Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За ТУ и другите подобни


tsanko

Recommended Posts

Повечето хора знаят какво е платка още в 7-ми клас :) На човек пипнал два пъти през живота си електрожен е опасно да му осигуряваш достъп до него. Топлинната обработка почти всеки ще я е забравил още в 3-ти курс. А за струга - просто ми беше СМЕШНО какви ги говори "даскала".

Аз приключвам с престоя си в тази тема, защото така можем да си пишем и до догодина. Уважам мнението на всеки от вас, но заставам твърдо зад моето си - времената когато се тъсиха "специалисти по всичко" отдавна отминаха. Времената, когато дипломата тежеше повече от знанията - също вече са минало. Сега навсякъде се гледа какво можеш, а не от кой ВУЗ идваш. ТУ вече не е това, което беше преди. Вече има и други университети, където ако желаеш да изучиш специалността си ще станеш ценен кадър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mishelle,

 

според мен много грешиш за специалистите по всичко. В момента по цял сват най-модерните и предпочитани специалностти са именно широкопрофилните, а пък за един инженер примерно е изключително важно да разбира от повечко неща.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, аз съм привърженк на мнението, че образованието е предимно самообразование... Учителят е длъжен по-скоро да ти покаже по-лесният път до истината, т.е. да ти спести лутане и заблуди, а не да те вкарва в нови.

 

Аз завърших в "Икономическия", но не мога да кажа, че съм особено доволен. Имам поглед и върху СУ и ЮЗУ и НБУ. За НБУ съм писал курсови и дипломни работи доста и то по специалности, в които не съм корифей : ) Според мен има обща криза в момента в образованието - В УНСС въведоха кредитната система и тя не проработи. Не трябва да се въвежда механично "съветският опит" (USA) в България, все пак ние имаме традиции в образованието. Дядо ми е завършил СУ през 1917 година!

 

Смятам, че НБУ е полезен, когато искаш да специализираш нещо конкретно и безполезен, когато искаш да имаш базови знания...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз да пусна едно мнение :D

Според мен целта на висшето образование е не да те накара да наизустиш/научиш нещата, а да ти покаже, че съчествуват и къде да ги намериш. След това е въпрос на желание.

Завърших преди 8 години и мога да кажа, че досега рядко се е налагало да си припомням знанията от ВУЗ-а. И в повечето пъти е било да се сетя, че нещото съществува а не да откривам топлата вода...

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само ВИНСА але,але,але.Нека да кажа и моето скромно мнение.Аз съм последен семестър СК(счетоводство и контрол)и да ви кажа-това няма нищо общо с реалносста-тук ти дават БАЗАТА ако мога така да се изкажа.След това ако влезеш в някоя счетоводна къща те почват пак от А до Я.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само ВИНСА але,але,але.Нека да кажа и моето скромно мнение.Аз съм последен семестър СК(счетоводство и контрол)и да ви кажа-това няма нищо общо с реалносста-тук ти дават БАЗАТА ако мога така да се изкажа.След това ако влезеш в някоя счетоводна къща те почват пак от А до Я.

 

Е го е къде е колегата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво се оплакваш УНСС?(утре наш става светът)Не се оплаквай! :lol::lol::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.