Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Пущината харчи 15-16/100 ?!?


Lipi

Recommended Posts

Днес се оказа че шкодата (120L) ми дава разход 15-16л. газ на 100км градско.Направо откачих :evil: :evil: Някой сблъсквал ли се е с подобно нещо?Въздушния филтър е сменен преди 2 седмици,колата си работи нормално,центровката е ОК,свещи кабели са сменяни в началото на годината,а лапа като луда.Ако продължава така май няма да я бъде нейната.Чудя се ако се направи профилактика(смяна на разните му там платна и центровки) на газовото дали ще се промени нещо? Дайте някаква идея :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми тая седмица мойта взе да прави същото: сипвам газ за 10лв. и минавам 80км. от които ~5 на бензин. А освен това ускорява доста бавно и повече от 110 не ще да вдигне. За това в момента сипвам бензин - A92 e 1,56; газ 1,04лв.

 

п.п. На центровка с газ анализатор за газовата не съм минавал никога, както и изобщо не съм я водил на майстори. Мембраните очевидно са си ок щото разглобявах изпарителя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За вървенето не се оплаквам, като за газ е ОК,ама защо така взе да гълта :roll:

Има ли някой с по нормален разход :) да сподели тайната на успеха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо причината да не е кофти газ. Ами ако смените газостанцията? Пробвали ли сте? Или може би някой много ръчка Шкода, знам ли :) Защото ако не си поплювате много, дори и 13/100 е нормално :) Ама всичко това са само догатки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мога да приема за нормален разход 12/100 градско газ. От няколко дни си карам пак на бензин и за 10лв изминавам пак 80км. а колата върви по-добре. Мишел, ти като сипеш за 10лв. газ колко км минаваш градко?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз също имам/х такъв проблем и вече се убедих ,че всичко е от газостанциите,не от колата........на всички газостанции минавах по около 75-80км градско с 10лв и след като заредих на Шел вече 4-пат минавам 100-105 км....е,то и там не се знае кога и какво ще заредиш но поне засега е добре......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами за 10 кинта не мога да ти каже, че сипвам все до-горе. Общо взето от градско до градско има много голяма разлика. Напоследък ми се налага да минавам през най-големите задръствания и си кибича в центъра по 2 часа и нещо на ден, като за това време минавам примерно 20-25 км...Има яко тръгни-спри. При тези обстоятелства харча около 10-11 л/100 км. А когато се придвижвам в по-нормални условия, т.е. не чакам 6 пъти зелено на всеки светофар за да мина - тогава лапа някъде към 9 л/100. Но пак казвам всичко е относително. Всичко зависи от пътната обстановка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе каквото и да говорим и при каквито обстоятества да се кара, мисля 4е 15-16/100 градско не е много нормален разход :roll: А за извънградско под 10л/100 не пада,като се има предвид 4е с пове4е от 90 km/h не я карам колата.

 

А възможно ли да е нещо от карбуратора?На бензин МНОГО трудно пали (10 минутно помпане и въртене) и я карам само като ми свърши газта,да стигна до газостанцията.Смукач също няма никакъв :( директно си изгасва като го опъна,позвам педала на газта да поддържа обороти докато е студена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами имаш проблеми 100%. Според мен ти е в карб.-а. После си гледаш свещите, запалването(със стубоскоп) и т.н

 

П.С На мен извън градско ~6.4, a градско е имало моменти и при 8 - 8.4 инъче варира м/у 9-10л/100км ;)

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

e и на мен ми пада разхода с около 2л/100км през уикендите...

 

Не си спомням да съм споменавал почивните дни. Писах всичкото това за работната седмица и падането на разхода идва когато не седя в задръстване, а се придвижвам що годе нормално и примерно минавам най-много на второто зелено. Не изопачвай нещата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече съм сигурен,че няма значение как я карам :) Последно като заредих, пак ми даде същия разход на газ,а я карах колкото се може по внимателно.Така че и да я ръчкам и нормално да си я карам, ламята си ги яде тея 16/100.Май въобще не ми излезе тънко тая Шкода,както си мислех преди да я купя :roll: тя си хапва като една доста по мощна кола.Вече се замислям :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен градско Рапида ми гори 11-12 л/100км Газ и 8 л/100км А92, а 120-ката 12-13 Газ и 7,5 л/100км Бензин. Градско каране имам предвид във Варна, така че в София може да погоряват и повечко. На Рапида центровката ми е за Газ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ей са пак я засичах ... даже смених ауспуха , за да мога да меря отработените газове и да я настроя максимално прецизно 8) ...

11,2 газ / 7,4 бензин , градско в СФ

8,5 газ / 7,5 бензин , извън при 110-130км/ч

 

105ицата ми гореше много по-малко газ 8-9 в града / 5-6 извън... а разхода на бензин беше абсолютно същия... все още се чудя от къде идва такава голяма разлика :?: :!: :?: :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Заредих днес на Шел. Бутилката ми е 50л, но поема 40л. Нивомерът ми не беше на нула (по мой план имах около 7-8л). Колко ми беше забавно - влязоха близо 49!!! литра. Веднага поисках проверка на колонката - 'оказа' се отклонение под 1%. Разходът ми излезе 12/100. Че газовата ми не е съвсем наред добре, но за последните 20хил км (няколко месеца) само веднъж имах разход над 12 и то пак на Шел. Винаги дава разход под 9.

 

Според 'запознати' проблемът е както в некачествена газ (към Железница едвам излязох на втора, а пове4е от 100 не мога да вдигна по магистралата) така и в това 4е можели да вкарват изпарена газ, отчитана като течна. Имате ли впечатления от други газстанции? По-точно ме интересуват Рафа - някой зареджа ли на тях, че май пак ще им ставам клиент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Моята шкодичка е 105L.На газ ми гори 10/100км градско, и 6,8-7,5/100км извън града.Зареждам само от OMV и съм доволен.Стария собственик беше зареждал само от някакви индиански газстанции и като отворих пробката на изпарителя изтече една чорба....Сега нямам проблеми.Вече почти цяла година я търкалям и като развия пробката не капва и капчица.Но си зареждам само от едно място.А и като цяло не я юркам много, извън града си поддържам 80-85км/ч не съм любител на спортното каране,а това също е от значение....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Колега искам да ти кажа за едни злополуки случили се с мои приятел на ОМV тои е с Passat. Уредбата му е за 72 литра почти празна отидохме да заредим и оня от колонката твърдеше че ни е сипал 86л. Извода си го направи сам. Попитаи аверите си за хубава гасстанция и ако продължава да лапа търси вече по специализирана помощ. Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още история за бензиностанции. Одеве не се сетих да ви пиша за личните ми проблеми с шел. Карах камион и зареждах на тир колонката за нафта. Тръгвам камиона почти празен върви като претварен. Едвам се домъкнах до Пловдив. Шефа беше много ядосан направиха анализ и познаите 7% мазут. :smt103 . Аз лично пълня от Лукоил засега сам доволен за около 18 месеца

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема при газта е, че никога не можеш да си сигурен колко точно е заредено, дори когато се сипва до горе. Хем не знаеш какво точно ти сипват, хем от друга страна клапана надали всеки път затваря на точно определния реглаж, според капацитета на бутилката. Последното много зависи и от налягането в колонката. Някой пробвал ли е да напълни бутилката до горе с газ, да изхаби 6-7 литра и да иде да дозареди. Аз лично повече от 50 ст. не мога да дозаредя. Бутилката ми е 30 литра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.