Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Камерите в София


niko

Recommended Posts

Ето нещо, което ще е от полза на всеки шофьор:

ЕТО ИНФО КЪДЕ СА КАМЕРИТЕ:

 

Забелязани са камери на КАТ на следните места в София:

 

Стационарни камери:

 

1. На бул. Н.Вапцаров пред Sofia Land и там където се съединява с Черни Връх - камерите са в 2-те посоки (60км/ч)

 

2. На околвръстното пред McDonalds(посока Студентски Град) в края на разширението - камерите снимат в 2-те посоки (май беше 40км/ч ограничението)

 

3. На Цариградско шосе пред Експо Центъра и Тойота - камери в двете посоки (80км/ч)

 

4. Хотел Хемус. Монтирана е на стълба на светофара, на който спирате идвайки от

бул."Арсеналски" към хотела. Представлява една голяма кутия и камерата е вътре. Има поставено и осветително тяло, което да осветява района на платното точно около стоп-линията, така че снимките ще стават хубави и ясни и през тъмната част на денонощието. Правели по пет снимки на кола.

 

5. На бул.България между НДК и моста на бул.Витоша

 

6. Пред строителния техникум, която хваща ако минаваш по трамвайната линия.

 

7. Ботевградско шосе - караулката на КАТ при разклона за Кремиковци точно срещу сервиз "Инкотар". Гледат посока Ботевград и Кремиковци.

 

8. На бул.Сливница (посока Сточна Гара) точно преди светофара/кръстовището с Христо Ботев ако погледнете вляво (откъм реката), 10-15 метра преди светофара ще видите на един стълб (около 10 метра височина) една сива кутия която гледа към кръстовището.

 

9. Булевард Сливница и Раковска посока Лъвов мост

 

10. Булевард Сливница & Опълченска посока Константин величков

 

11. Строителният техникум(синьото кафе)кръстовището-3 бр.

 

12. Бул.Патриарх Евтимий(по подока НДК)-1 бр. еднопосочна

 

13. Цариградско шосе(до ЕКСПО център)-4 бр.;м/у Оплов Мост и хотел Плиска(в двете посоки),м/у Окръжна Болница и отбивката за жк.Дружба(в двете посоки)-настроени са само за крайна лява лента(т.е. ако се движиш със 100 в средната,или крайна дясна не те хващат)

 

14. Камера и на кръстовището срещу УНСС, пред Студенска поликлиника, която гледа към кръстовището, пък около обръщалото на 280 и 94 пред НСА висят патрулки почти постоянно

 

15. Най-новите 2 са на бул. Тодор Александров на влизането и излизането от тунелчето за Люлин.

 

16. бул. "Драган Цанков" при спускане от радио кулата към БНР на около 100 метра преди пешеходната пътека и 150 метра след знака за ограничение за 40 км/ч (камерата е настроена за 70 км/ч)

 

..::Added::..

by

StumpS

 

17. Овча Купел, Обиколна, точно след топлофикация, настроена на 60км - добавена от XAX

 

18. На бул.Св.Климент Охридски на първия светофар след OMV,срещу раковата болница. - добавена от theaviator

 

19. На ул.202 към Надежда (при тецовете) - в едната посока малко след Shell и в другата преди OMV.На 202 е за скорост и със сигурност работи (там ограничението е 40) !!! - добавена от theaviator

 

20. На бул."Мария Луиза" и бул."Христо Ботев" - Централна гара - посока надлез "Надежда" - според мене са за минаване на червено. Наредени са четири броя под светофара за левия завой. Работят и нощем. Има специално осветеление за тях - добавена от railman

 

21. На Витошка, при НДК - добавена от borko

 

 

Мобилни камери:

 

1. Бял форд Ескорт със затъмнени странични и задно стъкло С8202АХ от старите (белите без синята лента с знаменцето) много често спира на сфетофара пред КАТ и дебне за нарушители.

 

2. Бяла Лада, движеща се по бул. България - добавена от mechobig

 

3. На излизане от София на магистрала Тракия преди сервиз Пежо-срещу резиденция Враня - добавена от PLOCHKATABG

 

4. Доста често се забелязва на моста към летището-КОЛАТА Е ЖЪЛТ DAEWOO RACER от тези които са като OPEL KADETT ,все едно такси но няма табелка за такси отгоре отличителното е че е с ЧЕРНИ стъкла и по-стар номер(имам предвид че е чисто бял)и паркира между двете платна - добавена tedier

 

5. На излизане от София на магистрала Тракия преди сервиз пежо-срещу резиденция Враня от 2 дни сутрин кисне бяла лада без надписи с номер С 5616 АХ. - добавена от bgass

 

6. Рег. номер С5898ПВ. Колата е стара, бяла, без никакви отличителни лепенки, надписи и т.н. Моделът е неизвестен. - добавена от borko

 

Камерите са настроени на 29 километра над разрешената скорост! - добавено от mechobig

 

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаа, и на мой приятел баща му е получил глобичка. Колата е на негово име, нищо, че синът му се е заплеснал и е минал на червено :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаа, и на мой приятел баща му е получил глобичка. Колата е на негово име, нищо, че синът му се е заплеснал и е минал на червено :)

 

 

Е това вече е неприятно :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

5. На бул.България между НДК и моста на бул.Витоша

 

 

за тая почти 100% че не бачка,а ако бачка трябва да е настроена за най-малко над 150км

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и баща ми получи тъкава честитка.понеже е с служебна кола призовката е била да се яви шофера на колата в кат, от там са го питали дали друг е карал колата и са му пуснали филмче :lol::lol::lol: след като кажеш че няма да протестираш ти връчват акта.На мен един бакшиш ми ги показваше каде са по цариградско и ми каза че има камера като влизаш от центара в тунела към Мусю Бриколаж

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тия на Цариградско камери не е възможно да има. Минавам доста често от там и то с по-висока скорост от 80км/ч. Досега не съм получавал честитка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де,аз имам друго въпросче,малко се отклонява от темата ама...Как постапвате когато ви спрат и ви пишат фишче за нарушение,което не сте извършили или най-малко са спорни обстоятелствата и няма камера естествено?Има ли въобще вероятност да бъдете оправдан в последствие,защото в един момент се получава вашата дума срещу тази на куките!? :|

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минавал съм от там с 160км/ч, надали бачка

 

бе аз съм се возил с 200км. там,ама беше само веднъж :D:D:D иначе редовно минавам от (както и половината БМВ клуб),рядко се кара под 100км,а никой не се е оплакал че е получил честитки :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Добре де,аз имам друго въпросче,малко се отклонява от темата ама...Как постапвате когато ви спрат и ви пишат фишче за нарушение,което не сте извършили или най-малко са спорни обстоятелствата и няма камера естествено?Има ли въобще вероятност да бъдете оправдан в последствие,защото в един момент се получава вашата дума срещу тази на куките!? :|

 

има много начини,но по принцип ако започнеш да спориш (естествено с някакво внимание) можеш да се отървеш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами отказваш да се подпишеш :) Имаш това право! Тогава куката почва да се чуди - "ко ста'а бре?" И трябва да търси друг за свидетел, че не искаш да се попдишеш, но не другия полицай в колата :) Още повече - ако се стигне до обжалване и съд - подписа ти на акт-а означава съгласието ти с нарушението за което са те спряли. Ако не си го разписал - съдията гледа по друг начин - демек - ти си бил убеден, че не си нарушил правилата и си отстоявал това, като не си подписал :) А и след 7-8 месеца (обикновенно толкова време минава докато отидеш в съда), полицая - ако изобщо се яви, нищо не помни. Само вика - "ми щом съм го написал акт-а - 'начи е истина" А ти може да си измисляш, какво ли не :) Полицая само вика..."не си спомням точно..."

на мен така ми отмениха 2 акт-а - единия за 12, а другия за 20 точки. Аз и преди това имах 3-4 та ми бяха взели общо 50!!! точки. Oляли се бяха в писането на актове...ама е така - като нарушавам правилата и не искам да плащам рушвечета :)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги това е правило актовете не се подписват. Един познат опря до съд и полицая не си спомняше за ситуацията. Нашия човек с свидетел оспориха акта успешно. Тъи че ако стигнете до такава неприятна ситуация просто не подписваите акта

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами точно това е проблема,че не искам да плащам на ръка,но и не трябва да ги оставям да се гъбаркат с мен(когато не съм в нарушение).Е значи все пак има смисъл в това да не се подписва акта,аз бях с убеждение(не от опит де),че е загубена кауза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В акта има заделено място за възражения! И точно там трябва да се напише накратко защо не сте съгласни с полицая.

Между другото има доста полицаи, които не са в час с правилника и със законите като цяло. Според повечето от тях например шофьорската книжка не е документ за самоличност. Веднъж дори водих доста остър спор точно за това с две ченгета. Накрая пичовете от яд решиха, че ще ме закарат в РПУ-то за справка. Но като разбраха, че ако го направят, там ще ме чака адвокатката ми, на която се обадих по време на спора, се отказаха...Друг е въпроса, че тъпите куки, не знаеха, че независимо, че книжката е документ за самоличност, в правилника пише, че освен нея трябва да се носи и личната карта...Гола-вода са, а искат повече пари (говоря само за катаджиите). Друго - я ги вижте по светофарите регулировчиците - понякога на шофьора му трябва доста голямо въображение за да се сети какво иска да покаже ченгето...

Съветвам всички - правилника за движение по пътищата не е скъп. Купувайте си всяко ново издание и го возете в жабката. Върши добра работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

камерата на бул.България м/у НДК и моста на бул.Витоша работи но е мобилна. Точно преди моста по посока Бояна има отбивка и криво огледало отдясно (за излизащите от отбивката). Бялата лада се крие там и снима в гръб колите. Така че колеги не минавайте със 160km/h се един път стомната ще се счупи...

Мужду другото има ново ограничение на бул.България вече не е 50 а 70km/h

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошо няма-цели 20 км.Аз лично много се кефя че не живея в голям град.Няма камери,няма и паяк(имаше ама му направиха саботаж),коли не крадат(да чукна на дърво) и тн!Лошо няма,като искам да стигна някъде-10-15 минути максимум-вечер няма и светофари-кеф!Такъв е живота в...........Добрич!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха, пък аз искам да живея във Варна :)

И аз искам във Варна това е любимия ми град.

А за Добрич - хора аз не съм виждал толкова ченгета които да следят за движението на пътя. Пък за паркаирането да не говорим. Има места които са очертани и само там може- то не е лосхо де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fabia vRS-Добре дошъл в Добрич-да знаеш колкото и да е странно за някой-НЯМАМЕ ДУПКИ-преди зимата асфалтираха напълно всички главни булеварди и малките занемарени улички(може и формула да караш)Лошото е че сега пуснаха всички светофари,щото хората като видяха нов асвалт и писта и си ебало меча за една седмица поне 10,20 се нареисаха:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За дупките няма какво да говорим. Град с повече дупки от София няма. Даже третокласните пътища са по-добре. :evil: Тука са като швейцарско сирене. :minigun:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Околовръстното е под всякаква критика.С камиона като влязох в една дупка,че чак резервната ми гума опря в асфалта.Би му меча-добре че не се спука-висеше после от нея едно парче 5 см на 1дълбочина.

PS.резервната гума е на 30-40 см височина,в зависимост колко е натоварен не камиона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.