Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Промяна на срока за пререгистрация на колите?


Recommended Posts

http://www.btv.bg/news/?magic=bulgaria&story=47746

 

БТВ: Парламентът ще обсъди промяна на срока за пререгистрация

 

16 Март 2006

 

Народното събрание ще обсъди днес отмяната на задължителния срок за пререгистрация на моторните превозни средства. Проекторешението беше внесено в Народното събрание от независимия народен представител Минчо Христов.

 

Проектът предвижда парламентът да предложи на Министерския съвет да отмени задължителната пререгистрация на автомобилите, чийто срок изтича в края на месеца. Аргументът на вносителя е, че голямата част от собствениците на тези около900 хиляди коли със стари номера не разполагат с достатъчно средства и време.

 

Предложението предвижда да бъдат задължени да сменят регистрационните си номера само онези собственици, които възнамеряват да пътуват с автомобилите си в чужбина.

 

И за какво беше цялата тази истерия и юркане досега :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е как закво? виж само що народ им се върза, бега от работа и вися с денонощия пред КАТ, за да им напълни гушите! Иначе те самите си знаеха, че нема да го бъде всички да минат до края на март, ако ще и да бачкат по 24 часа пунктовете...

помня първия път като имаше графици за смяна - после пак ги отмениха, ама аз нали съм си карък - спря ме катил за нарушение и опаа - изтървал си срока, ама понеже не ми се плащаше акт го почерпих 5-10 лв., той взе че се вдъхнови и ми направи огромната услуга да ми надраска директно в талона :!: , че ми удължавал срока с 10 дни. Та немаше как, минах през кат да го сменя, а там питат - кой ти писа в талона бе?! Дори министъра нема право да драска там! :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами дано го увеличат идиотите защото при нас в Пловдив положението никак не е розово. Предполагам и по другите градове е така истерията е че им трябват пари тва е иначе никои от Европа не е казал сменяите. Дано го увеличат да си довърша шкодето на спокиствие и да не се налага да спя в КАТ защото опашките започват от КАТ свиват по пътя за магистралата и стигат почти до нея

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И в София не е много по различно.Сутринта като отивах на лекции

опашката за КАТ беше по цилият Г.М.Димитров та чак до ЦСКА-то.Беше много голямо задръстване от коли за пререгистрация :smt012

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес слушах по радиото, че такава промяна не може да бъде извършена. Не и на този етап. Защо - не чух... От друга страна ако следваме логиката за пълнене на гуши и хазната (в частност КАТ), излиза, че след изтичанто на срока колите несменили номерата ще трябва да цакат за произтичащите от неспазването на срока обстоятелства + цената за смяна на номерата. Ето ви нов начин да се бръкне в изтънелия джоб на българина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък слушах репорт от НС и казаха, че комисията по трамспорт е предложила отлагане на крайния срок до края на Май. Това пак няма да е решение. Цялата работа е в това, че се обвързва смяната на номерата с изискването на ЕС за 90 и не знам колко си % коли със застраховка "Гражданска отговорност". Но миаля вече писахме в другата тема - това е лесен и бърз начин да се печелят пари от определени хора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги току що прочетох в Нет инфо че парламента е отхвърлил предложението за удължаване срока за смяна на регистрационите номера срока си остава края на март а не както беше предложено края на маи. Днес са и обсъждани глоби за не сменилите номерата си. От 20 до 200лв а можело и книжката за 2 месеца. Коментара оставам на вас мили колеги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коментара ми е - тая държава става все по-скапана, все по церберска. Повечето ни политици са гола-вода. Само пребройте дупките през които сте минали днес. Такова чудо до сега не е било. А явно както е тръгнало ще става и по-лошо. Забелязвам една аномалия - колкото повече вдигат данъци и такси, толкова по-занемарена става държавата. ЗАЩО питам аз. Къде е логиката политиците да измислят всякакви простотии за да бъркат все по-дълбоко в и без друго празния джоб на българина и същевременно да се тупат в гърдите "Ние ще ви вкараме в евро съюза". Пикая му аз на този съюз... Трябва първо един нормален жизнен стандарт да се постигне в тази държава, пък после да мислим към кого и най-вече защо да се присъединяваме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен с Michelle! И кво онези ми ти въртят ЛАМБИ по улиците! И КВО ОТ ТОВА!!!!!!!!!!!!!! Даааа имало е полза- бандитите като чули за това и си УМРЕЛИ от смях. За кво са ги пуснали да се въртят бееееееее ма са малоумни.1во да им изгарят лампите, 2ро АМИ ако се наложи да влезнат в специален речим кво- ще ми мигат отзат със сините лампи и няма да чуя че вият, а аз ще си викам че само си карат зад мен и няма да им направя път. Оооох няма кво да се прави...

No comment... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :x :x :x :x

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами освен и аз да се присъединя и аз към общото недоволство...

Ладата е с плевенски номер.Няма да споменавам перипетиите около липсващата бележка за платен данък за 2005-та, баща му но кйто се води колата е инвалид и просто не е плащал-обаче в толано не пишело че е инвалид, значи не е според нотариуса...Ебати шматоците, нали талона е отпреди 10 години бе, той тогава си е бил здрав-прав работник.

Та сега като финализираме това, предстой дългото чакане за номерца...Обадих се на познат в КАТ-хъката, мъката... каза ми няма проблем бе, ще минеш за минути... викам ура, ура, обаче това важи като влезна през бариерата, отвънка опашката стигала до Плевен почти, а в обратното платно пък е опашката от Плевенския КАТ... имам избор къде да се наредя...

И за какво ми е цялата простотия-номера си ми харесва, запомних го лесно...Ама не, европейТЗи ще ставаме-е хубаво де, ама само ние сме по европейци и от европейците, те досега не са си сменяли номерата на колите задължително...

 

Цялата работа е да се нахрани оназ фирма, дето прави табелите и тея простотии... дали не беше БЕЗКОНТАКТНИ МУЛТИПЛЕКСОРНИ ВЕРИГИ???Какво добро име, ако искаш фирмата ти да не се запомня.

 

Да се нахрани, нечии гушки са провиснали, трябва да се напълнят.Мдам, пък е с талоните е така.... и освен това ЕС искали поне 90% от движещите се автомобили да имат ГО и ГТП.Ми няма проблем, ще са 100%.Нали сме по европейци от тях, дееба мама им заблудена....

 

Същевременно в неделя със същата тая лада щях да се преобърна по таван движейки се с 60 км/ч направо...Как?Ами отде да знам че под локвите на околовръстното пред технополис имало яма дълбока 30 см...Ладата направо се отлепи с две гуми от платното и добре че натиснах съединител, а не спирачка...

 

Как да не ги обичам нашите свинчовци бе, минетки им плащах, лепенки-един милион имам по стъклото...И кво?

Малко съм дал.... още толкова и после вече да ходя да се удрям по дупките.... ми това е положението-като не ти харесва, не карай.В България кола да имаш е привилегия, а не право....

 

 

...а щях да забравя-дееба техната верица.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коментара ми е - тая държава става все по-скапана, все по церберска.

 

Няма такова нещо!!!Тоя народ става все по-тъп!!!

Балък е не тоя дето взима,а тоя дето дава!!!

Ай стига сме си чесали езиците тука,че заприлича на пенсионерска седянка,вечер в парка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.