Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Схема за куплунг на теглич ?


The Best Forman

Recommended Posts

Колеги , имам монтиран теглич на баба , но откакто я имам нямам куплунг / в смисъл го изкъртих на един бордюр и от тогаз така си карам / ... сега изнамерих един , и търся някаква стандартна схема на връзване .

 

Предварително благодаря !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравей колега,ако имаш свое ремарке не е задължително да му търсиш стандартна схема за свързване и ако не искаш да даваш ремаркето на друг си избираш къде да свържеш кабелите.въпреки това в следващите дни ще потърся къде имам такава схема и ще ти пиша

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааа върши работа за самонадеяни Рена и за момента не съм се нагърбил да влача , ам все пак ако се наложи да не търся спрей и да пиша по ремаркето ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега опита ми в правене на светлини на ремарке е с един пасат и два камиона. Направи си ги както ти е удобно. Значи първо с един акумулатор и 2 жици виж съответното ремарке (или даи боже каравана) как реагират светлините. Хващаш минуса на маса някаде плюса го ръгаш в дупките да видиш коя дупка на кво ще реагира. На едно листче си правиш схемата. После по нея от единия заден стоп си изкарваш жици за съответния мигач за габарит стоп задна ако има( но ако съответното ремарке няма ти препоръчвам да го направиш върши работа вярваи ми) а от другия стоп си дръпни другия мигач и вече по направената от теб схема си ги вържи в шукото на съответните позиции. Няма смисъл да търсиш каквато и да е схема защото не се знае как са ти вързани светлините на ремаркето. Не искам да те отчайвам но на 3те ремаркета дето съм ги връзвал светлините бяха ралични. Успех в начинанието ако имах път скоро към София бих ти помогнал с удоволствие. Ако не бързаш много до някоя друга седмица мога да скоча до София и да ти помогна пък ще почерпиш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравей колега, намерих схемата но нямам възможност да я пратя в отговора,но ще ти напиша как се връзва.

на куплунга има щифтове/изпъкнали/ и букси/с отвори/.

като се гледа отпред те са общо 7 на брой във вид на шестоъгълник.

отгоре е 1 и по часовата посока са 2,3,4,5и6,а 7 е вътре.

1-ляв мигач

2-резерва-свободен

3-маса -минус

4-десен мигач

5-заден десен габарит и осветление номер

6-стоп

7-заден ляв габарит

ако стоповете са бели отстрани може да не слагаш осветление на номера.

надявам се че ще разбереш написаното.успех!

ако имаш проблем пиши на isq

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

shotik , мноо мерси ще черпя ;)

Дончо и на теб благодаря за предложението , но може да се възползвам само от биричката ... в тоз студ куплунга ми е последната грижа / просто интерс , щот неможах да си взема една схема да си снимам от Симеон /

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казах ако не бързаш бе колега а като гледам не бързаш. Изказах си мнението по въпроса с схемите. Дори да вземеш схема не знаеш дали ремаркето което имаш ще отговаря на него. Тъи че като се стопли взимаи бирата пък аз ще доида на гости да го вържем. Много ме дразни като видя ремарке с надпис "без светлини"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.