Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

странен звук при дръпнат смукач


tyny

Recommended Posts

имам странен звук при дръпнат смъкач - нещо свисти зверски . когато върна смъкача спира . кажете - нормално ли е ? как да отстраня този гаден звук ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако на смукач дига 3000 об. много ясно, че ще бучи яко. На старите карбуратори не се регулират оборотите на смукач и те се повишават адски много и става досадно - за това на тях смукача се държи съвсем малко време. Абе вземи я на срещата и ще я видим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оборотите са около 1200 а свири като гайда - направо е страшно да я слушаш . един съсед ме пита какво и е счупено и му казах че има турбо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти не можеш ли да установиш от къде идва този шум? Изчезва ли като загрее колата? Само на смукач ли го има? Да не си сложел някакви боклуци в джобовете на задните калници и те да дрънчат от вибрациите? За първи път чувам такова оплакване. Ухомера не може ли да прецени от къде идва. От карбуратора ли, или от другаде? Само медиум може да ти реши проблема без да види колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от карбуратора - това е сигурно . няма значение дали е топла или студена - дръпнеш ли го започва да свисти . в неделя ще имаш шанса да го чуеш . ( между другото от колко часа е срещата ? )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен също имаше някакво свистене(не като гайда :lol: :mrgreen: ) на празен ход като вдигна оборотите спираше. Проблема беше че бяхме(с белия лебед) обаркали гарнитурата на карборатора.Дотогава си мислихме, че не се различават гарнитурурата между капака и тялото на новия и на стария модел карбове.Има извастна разлика в разположението на ''дупките'' кадето минава въздуха за празен ход, може и на смукача да са на различно място

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не мисля че е така - в началото нямаше проблеми - изведнъж започна да свисти . карбуратора си е с правилната гарнитура . вече започнах да му свиквам . тъкмо ми напомня да изключа смъкача :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сетих се нещо: не е ли по-просто и лесно първо да го свалиш и да видиш дали всичко е наред, ако трябва да го поразглобиш малко, пък може да си покаже какво му е. Ако така не стане на срещата ще пуснеме и наште ухомери да помагат.

 

Успех и не му се притеснявай на карбуратора, щото нашия си е цвете спрямо Пиербурга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вече го разглобявах - всичко е ок . под Пиербург имаш предвид карбуратора на фаворита с автоматичния смукач ? - имал съм допир с него и съм съгласен с мненито ти за него

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде се оказа проблема на твоя карбуратор? А за Пиербург имах предвид не толкова този на Фаворита и Фелицията /не че не е същия/ а за приятелчета с Голфове примерно. Нали Фолксвагените са карани до скъсване в запазна европа и после са дошли тука и те обикновено са на сумати километри и винаги имат проблем с автоматичния смукач и други работи по карба, а цените на резервните части за тези карбуратори са доста солени, така че и да можеш да си го оправиш няма файда ако нямаш пари. Извинявам се за отклонението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всичко си му е наред на карбураторчето - проблема е че няма бензин ! вчера запалих на бензин и не свисти ! когато свърши бензина пак засвири . за лудо го разглобявах два (2) пъти :( (на всичкото отгоре съм с горна плочка за газта )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как е с горната плочка, я си кажи впечатленията? Аз доста пъти гледах една в магазина обаче все не ми харесваше как пасва и сложих карбуратор със щуцери. А и ми се струва, че плочката доста спъва след това и на бензин като си заради малките дифузъори. Ти сега на газ ли караш. Аз карам само на бензин въпреки, че имам гъзова, защото не виждам никаква полза или икономия, даже вече съм със стария карбуратор без щуцерите за газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

впечатленията ми са следните - 7,8 на газ градско . селско не съм засичал защото просто не съм излизал извън софия . колата зорлем прави 120 км/ч но крановете за навити почти до дъно за икономия ...

като цяло съм доволен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на бензин е друго - смукателния колектор на skodata е раздвоен и е под наклон - на зад . предните два цилиндъра са по- бедни от задните два - или задните два работят с пребогата смес или предните два са с твърде бедна смес . ефекта е по- силен когато мотора е студен - тогава бензина кондензира по колектора и се стича в задните . на газ този проблем го няма - масата на газта е съизмерима с тази на въздуха , за разлика от тази на бензина . газта не кондензира по колектора . за това не се чуди на разхода - при изправна газова уредба е напълно възможно skodata да харчи повече бензин отколкото газ .използвам изпарител beam 60 (made in САЩ)с горна плочка - изпарителя е точно подбран по мощност и е доста прецизен - по принцип е правен за мотокари които работят в закрити помечтения . горната плочка гарантира по- добро смесообразуване . за горна плочка вzех такава за карбуратор solex

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смукателния колектор на skodata е раздвоен и е под наклон - на зад . предните два цилиндъра са по- бедни от задните два - или задните два работят с пребогата смес или предните два са с твърде бедна смес
- Няма такъв наклон бе човек :roll: Иначе интересни теории развиваш....

 

ефекта е по- силен когато мотора е студен
- Тогава още си на бензин, защото изпарителя не работи добре когато не циркулира топло през него!

 

при изправна газова уредба е напълно възможно skodata да харчи повече бензин отколкото газ
- Напълно е невъзможно това, тъй-като за да извърши една и съща работа ще изконсумира повече газ, защото самото гориво е по-малко калорично и е нужно по-голямо количество от него...
за горна плочка вzех такава за карбуратор solex

- Пасна ли на Jikov-ия, ако караш с него разбира се. Питам, защото съм виждал само еднокамерни Solex-и, не казвам че няма и други де. С един входен цуцер ли е тая плочка? Ще е чудно ако си я снимал преди да я сложиш и я постнеш тука... Иначе ще разглеждаме на срещата ако дойдеш.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

- Няма такъв наклон бе човек Иначе интересни теории развиваш....

 

- махни си карбуратора и използвай нивелир

 

 

Цитат:

при изправна газова уредба е напълно възможно skodata да харчи повече бензин отколкото газ

 

- Напълно е невъзможно това, тъй-като за да извърши една и съща работа ще изконсумира повече газ, защото самото гориво е по-малко калорично и е нужно по-голямо количество от него...

 

как тогава служебния опел кадет 1,6 и харчи 5,5 бензин на дълго ?

в града харчи 7,5 а върви пъти по- добре от скодата ми. на газ харчи 10 и пак върви по- добре . въпроса е да накараш горивото да изгори в подходящите условия - правилно дозирана смес , леко вдигната компресия , повече статичен аванс , почти никакъв динамичен , разширени изпускателни колектори , нова ангренажна верига , и най важното - изрядни свещи и кабели . не ми говори че газта не носи додтатъчно енергия - проблема е че кпд - то на бензиновя мотор е просто символично ...

 

за горна плочка вzех такава за карбуратор solex

 

- Пасна ли на Jikov-ия, ако караш с него разбира се. Питам, защото съм виждал само еднокамерни Solex-и, не казвам че няма и други де. С един входен цуцер ли е тая плочка? Ще е чудно ако си я снимал преди да я сложиш и я постнеш тука... Иначе ще разглеждаме на срещата ако дойдеш.

 

плочката я свалих от солекс на ланчя делта . един приятел я купи като за да свали от цената свалиха газовата уредба . почти пасва - разтоянието между двете степени е същото . наложи се малко да я покопая на фрезата за да мога да я захвана за иковя . с два щуцера е. за съжаление не съм снимал нищо по колата.

 

 

на срещата ще дойда (ако не затъна в снега)(калпави гуми).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.