Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Добрата осветеност на пътя


vRS

Recommended Posts

Аз пък карам с китайски халогенни крушки, от тия дето светят синъо-бяло и струват не повече от 14лв. комплекта. Досега нито една не е изгоряла! Проблем?!

 

Тия моите крушки и пак такива на един куп приятели /китайски/ светят доста по-добре от обикновените - маркови! Това се вижда с просто око. За Osram-ите на Мишел изобщо не смятам, че светят по-добре от мойте. Нали сме се събирали и съм ги виждал. Незнам какво е това преклонение пред тия марки.

 

пп.: Като си с ксенони ще си спокоен ли ако жена ти кара? Фаровете е добре да светят хубаво, но мисълта ми е, че не те правят шофъора! Ако някой не вижда добре пътя с обикновени фарове, по-добре според мен да не кара на тъмно ако ще и с прожектори да е.

 

Не виждам какво общо има жена ми тук? Напълно съм спокоен като кара тя било то с кеснони или не. Не разбрах къде съм написал че съм страшен шофьор като съм с такива фарове. Ти защо караш с китайски халогенни крушки, от тия дето светят синъо-бяло и струват не повече от 14лв, а не караш със старите балонни крушки - предполагам защото халогенните светят по - добре? Ксеноновите светлини подобряват комфорта на шофиране а също така и безопсността. И понеже големите фирми като philips, osram, hella и т.н. са вложили милиони за разработки на халогенни крушки - та затгова китайските ментаци са по-добри от тях. Как оцени с просто око, че светят по хубаво - погледна във фара или носеше си потративен уред за исмерване на осветеност? А какво става със стъклата на фароветет ти, рефлекторите, консумацията на ток и околоните шофьори като караш с тези крушки имаш ли идея?

Ако си пешеходец и пресичаш и някой дядка който недовижда и все пак си кара по пътя, с какви фарове предпочиташ да е ?

 

ПП. Тея крушки свтят синьо-бяло защото имитират ксеноновите фарове нали?

 

DRV добре му го каза на заядливеца :twisted: Белият лебед все много знае и е компетентен по всички въпроси :roll: тия китайски крушки са супер а :roll: а в комбинация със сини светещи пръскалки става уникално :idea: все едно караш космически кораб :roll: а ако сложиш и на габаритите такива сини :shock: е тогава вече нямаш равен :roll: нищо не може да те спре :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък карам с китайски халогенни крушки, от тия дето светят синъо-бяло и струват не повече от 14лв. комплекта. Досега нито една не е изгоряла! Проблем?!

 

Тия моите крушки и пак такива на един куп приятели /китайски/ светят доста по-добре от обикновените - маркови! Това се вижда с просто око. За Osram-ите на Мишел изобщо не смятам, че светят по-добре от мойте. Нали сме се събирали и съм ги виждал. Незнам какво е това преклонение пред тия марки.

 

пп.: Като си с ксенони ще си спокоен ли ако жена ти кара? Фаровете е добре да светят хубаво, но мисълта ми е, че не те правят шофъора! Ако някой не вижда добре пътя с обикновени фарове, по-добре според мен да не кара на тъмно ако ще и с прожектори да е.

 

Не виждам какво общо има жена ми тук? Напълно съм спокоен като кара тя било то с кеснони или не. Не разбрах къде съм написал че съм страшен шофьор като съм с такива фарове. Ти защо караш с китайски халогенни крушки, от тия дето светят синъо-бяло и струват не повече от 14лв, а не караш със старите балонни крушки - предполагам защото халогенните светят по - добре? Ксеноновите светлини подобряват комфорта на шофиране а също така и безопсността. И понеже големите фирми като philips, osram, hella и т.н. са вложили милиони за разработки на халогенни крушки - та затгова китайските ментаци са по-добри от тях. Как оцени с просто око, че светят по хубаво - погледна във фара или носеше си потративен уред за исмерване на осветеност? А какво става със стъклата на фароветет ти, рефлекторите, консумацията на ток и околоните шофьори като караш с тези крушки имаш ли идея?

Ако си пешеходец и пресичаш и някой дядка който недовижда и все пак си кара по пътя, с какви фарове предпочиташ да е ?

 

ПП. Тея крушки свтят синьо-бяло защото имитират ксеноновите фарове нали?

 

DRV добре му го каза на заядливеца :twisted: Белият лебед все много знае и е компетентен по всички въпроси :roll: тия китайски крушки са супер а :roll: а в комбинация със сини светещи пръскалки става уникално :idea: все едно караш космически кораб :roll: а ако сложиш и на габаритите такива сини :shock: е тогава вече нямаш равен :roll: нищо не може да те спре :roll:

 

:D Турбо гъзария ти казвам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей няма да се карате тук!

 

И без това нямам време за форума и искам така да продължи кротко мирно и спокойно.

 

Не съм забелязал белия лебед да е нагрубил някого и да е чак такъв всезнайко. Просто изказва мнение на човек карал по-стари коли /и любител на такива/

В този дух - едва ли би могъл да се изкаже за новите технологии като ксенонови фарове, така че не се учудвайте че просто отрича технологията.

 

Аз лично карам лампи Нарва и не експериментирам - все пак това е препоръката на производителя. И освен това за 150лв. предпочитам да си оправя спирачките.

Още са доста скъпи - има смисъл ако често караш нощем сигурно.. /ама не вярвам да те спасят от всички дупки по родните "аутобани"/

А - за добрите и лошите шофьори - те се познават по това дали се съобразяват с обстановката . Трябва да можеш да караш по съответения начин с ксенонови фарове и без ксенонови фарове и да не пречиш на себе си и на околните.

И няма значение дали си жена и т.н.

Няма да го избиваме сега на сексизъм и age-изъм и т.н.

Само на автотуризъм може по-често ;))))

 

Благодаря на всички за полезната информация която изнесоха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм си на мнение, че добрата крушка си е добра крушка. Имам достатъчно опит с различни марки, та включително и с тези прословути имитации на ксенон, с които кара Белия лебед - едно приятелче караше с такива, та му ги взех на заем за "едно кръгче". Това, което забелязах е, че осветеността на пътя с тях е по-лоша. Като застанеш пред колата изглежда, че светят по-силно, но това си е чиста заблуда :) Пробвал съм и с още по-големи ментаци - тея дето са по 100 вата - при тях мога да каже, че освен да извадя някоя пържолка и да я метна на фара, та за 2 мин да я изпека за друго не стават :)

Не е важно само разстоянието, на което светят крушките, каквито и да са те. Важен е и спектъра на светлината, т.е. какво и колко ще виждаш с тях :)

Всички знаем, че технологийте се развиват към все по-добро. Защо тогава да отричаме качествата на крушките, произведени от Осрам, Нарва, Хела и т.н. Инвестициите, които правят тези, а и много други фирми са с цел получаване на по-качествен и с по-добри технически характеристики краен продукт, който обаче си има и съответната цена. Но пък от друга страна всеки има право на избор и затова на пазара има нужда и от по евтини стоки, които са за по невзискателни или с по-тънък джоб потребители.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто изказва мнение на човек карал по-стари коли /и любител на такива/

В този дух - едва ли би могъл да се изкаже за новите технологии като ксенонови фарове, така че не се учудвайте че просто отрича технологията.

 

Ти направо ме разби! Не съм любител на стари коли, а просто мойта е такава в момента и гледам да я поддържам. Не съм казал никъде, че ксеноновите фарове са нещо лошо, даже съм на обратното мнение!

 

Към DRV и vRSМ: Голъовци, какво ме апострофирате бе? DRV, не съм имал предвид твоята жена, а жените шофъори по принцип, не знам защо се хващаш за глупости. vRS: Тебе какви сини пръскалки те гонят?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

vRS: Тебе какви сини пръскалки те гонят?

 

Не само, че ме гонят, преследват ме навсякъде scared.gifscared.gifscared.gif особено като минавам покрай бакшишките стоянки :-$ :smt033

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А не те ли преследват и синиьо светещите рамена на чистачките, светещите антени и т.н. :smt031

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.