Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Обороти на свободен ход


mdryankov

Recommended Posts

На загрял двигател на бензин държи около 600 об/мин

на газ пак толкова + на газ на моменти да гасне

 

Смятам да сменя ваздушния филтер (че не е сменян скоро)

но според вас има ли нужда да се дигат оборотите и от карборатора?

 

или проба - грешка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

600 на празен са малко. Трябва да са 750-800, поне така знам, че е нормално. Не ти ли се получават твърде много вибрации на 600 об. на празен ход? + това акомулатора не се зараждда добре при толкова ниски обороти. Мойте на загряла на празен са 900-1000, ама аз предпочитам да са ми по-високи тихите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей сега се връщам от газаджиите BRC за Пловдив. Нещо ми стана странно. Вдигнаха оборотите от карборатора и сега съм около 1000. Като превключа на бензин на загряло ми са около 1500 тюй нормално ли ще да е такава разлика или са си играли само.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами при незагрял двигател, е нормално да стои зимата на 1500об., защото е включен смукача. Не знам обаче защо на газ е на 1000 и дали е нормално...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , според всички спецификации , които съм чел оборотите са 825 +/- 25 на загрял двигател на бензин , а оборотите на газ се регулират само от изпарителя без да се пипа карба и е нормално да са малко по - ниски ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.