Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Предложения...


high_octane

Recommended Posts

Между другото за ранговете, щеше да е яко и всеки сам да може да си озаглавява ранга - примерно аз бих си написал Skoda-Racer ....

 

това всеки да си прави ранг не е готино според мен!....уникален ранг е по хубаво да се дава на хора заслужили такъв!.... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 77
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Redline__

    8

  • Mishelle

    7

  • Lipi

    6

  • rsk

    5

Най-много писали в темата

Между другото за ранговете, щеше да е яко и всеки сам да може да си озаглавява ранга - примерно аз бих си написал Skoda-Racer ....

 

това всеки да си прави ранг не е готино според мен!....уникален ранг е по хубаво да се дава на хора заслужили такъв!.... ;)

 

Да, между другото :lol:;) Тва е по-яко :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

до тук следните предложения за модератори

Хашек да е модератор за 110, Garde, Rapid!

и Мишел за 105-120

 

други кандидатури има ли :-))

 

Има:

1. Вики (белия лебед) - за общия форум. За да реже малките мухльовци :mrgreen:

 

2. Redline_ - при фаворитите, ако обещае да спазва добрия тон.

 

3. Велко (ZloQQ) - При VWтата :D:D:D

 

И още някой там, който си решите.

Добре е да има и за темите с покупките и продажбите.

А Митака (Кранкенщайн) може да е на рекламните матеряли - стикери и т.н.. Абе изобщо Публик рилейшънс - както сега е модерно да се вика :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Lipi браво за ранговете - вече сме като в по-големите форуми. То си беше време вече. Аз също мисля, че предложението на Миро за разделението е добро, само не мога да се съглася с това Estelle, за сметка на 105-120. За мен това наименование е чуждо някакси за българските шофъори и не е удачно. На мен то нищо не ми говори. В българия по сме свикнали с думата "японка". Така, че колкото до мене предпочитам да си пише 105-120.

Иначе обединяването на разделите за Fav и Fel както и за Fabia/Octavia/Superb е доста добра идея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обединих Fabia, Octavia и Superb, но за Felicia+Fav/For малко се чудя, защото са доста мненията във Felicia и ако ги преместя в другия форум ще стане една каша, не можеш да откриеш после нищо.Какво мислите за това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Думата "Японка", както знаете е:

1. Жаргон

2. Използва се за моделите след 84г., т.е. колите на Mishelle, deel1981 и сие тогава към коя група ще се зачислят???

 

Затова правя компромисно предложение разделът да се нарича "105 - 136", както го пишат по книгите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с Миро. Така е най-кратко, най-ясно и най-точно. Пък и събира в себе си всичките модификации и модели от тази серия.

А иначе за Фаворит/Форман/Фелиция - предлагам да ги обединиш. Каша може и да има, но тя ще е временна и скоро всичко ще си дойде на място. Пък и ще е по-прегледно. Поне аз така мисля :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами в тези обединени форуми, за по-пригледно може да се направят няколко под-раздела - Двигател, Трансмисия, Ходова част...Други...

Както е съдържанието по книжките :) Така, независимо за кой модел ще се отнася темата - поне ще е на определено място и няма да е проблем да се търси - мисля, че ще е много по-лесно. Това да кажа обаче, че е идея на Калоян и на мен много ми допада! А за тва дето Жоро ме е предложил за м-р на "VW-тата"...Благодарско, но аз мнооо не разбирам от такава дейност и ако стана м-р некой требе малко да ми пообяснява... Щото майче моа да наблюдавам за добрия тон, ама...ко друго?

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също да дам акъл: Незнам до колко е лесно за изпълнение, но ще е готино да има под аватарчето "Кара: ..." което да се конфигурира в профила (виж http://www.tuning.bg/forum/).

 

И ако може да ми махнете модераторските права не обичам да поемам излишни отговорности ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За раздела "Favorit, Forman, Felicia" и аз мисля, че ще настане объркване - даже аз първо там гледам и сега като цъкнах и "А..!", малък шок, много тема много нещо :roll: . Май наистина ще е добре да се раздели поне на "Mechanical workshop" и "Electrical workshop" или нещо от сорта :roll: :|

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

М'чета и м'ичета, предлагам във всеки раздел да има по един модератор. Знам, че тук във форума има много хора, които биха(ме) могли да се справят със задачата, но разделите са все пак ограничен брой. И не върви някак си да има по двама, а на места, съдейки по желанието на някои от вас - и по трима модератори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ако може и аз да дам някоя идея. Обединяването на темите както е в момента е добра идея подкрепям е. Но примерно в новите шкоди може да се направят подтеми felicia, fabia, octavia. Относно по старите модели 105,1.. където нещата са принципно доста по сходни като цяло подкрепям абсолютно колегата дал идеята за подтеми окачване електричество, двигател и така нататак. Но промените в форума до момента са добри продължаваите така

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз ще си изложа мнението - по списъка в началото на темата

 

1. "Предлагам кирилицата да е единствения..." - лично аз почти всеки път влизам от зала, където колкото и странно да е понякога нямам възможност да попадна на "верния" компютър. това обаче не би трябвало да значи, че не мога да пиша тук, нали...

 

2. "Предлагам ранговете или иначе казано титлите, които седят под никнеймовете да се променят..." - първо да попитам - за какво са ни тия рангове? и пример - txl има около 80 мнения (дано не бъркам!), аз - около 420! какво трябва да значи това, кой изобщо би си извадил извод от това?...

 

3. "Предлагам да се изтриват потребители..." - наистина е тъпо регистрирани да са 300, а да влизат 50, но това не пречи на никой. ние да не сме паритя, че ще изключваме и изтриваме?...! на кого пречат регистрираните, които не влизат?

 

4. "Да се направи анкета с предложение за избиране на около четири-пет нови модератори, които да следят за спазването на моралните и етичните норми, горепосочените предложения и естествено за добрия тон !" - извинявай ама това звучи по детски - морални и етични норми... всеки по - редовен знае как този форум и предимно редовните му потребители се справят с дебилите, които се правят на интересни - досега да е имало проблеми от морална или етична гледна точка?... АБЕ ХОРА ТОВА Е ИНТЕРНЕТ, ВИЕ КАКВО ИСКАТЕ?... НЕ Е ДЕВИЧЕСКА ГИМНАЗИЯ! ФОРУМ В ИНТЕРНЕТ Е!

 

5. "На 5-то но не и последно място нека се вземат мерки с тоя линк най-горе..." - това добре. има си модератор - да чисти! верно, че и аз дадох предложение за модератори (там, където сметнах за уместно), но според мен един или двама модератори са достатъчни! защо да разпокъсваме всичко? ако еди кой си не иска вече да е модератор - казва, а ние съответно избираме друг. досега всичко си беше наред (с малки изключения, без които не може), защо да го цепим тоя форум - 10 модератора, рейтинги разни и т.н. тогава ще стане мазало и пълна каша, не сега!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да си кажа мнението...Напълно съм съгласен с RSK по всички точки.Много добре го е казал!Смятам че нуждата от промени във форума се състои в максималното улесняване и удобство за потребителите на форума(както имаше някои предложения и те вече са факт),а не в това как да се справяме с не особено коректните и интелигентни мнения.Такива ще има,но 1-2-ма модератори съвсем спокойно биха могли да се справят с това.

И едно конкретно предложение,то всъщност е доста старо и споменато от няколко колеги до сега...Та как стоят нещата с галерията?Нямам много представа какво точно трябва да се направи,место ли трябва за качване,какво,незнам...но при всички случаи ще е много удобно.Пример:прави се среща да кажем,има 5 човека с фотоапарати и един с камера...всеки се прибира и започва да качва снимките кадето той намери начин,пуска се една тема по случая и сред дългото писане,тук там се мярка по някое линкче което я се отвори,я не...на следващата сбирка пак се пуска някъде другаде тема с линкове...и в един момент след 2 месеца ако решиш да прегледаш снимките пада едно голямо търсене и намираш половината....,ако попадне някой случайно във форума не вижда и тях.Да не говорим,че ние самите не можем да се разберем кой кой е и какво кара...!

Може "поне като за момента" едно отделно разделче Галерия да се пусне,където да са всички линкове най-малкото и този с регистрациата в bgphoto.net да е закован да кажем отгоре...нещо от сорта на първо време...Какво мислите?

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Идеята за кредора е поставена много одавна и при наличие на такъв не мисля, че ще представлява трудност на влизащите от клубове да го използват ! Друг е въпроса кога ще се реализира .

 

2. Ами в повечето форуми е така, пък и както споменаха по-горе колегите има разлика кой отговаря на въпросите на хората, които имат проблем и питат с цел да получат смислен отговор. Не е все едно кой ще ти отговори ( едно е nenormalnataskoda, друго е Mishelle и Хашек ) нали ?? Все пак мисля, че служат за някакъв ориентир ( най-малко ако не следиш форума ).

 

3. За изтриването на потребителите - смятам, че е тъпо постоянно да се регистрират юзери, които да спамят ( е като тея с руските сайтове ) и да го правят отново и отново...

 

4. Няма за какво да се извиняваш :) На тебе така ти е прозучало, така си го разбрал !

В България регулативен орган за Internet няма, но това според мене не означава, че не трябва да има норми с които всеки да се съобразява ! Все пак сме културни хора !

Едва ли съм единственият на който му е писнало от каруцарски изявления и потребители, които бълват простотия. И не трябва се примиряваме с присъствието на подобни, само защото пишем в Internet ! Ясно е, че такива ще има, но поне може да се намали броят им !

 

5. За линка горе се разбрахме :)

Но за модераторите май не сме :) Моята идея беше да се предложат 5 нови модератора, които да се заемат с всички форуми от раздел "общи приказки", "Майсторе, майсторе..." , "Шкоди със задно разположен двигател", "Шкоди с предно разположен двигател" и "Купува/продава". А то се получи, всеки подраздел с отделен модератор. Така май прекалено много модератори идват или поне на този етап.

Ще се получи каша и пълно мазало, ако ние го допуснеме ;)

Кой каквото си постеле, на това ляга !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споделям мнението на колегата high_octane маи модераторите ще станат много за всеки раздел по 1 или двама в комбина е достатъчен. И съм напълно съгласен че като културни хора е редно да може да се осъществява някакъв контрол над изказвания които не им е мястото тук. Освен това има теми които мойе да се каже че са изчерпани особено в раздел срести и не само там които могат да минат спокоини в графата архив тоест да се разглеждат но да не се пише повече за да не стават грешки от типа пролет е да се преброим

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Spored мен ще е добре да се забрани писането от гости, от една страна ще спрат темите в които човек пише от акаунта си и излиза като гост, а от друга ще се съберат повече потребители. Другото кофти са ранговете. Защо всички трявба да сме с еднакви рангове "возил се в шкода" или "мастър оф шкода" Аз примерно искам да съм с ранг "Pro-Pain Fan" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен трябва да бъде премахната възможността да се пише като гост. Само регистрирани потребители да могат да пишат. Това първо и второ не е лоша идеята да се премахне брояча на мненията, като смятам по този начин ще престанат, а и в бъдеще ще се избегне писането като ненормални от страна на некоректни потребители който само спамят в темите с цел постигане на повече мнения и по-висок ранг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. да си призная - не знам кво е кредор, ама ако е някоя кнопка, която позволява да се пише на кирилица без значение от това как е инсталиран windows-а - добре, ще я ползваме! но все пак - ако някой чужденец види по няква случайност снимки от нашия форум и поиска съвет или просто праща поздрави... какво правим - sorry batka tuk e samo za b'lgari, ne si prodavam skodata i za 10000 EURO... и както някой по - горе беше казал - не можем да се докажем по тоя начин какви родолюбци сме. а, и да питам нещо - стикерите и сенниците КАК СА НАПИСАНИ? на кирилица? едва ли... после сигурно ще искате да се спазва и правописа може би?

 

2. ранговете... пак да питам - искам отговор на въпроса - txl има 80 мнения, rsk има 420... кой от двамата разбира повече от двигатели и кой от историята на марката. какво значи разлика от 340 мнения за вас? какво значи "Pro-Pain Fan", какъв е тоя ранг и какво от това като е такъв? и какво ще се случи след две години, когато аз ще имам 800, а Миро и Юли по 1800 мнения - тримата ще сме с еднакви рангове, ама все така те ще знаят повече от мен!

 

3. какво значи тук да пишат само регистрирани? ами тези които тепърва ще се регистрират? ако някой гост поиска съвет един или два пъти? ще го караме да се регистрира ли? така не можете да спрете никой да пише каквото си иска - ако искате ще ви го демонстрирам! ще се регистрирам с няколко различни ника и с тях ще проведа такъв диалог (със себе си), че просто ще ви разбия представите на култур трегери!

 

4. не ми говорете за каруцарси изявления - те не са чак толкова много. а и не забравяйте, че ние живеем в каруцарска държава (поради което много от нас имат skoda, lada, moskvich...) и тези каруцаризми са част от ежедневието, които само времето може да заличи. или пък да забраним на хората с основно образование, на циганите и турците да влизат тук, а? недейте се излага, недейте и да четете каруцарските изцепки. аз отварям тема и търся определени аватари (това българска дума ли е? :roll: ).

 

5. аз съм модератор на раздел продажби, където е пусната следната обява - "Продавам Шкода 440 Спартак, 1958-ма година, 80000km, гаражна, перфектна - 850лв." - забравете да я видите тази тема! но на следващия събор ще видите мен с новата ми шкода от 1958-ма!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

po 2ra та точка Pro-Pain е любимата ми метал банда а сам я дал за пример за ранг точно заради това което написа, аз не искам да ме сравняват с никой както ти примерно се сравни с txl. Както ти каза аз(ние) не сме се регнали в тоя форум за да си мерим ... с някви рангове.

Ок еди кой си е по - добър от мен... хубаво това не ме засяга аз съм тук за да изкажа мнение

 

по 4 та точка аз не съм каруцар, това че карам Шкода ме кара да се чувствам горд и дори и за момент не съм си помислил че съм каруцар, иначе просто нямаше да слезна оня ден във 11 и половина вечерта да правя скорости, въпреки че ми се караше калибра, Шкодата пак си ми е на сърце.

 

по 5 точка ... What the fuck are you talking 'bout

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пич, я вземи прочети всичко още един път, по - внимателно!

идеята ми е, че не можем да се мерим по рангове и точно за това дадох пример - txl е доста по - напред с материала от мен, но има с около 340 мнения по - малко от мен! и това че той е с 80, а аз с 420 не значи нищо, а и ти точно никакъв извод не си направил от този факт, което е и моята идея!

 

по 4-та точка - аз имам три шкоди, каруцарите са много и не ми пречат да си пиша тук!

 

по 5-та - пич, я вземи прочети всичко още един път, по - внимателно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пич, я вземи прочети всичко още един път, по - внимателно!

идеята ми е, че не можем да се мерим по рангове и точно за това дадох пример - txl е доста по - напред с материала от мен, но има с около 340 мнения по - малко от мен! и това че той е с 80, а аз с 420 не значи нищо, а и ти точно никакъв извод не си направил от този факт, което е и моята идея!

 

по 4-та точка - аз имам три шкоди, каруцарите са много и не ми пречат да си пиша тук!

 

по 5-та - пич, я вземи прочети всичко още един път, по - внимателно!

eми начи сме на едно мнение, това е важното само че го казваме по свой начин.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам чувството, че по т.1 не се разбираме, кой за какво говори :roll: Говорим за това да се пише на български език с български букви, а не на български език с латински букви. Аз лично бих чел и бих отговорил ако някой пише на английски (RSK - говоря по това, което си дал за пример - с чужденец), но "шльокавицата/маймуницата" просто ми е трудно да я чета, а да оставим и това, че има куп варианти на изписване на дадена буква + това, че понякога пишещия допуска някоя и друга грешка...:smt087 Колкото по т.2... този форум е стандартен - просто е направен да отчита мнения/ранг (аз лично изобщо не си правя извода по това кой какъв е...заради броя мнения - и едно мнение да има човек, ако е компетентно и е помогнал със знания на другите...явно, че разбира) Сега е момента да дадем предложения как да се промени тази стандартна форма на форума от хората, които могат и имат желание да го направят...нали?

Мисля, че писането може да става и без регистрация. Ако даден "гост" прави простотии - за това са модератрите :) И да, не на последно място - верно много модератори, много чудо... Не знам това добре ли е или е зле... :smt120

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се изкажа :)

 

1. Чак да се трият мненията на латиница, мисля, че е пресилено. Но въпреки това трябва да се прави всичко възможно да се ползва кирилицата - ужасно е да се чете Български език написан на латиница. Кредор трябва да има, както и ако някой пише на латиница да бъде предупреждаван. Естествено, за кирилица говорим, когато пишем на Български, за чуждите езици това не се отнася.

 

2. Ранговете според мен също е по-добре всеки сам да си ги слага. А броя на мненията наистина не е показател, но това не пречи да си остане статистиката за тях. Все пак модераторите трябва да се грижат да няма мнения написани само за да се увеличава бройката им. А който направи грешката да приема броя на мненията за критерий за компетентност например, грешката си е негова...

аз отварям тема и търся определени аватари

Именно! Качеството е критерия, а не количеството.

 

4.

тези каруцаризми са част от ежедневието, които само времето може да заличи.

Времето или ние ;)

За циганите и турците не знам, обаче основното образование е задължително и въпреки че е форум, мисля, че е нормално да се пише що-годе грамотно и що-годе културно...

 

5. Нали всички ни обединява една идея... а и някои хора от форума се познават, има и "гласуване" за модератори... Надявам се, че тук сме се събрали достатъчно интелигентни хора и такива изпълнения няма да има.

 

P.S. И моля, rsk, не ни сравнявай, че е нелепо... :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.