Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

скорост/обороти


plant

Recommended Posts

Абе съмнявам се, че спидометъра не ми работи та искам да ви питам да ли е вярно 3000об/мин. да са 110 км/h или 4000об/мин да са 140км/h това е на 5 скорост.Двигателя е 135LS

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като говорим за предавателни числа, да питам знае ли някой главните предавания на Фаворита? Знам, че едното е 3.77, а другото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

аз имах проблем с отчитането на километрите .а стелката играеше в диапазон от 20 км.при изминати 1040 км по карта отчетено беше 780 км.първо извадих жилото откъм ск.кутия,разглобих таблото и откачих и от километража,в едно найлоново пликче сипах масло,нахлузих го на единия край и го пристегнах с тиксо, а на другия край с ръчна дрелка въртех на двете страни,докато се смаза.но това не ме удовлетвори и монтирах електронен спидомер от велосипед,като магнита които задейства системата залепих върху частта на ск.кутия,където влиза полуоската.над него с планка прихванах рид контакта и удължих кабела.самия уред съм го закрепил на дръж

ката за чистачките,а за осветление съм извел един зелен ярък светодиод.като прочетете инструкцията как се настроива,ще имате електронен спидометър ,който мери точно скорост,километри,средна скорост,изминати общо км и други според конструкцията му и така с разходи от 10-18 лв ще решите проблема си.успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наще оборотомери не са от най - точните ... моя дава два бъга

1. Показва с 300 об/мин по - малко от стенда

2. На моменти държи показания 1000 + и като го тупна пада :mrgreen:

Незнам на какво се дължат тез аномалии , но скоро ще му доиде времето да се позанимая и с него ;)

Тъй че данните за които говориш може да са +/- 200 300 об/мин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Shotik,

 

много добра идея. Аз също мислех над нея - дори имам спидометър от велосипед, но се чудех как да го закача и да го настроя. За настройката - мислех си с налучкване - проби, грешки, засичне на километри по магистралата...

Драсни няколко реда в повече. Може и на емайла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Phiko, спидометъра на велосипеда (поне тези които съм виждал) се нагласят според обиколката на гумата. Т.е. достатъчно е да измериш диаметъра на колелото. По лесното е да маркираш гумата (с тебешир например), да отеблежиш на земята съвпадението и да избуташ колата с една обиколка на гумата. След това мериш разстоянието.

Но си мисля че при скорости на 80-90 спидометъра за колело няма да върши работа. Все си мисля, че тези устройства не са мислени за такива скорости. Ама кой знае....

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не знам, Shotik ако може да сподели.

Ако не работи над 80 км/ч няма смисъл да се разправям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моят скоростомер е по обикновен ипоказва скорост за деня след нулиране,максимална и средна скорост,изминати км за деня,общо изминати, време за изминаването им.мери от0-199км,обиколка на гумите от 10-399 см.не карам бързо и не мога със сигурност да пиша за най висока скорост но при удобен случай ще пробвам и ще пиша

Фико ти в бл220 на Сухата река живееш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Shotik,

 

не, в района на Младост съм.

Ами ще проверя моя спидометър до колко хваща, защото не знам.

Но сега имам едни други проблеми с тока по колата :)

 

Не го пробвай на 199 км/ч - опасно си е :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

намерих в книга следния текст :предавателни числа -

1 ск-3.308

2 ск-1.913

3 ск-1.267

4 ск-0.927

5 ск-0.717

з.ход-2.923

постоянно пред.число-4.167/по желание3.895/

изчисление по формула:

n.o

v=0.06.-------

Ip.Is

v-скорост-км/ч

п-обороти (1/мин)

о-обиколка на гумата/1.73м/

Ip-предавателно отношение

Is-постоянно предавателно число

пример при 3000 об/м и ск.кутия с пост.пред.число 3.895 :

1 ск-24 км/ч

2 ск-42 км/ч

3 ск-63 км/ч

4 ск-86км/ч

5 ск-111.5км/ч

при 3000 об/мин и ск кутия с постоянно пред.число 4,167:

1 ск-23км/ч

2 ск-39км/ч

3 ск-59 км/ч

4 ск-81км/ч

5 ск-104.5км/ч

надявам се че стези данни помогнах да проверите дали съотношението обороти/скорост на шкодата ви е нормално.успех в проверката!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги! обешах да пиша за показанията на скоростомера от велосипед който съм приспособил на формана.за софиянци които познават пътя от илиянци до требич пиша че отчете скорост от 114 км/ч и това доказва че мери над 100 км/ч.на друго място не съм ходил за да пробвам и по голяма скорост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Shotik,

 

трябва да намина да се видим, но така ме нагърчиха на работа, че все не ми остава време :(

 

Що се отнася до скоростомера ...

Поразрових малко в нета и що да видя. Sigma Sport Targa (това е компютърче за велосипед) беше препоръчано да се слага на BMW ...

'щото на BMW скоростомера показвал с 5-10% повече. Нека са спокойни мутрягите, че карат бързо.

 

След малко изрових мойто компютърче от велосипеда, който не използвам отдавна - и що да видя ...

То е същото. Сега съм щастлив - само да ми остане време да го монтирам. В статията пише, че отчита до 183 mph, което е около 292 км/ч. Не ме питай за какви велосипеди е правено!

 

Само да спомена, че проблема с тоците изчезна - от само себе си... като се стопли времето...

Не че това е решение ... трябва да си се оправи от някой разбирач - ама как ще го хване - не знам.

 

Ето го линка с инфото за BMW:

http://mywebpages.comcast.net/billingsley/sigma.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

видях че и други са се сетили за ползването на този вид скоростомери но не се учудвам защото съм чел в обяви че някой монтира електронни километражи.за утре 22.02 2006 ще съм с колата и ако можеш обади се

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.