Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Каучукови изделия ...


The Best Forman

Recommended Posts

Разбит съм за два дена източих два пъти антифриза :evil:

Есента смених маркучите на парното и се губеше по малко антифриз , след ремонта продължи да се губи и гледам късия маркуч м/у тръбата и водната помпа тече по малко смених я вчера днес протече маркуча м/у мотора и радиатора и тоз от радиатора и компенсационния съд , смених ги и тях днес , протече маркучето за самообезвъздушаване :mrgreen:

Та си направих извода , че явно един като текне е хубаво да се сменят на куп / равносметката е 40 лв. за всичките /

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От мой колега от работа научих алтернативен вариант. Той е с едно покъртено Пижо 205. И той имал такива проблеми преди 2 години ама проблема си го е решил с някаква добавка на основата на стружки във водата - идеята е че те запушват малките пролуки. От наблуденията му в последните 2 години разбрах че доста ефикасно си е решил проблема

само незнам за каква сума става реч. Незнам и негативите на този метод

 

Но за хора с малко време и тънки нерви /примерно като мен/ би свърщило работа :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами тея маркучи не се ли продават комплект :) Аз на старата кола като ми протече едния, си взех целия комплект и смених всички маручета и съединения. И колата си беше пушка... Иначе е ясно - то като тръгне нещо...и провлачи крак за още няколко неща поне... законите на Мърфи - ко да се прави :)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По отделно ги продават , но досега такова чудо не ми се е случвало ... остана само един и се чудя кога и той ще протече , ам в тез студове ще доливам :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи преди 2 години и на мене ми се губеше антифриз. Сложих си от тия стружкообразните прахчета и спрях да го губя. Обаче миналата година пак почна да тече. Сложих още едно пакетче и тоя път спря да тече. Досега не сам загубил видимо антофриз, оба4е чуствено си загубих парното на колата и досега сайелявам за тия прахчета. По-добре да си бях доливал антифриза и да си стоя на топло в колата, отколкото да стоя на студено. Някой ако има идея как да си продухам системата със подръчни средства да споделя, защото нямам никакви инструменти и възможности. :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно нащо радиаторче на парното трудно ще се задръсти т.к. отворите са доста големи и водата влиза и излиза отдолу т.е. трудно се утаяват болкуци там , както става при WV . При ремонта сега открих , че във всмукателния колектор имаше доста сериозна утайка точно пред отвора за парното , също забелязах онзи ден като свалях централния панел , че двете клапи под и над радиаторчето на втора и трета степен на вентилатора пропускат студен въздух , а радиаторчето е вряло и в резултат на това си карам предимно на 1 ва . За промивка на системата мисля , че някъде в 105 - 120 пишеха колегите за оцет ... други химикали не бих ти препоръчал т.к. след една такава промивка антифриза ми стана черен / май почнаха да се разтварят маркучите / , а радиаторчето на парното се вади много лесно като свалиш акумулатора и една пластмасова гривна , ако не се отвие жилото сваляш централния винт на крачето и леко издърпваш . Ако запецне в стойката на акумулатора отвиваш двете гайки на кожуха на парното и няма начин да не излезе ... и след това на чешмата вкъщи ;)

Поздрави и дано да съм бил полезен .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги за прочистване на водната система налеите някое друго кило веро караите 1-2 дена и сменете течноста. Аз така направих на моита 120ка и засега течноста си ми е синя заради антифриза а при източването на верото нчма да ви казвам кви лаина излязоха от охладителната система

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много. Значи в събота и неделя ще видя какво мога да направя, а ако е пак студено ще налея веро да видиме то какво ще промие. А аз съм сигурен, че има какво да се промива защото спред мен откакто колата ми е станала кола никой не я е промивал :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.