Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Масла ...


The Best Forman

Recommended Posts

Незнам дали сте забелязвали такъв куриоз , но без да искам си реших проблем , който ме мъчи с години ... стартера на студено върти едвам едвам и миналата седмица поради липса на минерално масло в магазина сипах полусинтетика и ЧУДО вече 5 ден сутрин стартера върти все едно сега съм изгасил колата. Незнам вие на какво мнение сте , но друго по колата не съм правил от тогава , а разликата е дръстична и разликата в цената е на маслата е 5 лв. на туба и мисля , че си заслужава ... дано не го гори лятото :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво че си го разрешил :) Ама защо чак сега? Аз доста съм писал точно на тема масла и не веднъж съм споменавал, че ако на даден двигател му понася по-рядко масло да се сипва именно такова :) Едно че за мотора е по-добре и второ - точно твоя "зимен" случай със стартера. А не ми се мисли как въртят тези с М10Д :) Аз лично от 2 -3 годинки карам 120-ката само с полусинтетика и съм много доволен както от работата на двигателя, така и от въртенето на стартера през зимата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щот съм тиква , а и моторчето похапваше масалце откъде ли не / включително и през водачите на клапаниате ... незнам какъв зор бяха видяли , че бяха на елипси / , ам сега нали е ново всичко вътре та има смисъл ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Koлега никога не щади средства за хубаво масло. Това е мои принцип които спазвам и всеки двигател ми се е "отблагодарявал" за това. Вярно кинтите са нещо определящо в случая и съм сигурен че ако имаше възможност всеки от нас щеше да кара с готина мъзга ама кво да се прави. Дори да ти гори масло мисля че за 5лв разлика в цената няма какво да се говори. Аиде да ти е живо и здраво двигателчето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дончо , да ти кажа досега под 30 лв. за масло не съм давал и за тва говори и липсата на каквото и да е износване по валовете ... просто се учудих грандиозната разлика във първия старт на мотора / дори и да е качествено минерално масло се стяга при големите студове / , а полусинтетиката направо ме изкефи колко леко се развърта мотора с нея 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.