Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

скоростен лост


nikiv

Recommended Posts

Имам проблем със скоростния лост на 120Л.Първоначално ми прави проблем при включване на втора и след известно време лоста започва да се движи на където си иска и едва мога да включа на каквато и да е скорост.Един път ми я правиха ама така и не разбрах какво точно му беше.Със сигурност не е от скоростната кутия.Някой ако може да ми каже какво не му е наред и как мога да си го оправя.Предварително много благодаря!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с което мога да се опитам да ти помогна са 3 начина...

Както ти е конзолата на ск. лост зад него м-у двете предни седалки има едно капаче махни го и затегни гаиката и контра гаиката... ако има нужда де.

Веднъж на мен ми спряха да се вкл. скоростите... ама колко и да ръгаш неще! :evil: Та я водех на маистори (2ма!) и двамата казват смяна на съединител и искат за работа 120лв!!! :roll: та вольо не вольо само махнах задните седалки и капака където ти е за регулаж на съединителя и обезвъздушаване махни го и размърдаи пишката която излиза от ск. кутия! През това време някои на натиска съединителя и да се мъчи да включи на скорост

Или между тази пишка която излиза от ск. кутия и дългия лост които идва от към конзолата на ск. лост има тампони гумени. Аз ги смених и затегнат онея двете гаики за които ти казах по горе и започна да се включват перфектно... дано оспея да ти помогна с това... :roll: Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само махнах задните седалки и капака където ти е за регулаж на съединителя и обезвъздушаване махни го и размърдаи пишката която излиза от ск. кутия!
- Тва май някои ти го е обяснявал, но нещо не си разбрал както трябва. Като махнеш този капак изобщо нямаш достъп до тази "пишка" /превключвателна вилка се нарича/ С размърдване какво ще стане не ми е ясно!

Тя излиза от предния капак на скоростната кутия и е се скачва с дългия прът, който отива напред посредством едно каре с 2 гумени тампончета на него. На модела с 5 скорости е по-различна тази връзка. Това обаче е дъстъпно като се махне ламаринения капак под скоростната кутия. Ако гумените тампончета са скъсани обикновено дългата щанга дрънчи неприятно.

 

Колкото до конзолата отпред тя е на 4 болта към шасито и когато не е правилно регулирана 2 предавка влиза много трудно. Отделно и там има какво да се износи, но просто трябва да погледнеш вместо да питаш - дистанционно няма да се самооправи, а и не е сачо едно местото, което може да е проблем така, че трябва да се види конкретно.

 

Калояне не разбирам защо объркваш хората по въпроси, които не са ти ясни?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

beliq_lebed Предполагам че при крива ВИЛКА се получава така... а и ако си с по тънка ръка пре спокоино си я мърдаш... според мен има кривина по вилката или нещо такова... незнам... но ако не вярваш другия път лично ще ти се обадя да ти покажа как става при мен :| Единственото за което мога да се извиня е че нямам достатачно ясен технически речник и не мога да обясня нещата така както са... но за това че не ми е ясно не бих се сагласил с теб...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само махнах задните седалки и капака където ти е за регулаж на съединителя и обезвъздушаване махни го и размърдаи пишката която излиза от ск. кутия!
- Тва май някои ти го е обяснявал, но нещо не си разбрал както трябва. Като махнеш този капак изобщо нямаш достъп до тази "пишка" /превключвателна вилка се нарича/ С размърдване какво ще стане не ми е ясно!

Тя излиза от предния капак на скоростната кутия и е се скачва с дългия прът, който отива напред посредством едно каре с 2 гумени тампончета на него. На модела с 5 скорости е по-различна тази връзка. Това обаче е дъстъпно като се махне ламаринения капак под скоростната кутия. Ако гумените тампончета са скъсани обикновено дългата щанга дрънчи неприятно.

 

Колкото до конзолата отпред тя е на 4 болта към шасито и когато не е правилно регулирана 2 предавка влиза много трудно. Отделно и там има какво да се износи, но просто трябва да погледнеш вместо да питаш - дистанционно няма да се самооправи, а и не е сачо едно местото, което може да е проблем така, че трябва да се види конкретно.

 

Калояне не разбирам защо объркваш хората по въпроси, които не са ти ясни?

 

Ae ti si bil golem tuner we :mrgreen: Sq da ne mi kajesh,4e sym prekalil s kafeto a? lebede? :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.