Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Изгоряли свещи !


The Best Forman

Recommended Posts

След седмица ходене по мъките и лангъркане на всеки светофар се оказа , че свещи могат да се хеърлят и на 1000 км. :| Вчера смених кабелите , а утре ще ходя да си взема и Brisk Silver / че са по - евтини за тестове / , но тествах с нови свещи и със сигурност проблема е в тях 8) Ха сега по - знаещите ако могат да ми обяснят този феномен - нови кабели Тесла и нови свещи NGK как могат да се скапат в рамките на 3 месеца ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако знаех как стават тез неща ...

От понеделник ръчкам въртя газта и докарах колата до положение , че като изключа фаровете и се кара :mrgreen: Даже на апаратурата като я закачиха и нищо и чак като навъртяхме с единия от майсторите цифра километри и баба си показа рогцата ... сменихме свещите с едни нови и стана самолет 8)

Симптомите бяха - при потегляне с малко газ /около 1000 - 1500 об/мин / заглъхва и после подскача яко , също така при каране бавно с малко газ и опит за ускорение пак почва да подскача , а на апарата показа много бедна смес в диапазона 1500 об/мин , ам те нали ги тестват на ниски и високи обороти та нищо не се виждаше , но пак трябваше да ги накарам да се заиграят :mrgreen:

 

П.П. От цялата таз гадост се изкефих , че след припояването на куплунзите на таблото оборотомера цепи оборота 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Беше хубаво да пуснеш снимки на свещите та да можем да се ориентираме какъв точно е проблема. Но в общи линии предполагам че не си оцелил топлинното число. Доколкото разбирам караш на газ и съответно трябва да си вземеш свещи като за газ. Ето тук повече инфо за топлинното число http://www.boschautoparts.co.uk/pcPlug10_4.html Доколкото си спомням за газ трябваше да е по-високо от това за бензин. Но за всеки случай си провери в нета.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По свещите няма и следа от лошо изгаряне , пали от 1/4 , малки обороти перфектни , но се бъгва :mrgreen: , а иначе ми ги извадиха от каталога каквото препоръчват чехите BCPR5ES , ам ги изхвърлих сутринта и сега съм с жълт Brisk ... ако изкарат до лятото ще се пусна да търся Champion , че с тях най - добре върви 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах предвид, че за газ свещите не трябва да са с топлинното число на тези от производителя. Препоръчва се с една степен по-студени. За повече инфо тук: http://www.spark-plugs.co.uk/pages/technical/spark_plugs_faq.htm#LPG Има и още на доста места из нета, ако се разровиш.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е от това ... Вектрата я карах с оригиналните опелски свещи и не съм имал проблем ;) Явно нещо ги е скапало или са си ментета / средата на Януари смених капачката и палеца може и от тях да е било / , но иначе колата върви най - добре с Champion RC12YC , ам дали ще намеря читав божа работа :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и аз Вектрата я карам с препоръчаните от Опел. Но там и "запаса" от производителя е по-висок...

Както и да е. Може би си прав, че са менте. Все пак в България сме....

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях възложил тежката задачка на трима магазинери да ми търсят свещи и днес се изкефих , като ми връчиха единствените 4 бройки закътани в най - забутания ъгъл на склада на едната от фирмите , а на кутията с големи букви "Made in United Kingdom" 8) 8) 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.