Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Масло?Кое е най-походящото масло за моята Skoda? Впечатления


vRS

Recommended Posts

Ето маслата подходящи за Fabia RS

 

BP Special Visco V 5W-40 (fully synthetic)

Castrol GTD 505 01 5W-40

DEA Ultec Diesel SAE 5W-40

Delphi Prestige Diesel Plus 5W-40 (synthetic-based)

Esso 505 01 5W-40

Fuchs Titan Supersyn SL PD SAE 5W-40 (fully synthetic)

Granville Topaz Diesel 5W-40 (semi-synthetic)

Madit 505 01

Migrol Special S-Plus

Millers XFE-PD SAE 5W-40 (semi-synthetic)

Motul 6100 5W-40

OMV syn com diesel

Q8 Formula Excel 5w40 (fully synthetic)

Shell Helix Diesel Plus VA 5W-40 (semi-synthetic)

VAG-branded 505 01 505 00 High Lubricity Engine Oil 5W-40 - G 052 167 A2

- (Part No: ZGB 115 QLB 00 462 - RRP £32.90 inc VAT for 5 litres)

Valvoline DuraBlend Diesel SAE 5W-40 (semi-synthetic)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Rapid - приятелю, това, че на 8 000 км маслото ти не е започнало!!! да става черно само може да те безпокои, а не да е повод за "улучих правилното масло" :) Както знаеш маслото освен да смазва, абсорбира и "мръсотията" (нека така да я нарека) от двигателя, в резултат на което с течение на определени изминати километри то си променя цвета. В началото е бистро, след което би трябвало да започне да потъмнява постепенно и 2-3 хил. пкм преди смяната ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да е черно на цвят. Това е показател, че маслото си е свършило работата.

Хашек - Миро, за други марки масла нямам опит, но съм твърдо убеден, че и без лаборатория доказвам как се отразява ЕЛФ-а на моя мотор. В смисъл, че качеството на едно масло можеш да го провериш както с лаборатория, така и с дългогодишен опит. Вярно - немога да го сравнявам с други, но поне съм доказал на себе си и на колата какви са качествата на маслото, което ползвам :)

За vRS - имам към десетина страници справочно/информационен материал за разработките на различни масла - за стандартите, за означенията, за класовете и т.н. (благодарение на Grifin). Това, което мога да ти кажа е, че не винаги означенията на дадено масло ще те удовлетворят като краен резултат. Пробвал съм Motul, полусинтетика (не помня точната модификация на маслото, но като се сетя ще я допълня. Трябва да ти кажа, че в началото двигателя работеше много добре. Но след около 3-4000 км моторчето взе да работи по-шумно, някак си по-странно. Не че е тракал или нещо такова, но ... абе работеше странно. Веднага изхвърлих маслото и отново си сипах ELF-чето. До сега подобен проблем не съм имал НИКОГА с ELF или Mobil. От друга страна, отново базирайки се на означенията на маслото ( а те показваха, че то е на доста добро ниво) същия колега и приятел Grifin си купи Madit (който ти казваш, че ставал за Шкода). Да де, ама знаеш ли какво извади момчето от двигателя след като тръгна да си точи маслото за да го сменя - СЪСИРЕЦИ. Изводите оставям на теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За vRS - имам към десетина страници справочно/информационен материал за разработките на различни масла - за стандартите, за означенията, за класовете и т.н. (благодарение на Grifin). Това, което мога да ти кажа е, че не винаги означенията на дадено масло ще те удовлетворят като краен резултат. Пробвал съм Motul, полусинтетика (не помня точната модификация на маслото, но като се сетя ще я допълня. Трябва да ти кажа, че в началото двигателя работеше много добре. Но след около 3-4000 км моторчето взе да работи по-шумно, някак си по-странно. Не че е тракал или нещо такова, но ... абе работеше странно. Веднага изхвърлих маслото и отново си сипах ELF-чето. До сега подобен проблем не съм имал НИКОГА с ELF или Mobil. От друга страна, отново базирайки се на означенията на маслото ( а те показваха, че то е на доста добро ниво) същия колега и приятел Grifin си купи Madit (който ти казваш, че ставал за Шкода). Да де, ама знаеш ли какво извади момчето от двигателя след като тръгна да си точи маслото за да го сменя - СЪСИРЕЦИ. Изводите оставям на теб.

 

За кой модел на Шкода става дума Mishelle :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За спецификациите на маслата не става дума за коли, било то и Шкода, а за самите масла. Става дума за това, какво означават съответните означения на опаковките, от което можеш да съдиш какви стандарти покрива дадено масло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... си смених гумичките на клапаните и реших да пробвам с полусинтетика Лемфьордер - 38 кинта, 5 литра. И понеже имах да връщам нещо в магазина на Васил Левски - взех си и свещи Бриск Силвър. С маслото вече направих един излет и съм доволен - явно колата преди много ме е псувала... Свещите ги сложих вчера, та тая неделя ще видя как е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ще видиш като дойде зимата колко по-лесно ще палиш :) А това, че на мотора ти му е по-добре - спор няма. Ама така грижовно гледана кола надали те е псувала :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.