Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Възстановяване на автостъкла


DRV

Recommended Posts

Знае ли някой добър майстор (естествено и подплатен със добри технологии) за въстановяване на автостъкла.

На колата на жена ми от чистачките е надрано предното стъкло и се чудя дали с техниките за въстановяване на стъкла не може да се оправи.

Заслужава ли си?

Не ми се иска да го сменям. На старата ми кола се счупи предното стъкло, застрахователя ме прати в "Кобра" където ми сложиха някакъв ментак за 250 лв. който нямаше нищо с оригиналното стъкло (особено нощем при насрещно движение)

Та ми се иска да се запази оригиналното което си е и същия цвят като страничните предполагам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам къде оправят спукани стъкла, но за надраскани... А ти що не си сменил чиcтачките, а си ги оставил да направят мазало...или е карано по някой гаден път, от който са oстанали песъчинки по стъклото и като сте пуснали чистачките... Кофти работа. На Сточна гара - там, където маркират автомобилите, правят и стъкла - аз имах малка пукнатина от камъче и ми го правиха за 20 кинта. Иди и попитай дали могат да ти помогнат. А че "Кобра" предлагат само турски ментета... Един приятел смени предното си стъкло и държа само 2 седмици. Някой "убав" комшия метнал шише от балкона и стъклото му беше на прах - а би трябвало да се напука само...нали така...

Та за само Сточна гара знам... Пробвай.

Поздрви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ги смених чистачките ама тоя преди мене не беше... :( . Мерси за инфото. Ще отида до сточна гара да питам.

Иначе за стъклото на старата ми кола - беше някакъв испански ментак. Видимостта се влоши, нощем започнаха да ме заслепяват насрещнто движещите се коли. Много кофти беше. За здравината нямам представа, но оригиналното издържа камък на магистралата при 160 км/ч - в смисъл стана пукнатина но не проби стълкото.

По едно време даже си мислех - ще си го чупя сам стъклото докато застрахователите не ми платят за оригинално... но така и не го направих, просто се отказах от този састраховател....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никви КОБРА и тем подобни после на фарове си като заварявал цяла нощ с електрожен. Като ми се с4упи страничното(някои фен на СД то ми ама не го намери) и на мене ми пробутваха Кобра аз естествено :mrgreen: и си зех оригинално за 75 вместо 40 лева. Иначе имам много лоши спомени от едно предно стъкло на Кобра.....:(((

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз се чудя защо хората карат толкова мн на дълги и не са им нагласени фаровете.!!!

Преди да си пусна шкодичката трябваше да й сменя предно стъкло.(беше пукнато от градушка!!!). За 75лв. при некадърниците и мошенници от "Кобра" ми сложиха стъклото като ми сложиха уплатнението на обратно. Разбира се течеше от него вода като вали. Отидох ПАК там и им викам да ми го оправят. А те: Никой неможе да ти помогне, ела да ти кажа как да си ГО направиш. Благодаря много но и сам можех да се сетя за силикона!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: и почнаха да се оправдават. И действително вечер мразя вече да пътувам заради това стъкло :cry: Знае ли някой метод за да се премахне това заслепяване или нещо подобно!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заслепяването е в известна степен от стъклото. Истината е че голяма част от шофьорите не са им регулирани фаровете или нарочно са регулирано да светят по високо. Особено голям е проблема с тези които са с допълнително монтирани ксенонови светлини - самите фарове не са пригодени, не са с автоматична настройка и нямат чистачки което води до разсейване на светлината и заслепяване на околните. :evil:

Някои пък ползват фаровете за мъгла да осветяват птичките които летят...!!! :mrgreen:

Но с оригинално стъкло все пак заслепяването е в по ниска степен. Не съм чувал досега за нещо което да решава напълно проблема освен по строги санкции за нерегулирани фарове.

Има системи за ел. затъмняване на предно стъкло - но не знам дали е приложимо за шофиране през ноща. Има също ахроматични огледала за задно виждане с автоматинчо затъмняване но това помага само срещу тези отзад...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.