Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Предложения...


high_octane

Recommended Posts

5. Нали всички ни обединява една идея... а и някои хора от форума се познават, има и "гласуване" за модератори... Надявам се, че тук сме се събрали достатъчно интелигентни хора и такива изпълнения няма да има.

 

Какво искаш да кажеш или да намекнеш с това?

 

А по повод брой мненията - съгласен съм, количеството не винаги е признак за качество, НО в случая дадено количество е показател за заинтересованост и взимане на участие във форума. Един потребител с повече мнения и сравнително скромен опит е бил полезен далеч повече от друг потребителс голям опит но с минимален брой мнения. До сега не съм забелязъл в този форум да е влезнал нов потребител и осланяйки се на брой мнения да е отправил директен въпрос към определн човек. Напротив - проблема е бил споделян с всички, но въпроса е колко души са откликнали на него, нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 77
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Redline__

    8

  • Mishelle

    7

  • Lipi

    6

  • rsk

    5

Най-много писали в темата

5. Нали всички ни обединява една идея... а и някои хора от форума се познават, има и "гласуване" за модератори... Надявам се, че тук сме се събрали достатъчно интелигентни хора и такива изпълнения няма да има.

 

Какво искаш да кажеш или да намекнеш с това?

 

5. аз съм модератор на раздел продажби, където е пусната следната обява - "Продавам Шкода 440 Спартак, 1958-ма година, 80000km, гаражна, перфектна - 850лв." - забравете да я видите тази тема! но на следващия събор ще видите мен с новата ми шкода от 1958-ма!

 

5. Нали всички ни обединява една идея... а и някои хора от форума се познават, има и "гласуване" за модератори... Надявам се, че тук сме се събрали достатъчно интелигентни хора и такива изпълнения няма да има.

 

Надявам се, че е ясно :)

 

За броя на мненията, като цяло, има и такъв момент, съгласен съм. И аз също мисля, че трябва да остане броят на мненията, както вече и го написах ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

относно ранга - само в соц. време количеството правеше качеството! Вярвайте ми, за един ден мога да докарам 50 мнения! Това не означава, че и едно от тях ще е ценно и ще помогне на някого!

Давам пример с един друг форум - dir.bg/Opel. Там модератора е imitev - неговите постове не са кой знае колко много, но определено момчето знае какво пише и разбира от коли! За разлика от други, които имат хиляди мнения и от тях нито едно не върши работа :(

 

Та моето предложение е да се оценяват отговорите. След това се взима средно статистическия рейтинг и се поставя под nick-а... Така всеки знае колко да вярва на даден човек... И автоматично "новобранците" и гостите попадат в раздел "сега се уча да карам", а тези дето разбират се качват нагоре, т.е. "master of Skoda". Право на оценка имат само регистрираните поне от 3 (6 или повече) месеца. Така пък се гарантира някаква валидност на вота....

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..........

 

колега ти колко форума посещаваш?...аз се ровя в доста и да ти кажа,част от твойте доводи ми се струват смешни....твойте идеи за сега могат да свършат работа тук,но само ако този форум запази пропорцийте си....рано или късно ще има повече потребители и ще стане такова мазало...а мисля че колкото по рано се обработва един проблем толкова по лесно ще се избегне!

 

пс:нищо лично :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че ранговете, базиращи се на брой мнения трябва да отпаднат. Какво като някое има много мнения? ТОВА НИЩО НЕ ОЗНАЧАВА! Правило ми е впечатление, че когато някой се похвали с нещо-подобрение, ремонт или каквото и да е има много мнения като "браво", "жестоко"," страхотно","и аз ще си го направя" и т.н.,които навъртат кухи мнения на брояча. Разбира се няма няма нищо лошо човек да изрази одобрението си, но ми се струва, че някои го правят сямо за да станат "мастери ъф Шкода".

Според мен ранговете трябва да отпаднат, но брояча да се запази.

Така всеки питащ ще може сам да преценява дали да се довери на отговор от член с 5 или с 500 мнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , според мен е по - важно да се направи форума удобен за работа , а не да се чудим колко мнения трябва да се напишат та да се дигне ранга и за това не е зле хората , които разбират от програниране да помислят за една търсачка в отделните раздели и да не се налага на колеги скоро регистрирали се да питат неща дискутирани преди месеци.

 

От мен всичко най !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aми съседе и аз бях предложил нещо такова но без коментар останах... :( примерно в 105/ 120 да има отделни подтеми с отделните елементи: окачване, скорости, двигател... е такива... според мен ще е по подредено... маи в ОПЕЛ го гледах че имаше такъв замисъл ама не изцяло завършен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

The Best Forman:

Колеги , според мен е по - важно да се направи форума удобен за работа , а не да се чудим колко мнения трябва да се напишат та да се дигне ранга и за това не е зле хората , които разбират от програниране да помислят за една търсачка в отделните раздели и да не се налага на колеги скоро регистрирали се да питат неща дискутирани преди месеци.

Калоян:

Aми съседе и аз бях предложил нещо такова но без коментар останах... примерно в 105/ 120 да има отделни подтеми с отделните елементи: окачване, скорости, двигател... е такива... според мен ще е по подредено... маи в ОПЕЛ го гледах че имаше такъв замисъл ама не изцяло завършен

:smt041 :smt045 :smt041 :smt045

 

PRR

Право на оценка имат само регистрираните поне от 3 (6 или повече) месеца

защо, само регистрираните ли са компетентни?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам, че изразих горното мнение, понеже то породи един наистина безмислен спор относно брой мненията. Както и да е.

txl - приятел, недей подхожда с такова негативно отношение и съмнение към гласуването, избора и впоследствие дейността на модератора(ите). Ако тук във форума, където общуваме с едно елемтарно писане, си нямаме доверие - какво остава тогава като се срещнем на улицата? Да си крием портфейлите и колите един от друг ли? Защото може би... еди какво си. Не си прав :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хора,гледам че модела 130 никаде не е спомената във форума,не е ли редно да се прибави към "110, Garde, Rapid" ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Rsk , нещо не си ме разбрал ... става дума , че като се появи нов потребител със проблем , който е бил вече разрешен , но човека незнае къде е писано по въпроса и пита , а ние редовно му отговаряме да погледне еди си къде ;)

И на мен понякога ми е трудно да намирам разни неща из форума , също така няма да има мноо повтарящи се теми , щот кат намериш цаката на някой проблем , но досега никой не праил като тебе просто ще добавиш към същата тема още едно мнение и готово и не само това има още сума предимства на търсачка .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

rsk, Само регистрираните, защото иначе няма как да се следи кой колко пъти оценява дадено мнение. А след време - за да не може някой регистрирал се днес да оценява, създавайки възможност, някой да се регистрира 50 пъти само и само да си оцени 50 пъти мнението и да се качи нагоре с рейтинга.....

 

Отново предлагам да се оценяват мненията и от там да се определя рейтинга, а не от бройката! Бройката нищо не значи! В един безмислен спор могат да се напишат 50 мнения и нито едно да не е полезно (примери дал господ!). Но "спамерът" ще е "master of skoda", а тоя дето си мълчи и дава съвети само когато наистина разбира ще е с рейтинг "не съм и чувал за Шкода"....

 

Ама както решите....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

txl - приятел, недей подхожда с такова негативно отношение и съмнение към гласуването, избора и впоследствие дейността на модератора(ите).

 

Напълно позитивно ми е отношението... Съжалявам, ако толкова зле съм го изказал :oops: Да се чете и разбира в прекия смисъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зравейте,

 

пак ще повторя предложението си - нека да има раздел, който да обобщава полезната информация от различни теми във форума. По-лесно ще се намира необходимата на членовете информация, а и ще има по-малко повторения на теми...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трябва да се помисли над това разделите бял/черен списък,литература,сам се справих, купувам, продавам и останалите на който не се пишат много нови теми да имат един и същ мод, защото ако за всеки отделен се сложи по 1 човек ще станат много модераторите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. - Не мога да разбера защо ви пречат ранговете - те не са за да си мерим п*шките с тях, а за по-яко и защото и в другите форуми е така.... Ако има нещо, по което новите потребители се водят, то това би бил броя мнения, а не ранга. Аз за това предложих вече, всеки сам да си избира ранга - така хем няма да има някаква иерархичност, хем няма да изоставаме от другите форуми. Освен това мисля, че всеки посещаващ форуми знае, че не броя мнения и ранга са определящи компетентността на даден потребител. Ако има такива, които живеят с мисълта, че хората с най-много мнения са най-знаещи, то те са доста малко, поне според мен, а и след няколко посещения на дадения форум, разбират как стоят нещата!

 

2. - Сами си противоречите във всяко следващо мнение. "Да премахнем излишните потребители, ама да могат да пишат само регистрирали се". Еми нали така пак ще се трупат (даже още повече) потребители с по 1 мнение. Аз мисля, че няма нищо лошо да пишат гости!

 

3. - И аз мисля, че модераторите ще станат малко множко ако има такъв за всеки раздел.

 

4. - Аз съм ЗА търсачка, макар, че на мен такава не ми е необходима - важното е лесното боравене с форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно за теб става въпрос ZloQQ

 

Чудех се, от кога стана толкова компетентен по маслата?

Гледам си писал под името си master of skoda а в същото време не можеш да се оправиш сам с твоята Octavia 1.9 TDI и ходиш при някакъв твой мастор.

 

Поздрави!

Пламен

p.s. нищо лично, не бих искал да те засягам

Т'ва е от една друга скорошна тема по т.1...смешно ми стана, ама са к'во да направя - според човека не разбирам, въпреки че съм си писал "мастер ъф Шкода".

Ето как на бял свят излизат УмОзаклЮчениятЪ на гостите :)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че в момента модераторите сме много съм съгласен и може да се помисли по въпроса. В форума на полския фиат ранговете са само за определянето активноста на членовете а не колко е компетентен даден човек затова може да се помисли по тоя въпрос. Примерно вместо master of skoda да бъде много активен потребител или нещо от сорта. Нека броя на мненията остане но да служи само за информация колко е активен дадения потребител. Всеки които влиза в този форум ще прочете няколко мнения и ще разбере кои разбира и кои не както беше казано по горе. Това е моето скромно предложение с този назрял проблем. А ако някои компетентен с компютрите реши да направи търсачка смятам че никои няма да има нищо напротив. Хората които влизат по отдавна се оправят знаят къде да търсят кои да питат и така нататак но знае ли го това един новорегистриран член на клуба

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой питаше за по-големи аватари :) Те вече могат да са с размер до 150x150 pix и големина на файла до 30Kb :) Моят вече е по новите стандарти.

 

<== ето така изглежда

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой питаше за по-големи аватари :) Те вече могат да са с размер до 150x150 pix и големина на файла до 30Kb :) Моят вече е по новите стандарти.

 

<== ето така изглежда

 

Добре аз като си смаля която и да е от снимките на мах 150 пиксела и големината е поне 50к :? някакви идеи как да я направя по малка? С Iview съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.