Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Вериги за 185/60 R14


dimalex

Recommended Posts

Здравейте Колеги,

 

Оказа се, че за този размер гуми няма вериги за сняг. Търсих в Метро, там имаше 7 различни размера вериги за най-различни размери гуми но точно за 185/60 R14 няма. После прочетох в книжката за Фабия, че на този размер гуми, вериги не се поставят.

 

Въпроса ми е: какво правим в този случай?

е, единия отговор е - не ходим в гората, но все пак?

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Колеги,

 

Оказа се, че за този размер гуми няма вериги за сняг. Търсих в Метро, там имаше 7 различни размера вериги за най-различни размери гуми но точно за 185/60 R14 няма. После прочетох в книжката за Фабия, че на този размер гуми, вериги не се поставят.

 

Въпроса ми е: какво правим в този случай?

е, единия отговор е - не ходим в гората, но все пак?

 

Поздрави

 

друг начин е да качиш колкото може повече хора в колата,та като закъсаш да бутат :lol::lol: ....а сега малко по-сероизно,мисля че ако имаш сравнително хубави гуми и си познаваш колата (не само я познаваш ,а и знаеш как да я караш ) няма да имаш проблем....едвали ще караш по чак толкова лош път......всички казват че задното не е за зимата,но аз не съм имал проблем (кеф ти Боровец,кеф ти рали по Витоша)....та и при теб не би трябвало да се получават неприятни моменти ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с ///M Power. Новите зимни гуми имат много добро сцепление дори и в дълбок сняг, което прави веригите почти ненужни. А пък и нали трябва да слезеш, да ги поставиш и като излезеш на нормален път да ги свалиш.

Голям филм е. Аз си мислех че е супер бързо и лесно но на пътя между Баховица и Ловеч, с едно Пежо 405 ,снегорин не беше минавал и аз се пуснах след което открих че несамо че никога не се бях заинтересувал как се слагат тези неща, а и нямах и ръкавици. След акто измръзнах реших да видя дали пък ше мине и без тях и то взе че стана :D. Та тва което искам да кажа е че трябва определено да неможе да се мине без вериги за да ти трябват.

 

Поздрави!

 

П.П. Тука един турбо-селянин ми развиваше някви теории, че зимата било абсолютно невъзможно да се кара кола със задно предаване. Явно в неговия малък свят половината от немските полицаи и всички в Америка и Канада спират баварките, поршетата и фордовете за зимата и се надяват всички да спазват правилата :smt011

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви кажа има един спреи който като напръскаш гумите и става като верига. Незнам от какво е направен ама прилича на някаква пяна. Като излезеш на нормален път и сам пада. Мисля че го продаваха в Метро и не беше скъп, но аз лично не съм го пробвал и не знам дали е хубав или е неква изгъзица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите :).

 

Засега съм с нови зимни гуми, но за всеки случай си взех и вериги. Намерих ги в друг магазин, точно за този размер. Но все пак ми е чудно защо в книжката имаше изброени три размера, на които вериги не се слагат? Да не направя някоя глупост...

 

Както и да е... сега ще прочета как се слагат тия чудесии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези, които ходят в планината (а и не само) е просто задължително освен с пълен резервоар гориво, да носят в багажника вериги и лопатка :)Това, че в повечето случаи не се налага слагането на вериги, не означава, че никога няма да се опре до тях :) Освен това е хубаво да се потренира слагането им на"сухо" (разбирай топло). Та ако опрете до тях - по 4-5 минути на гума не ми се вижда множко. А може и по-бързо :)

С други думи - добре е шофьора да е подготвен за възможно най-много неприятности :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да спомена на господата дето смятат че веригите са ненужни че когато е дълбок сняг и си с добри гуми няма грижи , да оба4е най-често се случва да е почистен и затъпкан(и заледен) снега тогава без вериги гориш :)Колкото и добра да ти е гумата има ли заледено само веригата помага :mrgreen:

Аз и брат ми сме отренирали слагането и за 7-8 мин. сме на линия и яко газ нагоре :)

P.S. Миналата зима видях с очите си 3 жени с опел кадет които сами си сложиха веригите , обаче на задните гуми :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих си жзел 2 гуми с шипове и да си ги сложа в багажника,нямат грешка.Един познат има 3 комплекта Вида-много трудно вече се намират Вида с шипове-и шарката е много добра-направо не му мърда ладата като е с тях-бетер от джип-един коплект.Че ако ще се ходи на планина 2те гуми в багайника и УДРИ БАЙ ГЕОРГЕ:)))))))))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те тия гуми с шипове разрешени ли са по пътищата? Знам че в някои държави(Канада и Америка) са забранени. Иначе верно слагаш две такива и няма какво да те спре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В БГ такива гуми са забранени. Наскоро решавах листовки в нета за запълване на времето. Там имаше точно такъв въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
Само да спомена на господата дето смятат че веригите са ненужни че когато е дълбок сняг и си с добри гуми няма грижи , да оба4е най-често се случва да е почистен и затъпкан(и заледен) снега тогава без вериги гориш :)Колкото и добра да ти е гумата има ли заледено само веригата помага :mrgreen:

Аз и брат ми сме отренирали слагането и за 7-8 мин. сме на линия и яко газ нагоре :)

P.S. Миналата зима видях с очите си 3 жени с опел кадет които сами си сложиха веригите , обаче на задните гуми :mrgreen: :mrgreen:

Твойто не е нищо една моя приятелка двама мъже и още едно момиче закъсали в някакъв коловоз с едно БМВ Е46 от лявата страна и взели че сложили и веригите от лявата страна,явно са си мислели че е с ляво предаване.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.