата е още на 10-тина километра ;o)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисълта ми беше следната - нека не забравяме, че всички нови коли заради екологичните норми на вредните емисии са леко "спънати". А това се усеща най-много при малките мотори. И няма нищо чудно в това колата първо да помисли, а после да започне да вдига обороти :) Ако сравним два еднакви автомобила с еднакви конски сили и с еднакви въртящи моменти, ако и двата са чисто нови, само че единия с производство от преди 7 години, а другия да е току що закупен от магазина - то стария ще върви повече, ще е по-пъргав и т.н. Нещата не опират толкова до това, че ти е "неразработен" двигателя, а до емисиите :) Т.е. ако сега имаш забавяне при ускорение, ще го имаш и след 100 000 км, но тогава вече няма да ти прави впечатление, защото ще си свикнал с него :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това което според мен спъва най-много новоте коли е тяхното тегло(сигурност екстри и тн.),спънките от страна на емисийте и другите подобни също се отразяват ,но двигателите се развиват и въпреки тези неща стават все по мощни.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забавянето вече не е проблем, свикнах му и не ми прави впечатление, много съм доволен от колицата ;o)))

 

Исках да сложа снимка, ама не знам къде да я кача. Дата-та не ми работи...[/img][/code]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, честито и от мен! Безаварийно каране и дълги километри!

 

Забавянето на газта се дължи на липсата на жило газ. При почти всички бензинови Фабии газта се контролира от потенциометър, който е свързан към педала директно и подава сигнал към инжекцията.

 

Свиква се лесно ... особено на ново :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.