Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Драскотини по стъклата


izov

Recommended Posts

Здравейте,

 

резултатът от снеговете и студовете е, че като съм си чистил стъклата на колата доста съм ги надраскал...

 

Има ли начин тези драскотини да се коригират? Бях чувал за едни пасти, които се използват и за часовници, очила и телефони, но не знам дали ще сработят в този случай?

 

;o))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами май тва си е чиста реклама (от което нямам никаква изгода :? ;) ),но някъде из нета бях мярнал тази информация,не помня точно къде...Надявам се да бъде полезна!

 

АВТОСТЪКЛА ВЪЗСТАНОВЯВА!

GlasWeld, USA 02/963 10 44 e-mail: asg@solo.bg ВЪЗСТАНОВЯВА АВТОСТЪКЛА!

GlasWeld технологиите за възстановяване на автостъкла - патент на GlasWeld Systems, Inc. USA са разработени и широко се прилагат в САЩ и повече от 40 страни в цял свят.

От 1997 г. в България се предлага уникалната възможност челното стъкло на автомобила да се възстанови вместо да се подменя. Специално обучен и сертифициран в САЩ, екипът на ASG-Bulgaria,Ltd. предоставя тази услуга на адрес: София, кв. Дианабад, ул. Тинтява 100. тел. 963 1044

В случаи на:

* удари от камъче,

* малки пукнатини,

* следи от чистачки,

Не подменяйте стъклото на Вашия автомобил! Технологията GlasWeld

за 45 минути /или до 1 час/:

* възсановява здравината и видимостта

* запазва оригиналното стъкло * спестяват време и пари

Стъклото се обработва без демонтаж и така се избягват усложненията при подмяна /напр. теч и др./

Ако имате повреда върху стъклото на Вашия автомобил, обадете ни се още днес !!

Не отлагайте, не рискувайте стъклото да се разпука непоправимо! Ако не, запазете този номер 963 1044. Утре може би ще Ви потрябва!

ASG-Bulgaria, Ltd. изключителен дистрибутор за България на

GlasWeld Systems, USA тел. 963 1044 София, Дианабад, ул. Тинтява № 100.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А като си оправиш стъклото, за следващата зима да знаеш - навсякъде по бензиностанциите (и не само) се продават спрейове (във шишета като тези за миене на стъкла) за размразяване на стъкла. Изчистваш с четката снега и пръскаш върху леда. След 2-3 минути ефекта ще е налице. Тамън докато ти позагрее колата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не остават мазни петна - на спиртна основа са.

И с чист спирт от аптеката да напръскаш - пак става. Но и той не е евтин...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувал съм за тези препарати, ама не оставят ли после мазни следи по стъклото?

Там кадето минават чистачките не остават манзи следи ама отстрани си е еб.... м....

аиде моля ти се.

ползвах такъв спери.

наистина е добре като удобство. Но :

1. Свършва за 1 седмица (струва около 3. и нещо лв.)

2. Ако си го държиш в колата и при -15 градуса го хванеш с гола ръка (без ръкавица). Представи си какво е усещането.

3. Там където не минават чистачките почти нищо не виждаш (разбирай страничните съкла и огледалата).

 

Не мога да предложа обаче по добро решение.

Наистина на Фабията се драскат много лесно стклата

 

Извинявам се но май пак се отклонихме от темата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз останах неприятно изненадан колко лесно се надраскаха стъклата....

 

Старата ми кола изкара 4 зими и чегъртах стъклата със същата стъргалка - почти не се надраскаха - а сега за една зима и то при много нежно чистене станаха на нищо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе имам чуството че и на октавията са и много меки стълата - на една автомивка при миенето ми ги надарскаха, след това с някаква паста ги оправиха, сега на ското пак видях някакви драскотини :( . Имам спрей ама го ползвах два пъти и до там.. размразява частично, след това това оставащото се чисти много трудно... съдържанието му почти свърши за две ползвания - общо взето спорна е ползата.

Истината може би е предно стъкло с нагряване или независимо отопление...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувал съм за тези препарати, ама не оставят ли после мазни следи по стъклото?

Там кадето минават чистачките не остават манзи следи ама отстрани си е еб.... м....

аиде моля ти се.

ползвах такъв спери.

наистина е добре като удобство. Но :

1. Свършва за 1 седмица (струва около 3. и нещо лв.)

2. Ако си го държиш в колата и при -15 градуса го хванеш с гола ръка (без ръкавица). Представи си какво е усещането.

3. Там където не минават чистачките почти нищо не виждаш (разбирай страничните съкла и огледалата).

 

Не мога да предложа обаче по добро решение.

Наистина на Фабията се драскат много лесно стклата

 

Извинявам се но май пак се отклонихме от темата

 

Съгласен съм - не е чак толкова евтино, но не и чак толкова скъпо да се ползва спрей с такъв ефект. Аз лично вече втора зима си пръскам стъклата и не съм забелязал странични ефекти, включително и намалена видимост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе странна работа е това със стъклата дето ви се драскат така. Мойта стара Шкода 120 е на 23г. и зимата чегъртам яко със стъргалката не само отвън но и отвътре на стъклото - даже счупих от натискане една стъргалка и въпреки това не ми се надрасква стъклото от това. Имам чувството, че по новите коли има доста странни проблеми, заради по-новита технологии, които са вложени - и то такива проблеми, каквито е трудно да предположи човек - аз ако имах такава кола изобщо нямаше да ми хрумне, че трябва да чистя стъклото по-внимателно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам какви са ти стъклата beliq_lebed ама на моя FAV.всичките странични са ми много надраскани. Незнам предишния собственик какво ги е правил ама ... :evil: :evil: :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мойте на Favorit-a са леш. И пак особено страничните - ужас са. Но аз ще ги сменя с по-читави.

 

За по-новите коли обаче тва не е решение. Челния джам струва сигурно колкот мойта цялата :oops: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.