Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Разни


Mishelle

Recommended Posts

Днес купих джантите и фланците от Favorit 1.3LX. Искам специално да му благодаря, че ми ги запази 3 дена и най-вече за топлото посрещане :) Във връзка с разходката ми до Русе:

1. Докато бях при Краси имах възможността да чуя неговия sound. За всички, които тепърва биха правили бокс - Hertz свири по-добре от Pioneer (неговия срещу 306C) или Blaupunkt усилвателят му е по-добър от Marny. Кое от двете е в сила ще разбера и ще пиша тук. Истината е, че неговият звук слиза на по-ниски херци, т.е. скоро ще правя upgrade :)

2. За Maxrpm - днес една Шкода 120Л измина близо 700 км без никаква предварителна подготовка, разчитайки единственно на добра поддръжка. Просто сипах бензин и тръгнах за Русе. Още ли не вярваш, че тези коли са създадени за каране, а не за вечно лежане под тях? :) Само недей ме пита дали съм вдигал 150, както искаше да направя оня ден в Студ. град...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По предговора ;) :

Mishelle, честито :lol: - искаме снимкиииииииии :smt041 :smt041

 

По 1. :

 

Музиката на Краси е много яка 8) . По принцип не съм привържаник на истории от тип-а - усилватели, туби, кутии и прочие, ама като видях как му свири Fav-a и се зарибих :oops: , ся и аз мисля да правя схема за яка музика, само дето доста денги ше ми требат :|

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да са ти честити Юли, само съжелявам че не ми остана време да те разходя из Русе малко, но обещавам другия път да се реванширам :)

 

п.с. почвай ъпгрейдите имаш 6 месеца преднина :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@mishelle незнам, тая ми е втора шкода 120 и все още твърдя че по някяква щаслива случайност се е случило това да не се преебе нищо. Не се чупят толкова колкото написа quad в една друга тема, но все пак си им е любимо упражнение. Тоест скоро очаквай включване, незнам може би съм мазохист защото знам колко се трошат, и все пак си взех втора :) За 150те км съм Абсолютно сигурен че шкода 120 неможе да ги дигне. С една камера на карба дига 100 + още една чертичка с 2 камери да вдигне 130маааааакс не повече като с 2 отворени камери сигурно ще харчи 30/100 като я знам :D За музиката ти незнам, но аз от 4 дена немога да слушам друго освен Мassive Attack - I Against I , верно немога да го докарам да подскачам от стола ама пак бива :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито Mishelle !!!!

Само така, всяка шкода с яка джанта, няма да се даваме я :)С тия 14" ки ще отвори яко .Какви са джантите, защото ми се сториха като оргиналните мерцедесови, пък може и да се бъркам. Предполагам до месец ще ги видим и наживо

 

Айде успех и поздрави :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

maxrpm е не си прав за скоростите братле ;). Питай Хашек с колко са карали на връщане от София със закупената от там 120L 4 скорости - двукамерен карб (Любек ;) ). 150 ги прави и ги подминава, повярвай ми - но зависи от техническото и състояние :oops: ;) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха честито и от мен :) ! Ти с задните пружини какво ще правиш реши ли? Аз замислям да направя нещо като поръчкови от каталог- незнам колко струват и как става цялата хамалогия, но има време:). Виж много ми хареса Рапида Хашек как стои хоризонтално. Аз като сложих отзад ладовите, верно оправи се, но мисля че може по-добре :)

Честито за придобивката още веднъж и както се казва - Дай бог всеки му хаха :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За музиката ти незнам, но аз от 4 дена немога да слушам друго освен Мassive Attack - I Against I , верно немога да го докарам да подскачам от стола ама пак бива :D

 

Точно това е химна на Фаворита ми :mrgreen:

И 120-те си вдигат 150....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за пожеланията :) Дай Боже всеки му по толкова, умножено по 3 :)

Maxrpm - няма нищо случайно:) Пък и не очаквам "включване". Между другото, ако си готов да вържеш 100 кинта те мятам в колата и ако не направя 150 ти давам 150 кинта! Мassive Attack - I Against I - това е парчето дето почти всеки аудио маняк има в колекцията си. Не че е кой знае колко яко като песен, ама звука си заслужава.

Rapid - джантите са BBS, немски. Интересното е, че тасовете на зимните джанти на Опела ми са точно копие на тези джанти :) Баси имитациите имало.

Утре ще отида до мястото, за което ми каза Skoda_Estelle да видя за пружини. Ако намеря, във вторник ги мятам на колата. Ако всичко мине както трябва/искам ще пусна снимки.

Favorit 1.3LX - ти изкарай една лека служба, пък за разходка из Русе винаги ще намерим време ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мишел ,дай снимки да ги видиме тия джанти ;) ....а който иска кара пред аз гледам моя километраж при 150 по него ,реални са 145 (мерено с GPS)....

Снимки на раздела - продавам ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еи хора стига де защо 120ка да не дига 150км,с 4 степенна кутия спокоино си ги прави пук камо ли с 5 степенна.Е сега има и такива които не могат и 100 да направят ама аз мисля 4е си говорим за подуржани коли

П.С вярно е 4е на красио музиката си я бива,има доста добур звук и като ка4ество и като сила

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз смятам че обикновенна макар и добре подържана 120-ка не може да направи 150 км/Н . Само да уточня че говорим за равно място, а не по занадолнище :mrgreen: Това го казвам от личен опит преди имах 120-ка и съм я пробвал по магистрала Тракия там където е право и няма мантинела м/у платната , та с газ колкото може едвам стигна 135. Да не говорим че и с рапида трудничко се постигат 150 , трябва да няма насрещен вятър :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Но знае ли човек, може пък мойта кола да не била читава ;) щото от Цецо съм чувал и за по-високи скорости постигнати с 100s -ки дори ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По километраж ще ги вдигне. Аз съм ги правил по километраж, но със 5 степенната кутия.

Друг е въпроса, че километража дава 10% отгоре, т.е. 150 ==> 135.... Това на всички коли които съм засичал (с GPS).

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еи хора стига де защо 120ка да не дига 150км,с 4 степенна кутия спокоино си ги прави пук камо ли с 5 степенна.Е сега има и такива които не могат и 100 да направят ама аз мисля 4е си говорим за подуржани коли

П.С вярно е 4е на красио музиката си я бива,има доста добур звук и като ка4ество и като сила

 

Ей Ванка, това ти ли си? Няма как да объркам бегачката с бялата лента на стъклото :D Щях да имам още по яка музика ако не беше си продал усилвателя под носа ми, направо откачих ти казвам :x Но нищо има време. 8)

п.с. гледам нови джанти си сложил, по ми харесаха от предишните

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това да не е онази бялата Шкода с ладовия мотор, дето я видяхме оня ден в Русе? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това да не е онази бялата Шкода с ладовия мотор, дето я видяхме оня ден в Русе? :)

 

Да, точно тя, ама чак сега я познах... :oops: :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отговора е, че някои 120-ки вдигат, други - не.

семейната 120-ка не е от тези, които могат да сторят това, всъщност вдига 120 km/h и повече не иска. произведена е 1990 и никога не е била вървежна (явно зависи от партидата).

първата ни 120-ка (на черно - бялата снимка) също е била дефорсе - max 120 km/h.

аз също бях убеден, че 120 не може да вдигне повече от 120, но после видях 1 - 2 екземпляра, които го правят!

но съдейки по поведението на нашата 120-ка при скорост от 120 km/h, си мисля че може и километражите на някои 120-ки да са от по - бързата партида... :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как няя да ти харесат пове4е като са 15 цола тея и на вси4ко отгоре са МОМО джантите,още няям снимки на колата с тях засега искам първо да я смукна и тогава ще снимам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С мойта 105Л, мод.78, R14, 4 скорости, на околовръстното на Търговище съм вдигал макс. 145км/ч. Над 130, обаче всичко започва да се тресе...и въпреки че не беше много топло... ми залепна тениската на гърба. А как реагираха останалите в колата няма да описвам... все пак ще кажа, че имаше предложение да се преименува модела на шкода 145Л :)

Сигурен съм, че 120-ка ще вдигне повече, карал съм такива и се усеща че са си с по-мощен мотор. С мойта извънградско карам 80-100, със 120-ка: 90-110км/ч нормално каране. Трябва да се отбележи, че количките са на годинки и не са в перфектно техническо състояние. Въпреки това, се справят подобаващо.

Учудвам се, че колегата се оплаква, че със 120-ка не вдига над 120км/ч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

quad , до скоро и аз не мислех , че Формана ми може да вдигне повече от 120 , ам откак сложих газ колицата редовно на дълго държи без зор 130 / карбуратора ми бачка само на 1 ва камера , щот веднъж ми отвори 2 ра и щях да се утрепя на магистралата :evil: и от тогава съм я блокирал / , ам на газ е фурия :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.