Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За Фабия и бензина...


Guest izov_not_logged

Recommended Posts

Здравейте, отвсякъде непрекъснато ми казват, че Фабия-та и бензините на Шел не трябва да се комбинират. Вие какво ще кажете? Не че съм се засилил да сипвам в Шел, преди съм си имал неприятности и повече няма да се излъжа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че какво му е на бензина на Шел? Не че съм им фен, но това е една от бензиностанциите, на които смятам, че мога да зареждам. Друг е въпроса, че от време на време или много го "кръщават" или самия бензин е кофти "партида". Но това не важи само за Шел, а общо взето за всички бензиностанции. Ако някой има конкретни оплаквания от дадена бензиностанция ще е хубаво да ги напише, защото всичко останало са си голи приказки. Като кажеш, че нещо не ти харесва е хубаво и да го подкрепиш с факти :) Аз така например повече на Темпо бензин не сипвам - наистина колите вървяха прилично, а и разхода не беше зле до момента, в който на Астрата не й се запуши едната дюза...На следващия ден отворих карбуратора на Шкодата за да видя дали е от горивото или просто й е "дошло времето". И какво да видя - на дъното на поплавковата камера една хубава сива и супер финна утайка...След като бензина се изпари се оказа, че таз утайка е нещо като супер фин пясък - не се усещат естественно отделните песъчинки, но ако имах под ръка повечко от таз утайка, можех да си шлайфна Шкодака без да има нужда от шкурка 2000 :)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Впечатленията ми са от две бензиностанции на Шел. Тази на Околовръстен път, до Юнитрейд Х и тази до Еура Тек! Бензинът който сипахме уж беше 95 - поне за такъв платихме, на борд компютъра обаче показа 86.4 :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Факти:

Преди ОМВ да добият популярност зареждах само на шел, основно Красна поляна и горна баня и околовръстното, също и на различни бензиностанции в провинцията. През обнези години карах VW GOLF 1.6 diesel. Една прекрасна сутрин през зимата и -15-20 градуса едвам запалих, и като тръгнах усетих че има твърдо тяло в резервоара - познайте какво беше. Пробвах веднъж от OMV и разликата беше категорична двигателя работеше по добре, спря да пуши и вървеше повече. Същото наблюдавах и със следващата ми кола ( 2.5 TDI ) на няколко пъти ми се налага да сипвам инцидентно от ШЕЛ. Доста съм пътувал по западна европа където горивата са истински и трябва да знаете че разлика м/у ОМВ и горивото в чужбина не се усещаше. Докато м/у ОМВ и ШЕЛ има осезаема разлика. Тази разлика най вече се усеща при по-стари автомобили - при новите не чак толкова. Същите наблюдения имат и много мой познати.

Тука искам да спомена че нямам нищо общо с бизнеса с горива :) с други думи съм безпристрастен !

ПП. В последно време нещата може да са се променили но не съм склонен на повече експерименти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една прекрасна сутрин през зимата и -15-20 градуса едвам запалих, и като тръгнах усетих че има твърдо тяло в резервоара - познайте какво беше

 

:shock: :roll: Идея си нямам :wink: OMW и Лук Ойл - там е истината :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такааа...

 

На старата ми кола и изгоря бензиновата помпа заради лош бензин от Еко Петролиум (бензиностанцията на бул. България в посока НДК). Беше през зимата. Оказа се, че в бензина е имало нещо, което е замръзнало и при запалването зъбните колелца в помпата са сдали багажа. По принцип зареждам само на Лукойл и на Петрол, но точно този път ми се наложи да заредя в Еко и това ми струваше нова помпа (не успяха да я рециклират).

 

За Темпо съм чувал само лоши неща от двама приятели, направили грешката да заредят там. Едната коля беше спряла да пали и се наложи доста сериозен ремонт.

 

За Шел също мога да се изкажа лошо. Веднъж баща ми зареди на Шел близо до Красна поляна и колата прекъсваше и разни там други дреболии.

 

Мога и да се изкажа лошо и за OMV-то на Димитър Несторов в посока бул. България. Там пропан-бутана е ужасен! Заредиш ли там, гаранция ще минеш по-малко км.

 

Обаче не мога да кажа нищо лошо за Лукойл и за Петрол. Досега не съм попадал на лошо гориво заредено от там, било то газ или бензин...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една прекрасна сутрин през зимата и -15-20 градуса едвам запалих, и като тръгнах усетих че има твърдо тяло в резервоара - познайте какво беше

 

:shock: :roll: Идея си нямам :wink: OMW и Лук Ойл - там е истината :idea:

 

Замръзнал парафин или други гадости

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моя та случка беше пак по времето когато нямаше ОМВ-та и други такива ....купуваме си тогава БМВ-то и викаме сега ще зареждаме само на Шел,при това В-повер(точно тогава му беше яко промоционално)....та зареждаме си ние редовно(ей тогава бензина не беше чак толкова скъп,пък и нова кола радваме й се)....тръгваме за Велико Търново натам екстра ,на връщане по магистралата както си караме и изведнъж колата започва да спира все едно си пуснал газта......ходих ме къде ли не никой нищо не казва ....отиваме в Дару кар(официялния тогава вносител на БМВ)....пак нищо....бащата се ядосва качва един от тъпите майстори и му показва какво става....оказа се че от боклуци се е запълнила връзката между двата резервоара....та 500лв по-късно нещата вече бяха добре....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам шкодичка 105l и да ви кажа мойта тактика. През лятото има едно еко срещу била в бъкстон, та лятно време там зареждам, защото цената на 92 (с каквото карам аз) е с по 5 ст по - ниска. Зимно време само ОМВ. Личното наблюдение ми е, че с 92 от ОМВ колата върви много по - леко => натискам по - малко и т.н. От шел и еко-то дето зареждам разлика не намирам освен цената, която в повечето случеи на шел е с 1 ст по висока от омв.

 

Надявам се мнението ми е било полезно за честната оценка на качеството на бензина 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз в момента зареждам само в OMV, но не съм съгласен, че бензина им в БГ е същия като в Австрия, Сърбия и т.н. Като сипя на австрийско OMV разхода ми пада с около 1.5-2 л./100 км. Говорейки за бензиностанции бих искал да спомена и магазините им и обслужването. Радва ме политиката на OMV - където и по Европа да спра на тяхна бензиностанция - все едно съм си в София (разбирай вкъщи). Еднакво любезно обслужване, общо взето еднакво разположение на рафтовете, еднакво добро кафе, чисто и спретнато и т.н. А що се отнася до Шел - трябва да ви кажа, че това обслужване, тази чистота и т.н. ги има само в БГ и на много малко други техни бензиностанции в Европа. Повечето извън БГ са едни такива оръфани, мръсни, касиера ще те посрещне с оттегчен вид и ще гледа да те разкара по-бързо, магазините са едни малки и невзрачни. Направо са гола-вода...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да обслужването е добро , но сипя ли газ от OMV все едно съм хвърлил котва :) Колата умира и не е от един опит а съм пробвал няколко пъти но винаги ефекта е същия.За газ препоръчвам само Лукойл и Литекс

Лични наблшдения

 

Поздвави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много си прав, човече :) Шел май настина само в Бг е готина бензиностанция. Тук в щатите влязох в две от тях - мизерия - друга дума нямам. А докато си бях в Бг - само Лукойл. И зиме и лете - нямам грижи с дизела. Аз през зимата си се подсигурявам и с добавки де, за да си спестя някоя и друга не желана емоция - не за друго :) Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

във варна има едно ОМW - срещу жп гарата, където опслужването е пълни лайна. имам чувството, че там са всички новобранци и се обучават как се работи с хора. даже не ми се пише. то всъщност може и аз да съм карък, ама да заредиш за 50 лв. и на касовта бележка да пише 2 банички...

не ми се пише

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.