Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Багажник за Шкода Фаворит-ПОМОГНЕТЕ!!!


toshe68

Recommended Posts

Здравейте! В събота/25.03.06/ ми се налага да пътувам със Шкодилака и трябва да му сложа багажник отгоре. Купих такъв, тип "релси" но не знам къде и как се захваща. Моля някой ако знае да ми пише ПО СПЕШНОСТ !!! Има и друг вариант - да ми продаде или даде с/у заплащане да ползвам такъв, който става. Благодаря Ви в аванс !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички, които се опитаха да помогнат! Намерих и си купих нов от магазина на Сточна гара за 64 лева/това беше най- ефтиния/. По-другата седмица като се върна мисля да го продам, да кажем за 50-тина лв. Ако някой се интересува-да пише.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще имам в предвит за това.

Тъкмо ще го изпробваш.

Може на срещата ... другата да го донесеш. Да преценим какъв е и на кави тежести ще издържи - като например за лодка!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Багажника е супер! Издържа 12 чифта ски с автомати, които тежат около 60-65 кг. Захващането е много здраво и отгоре е гумиран. Дават го и за Фелиция и е до 50 кг. но явно издържа повече. Ако някой има интерес-да пише и да си остави координатите. А! Тука е мястото да похваля и Шико/моя Фаворит/, който се държа героиски до Германия и обратно и издухваше по пътищата разни скъпи и прехвалени коли с 150-160 км/ч. и даде среден разход 7.5 бензин... :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

......150-160 км/ч. и даде среден разход 7.5 бензин...

Ако говориш за Германия .... с тази скорост е средната им скорост за алтобаните!

С 120-130км/ч. - ме изпреварваха всякакви коли и дори малките - малолитражните!

Да не говорим и за претъпканите им коли - така минават че ..... направо летят.

Тея хич не ги жалят колите!

В кое платно се движеше??

100% съм сигурен че с тази скорост не си бил в крайна лява! или само за миг си стъпвал там.

 

п.п.- Незабравяй че има ходили до там! - и знаят как е. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

......150-160 км/ч. и даде среден разход 7.5 бензин...

Ако говориш за Германия .... с тази скорост е средната им скорост за алтобаните!

С 120-130км/ч. - ме изпреварваха всякакви коли и дори малките - малолитражните!

Да не говорим и за претъпканите им коли - така минават че ..... направо летят.

Тея хич не ги жалят колите!

В кое платно се движеше??

100% съм сигурен че с тази скорост не си бил в крайна лява! или само за миг си стъпвал там.

 

п.п.- Незабравяй че има ходили до там! - и знаят как е. ;)

 

ХАхХАхАх ...И какво като не е бил в крайна лява :? :!: Според мен по-важното тук е, че колата е отишла до Германия и се е върнала безаварийно - кво значение има кой кого е изпреварвал :x и + това 150-160 е добра скорост за Favorit, който между другото не знам защо не слагаш сред малолитражните :roll: ...

 

P.S.: Колега Ефри, не забравяй, че и други са ходили до там, но са обърнали внимание какво пише на табелата: AUTOBAHN :!: :arrow: Думата "алтобан" не съществува - правилното е аУтобан ;) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо!!?

Ти за 3000км да не би да я правиш по два пъти.

Какво сложно нещо има.

И при мен фаворитчо си има проблеми НО не го правя на всеки 3 000км.

Като се има в предвид - за малолитражните ТАМ, те направо летят.

Това ме учуди много ама много!

Все пак знаем колко могат да дигат - явно там минават нормите дадени от завода производител + че горивото им е по хубаво.

А и друго ..... че и автобусите също летят. А пълзиш с 150 - са те отнесли.

Redline__ - много ли държиш на правописа? или нямам право на грешно натискане на клавиш.

Айде да не се вторачваме в текста. Ако си умен и на асоциация ще я караш.

Айде, и без лоши чуВства от мен. - видях че Въто ми обегна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mалолитражките /Опел корса,Форд фиеста,Рено клио,Фауве поло и др./ си се движеха с 120-140 км/ч. и то във втора лента /при 4 такива/.В 4-та лента са "ксеноните", но за тях какво да говориш...200-300 коня са си това...Мисълта ми беше не, че съм бил Фитипалди, а, че Фаворита не отстъпва на повечето марки коли в класа си. А и разхода си е точно толкова, колкото казах- 7-7.5 литра на 100 км. Дали е от бензина или от добрата работа на майсторите в сервиза Полмо...незнам, ама си е факт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

150-160 и разход 7.5... Ша ма извиняваш ама не вЕрвам :( Още повече с багажник отгоре с 12 чифта ски...

Или гумите ти не са с точния размер и километража ти много лъже или си забравил някое зареждане по пътя (аз лично съм си спретвал тоя номер, случва се)... Аз залагам на малки гуми...

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уви, колеги, за бензина нещата са така - миналата година почерпих Фелациото с гръцки 95 - доста неприятни заключения си извадих за всички наши бензиностанции - те вече са открили и внедрили водния двигател - в нашите коли :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че е възможно да му е изхарчила 7-7,5л. на 100км.

На другата ми кола ми даде 6-6,2л. на 100км при средна скорост 125км/ч. - и беше препълнена отвсякъде и в багажника и в купето - над нормите!

Става на въпрос за 2,4куб. ТДИ ...... абе голяма кола и купе.

И за да не съм голословен и до Австрия после ходих и ми даде 6л./100км. - ама бях почти празен и средна скорост пак там някъде.

Така че е възможно този разход при него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига де! Нека и ние сме карали на бензин! При 150 разход от 7-7.5 може да има ама на кукуво лято! На дизел е друг въпрос. Там не споря, че е възможен! Та такъв разход дават по книжките за 90 km/h... Предполгам знаеш законите на физиката, един от които гласи, че въздушното съпротивление (от там и разхода!) зависи от скоростта на квадрат! Да не говорим, че се споменават 12 (ДВАНАДЕСЕТ!) чифта ски в/у покрива... Само ще спомена че отварянето на прозореца при скорости от 120-130 km/h на Вектрата ми вдигаше разхода с 1/2 литър. Колко залагаме за допълнителен багажник отгоре при 150km/h? Аз слагам 1-1.5 литра. И кво излезе? Колата харчи 6-6.5 при 150 без багажник? Че те за кво карат хората дизели? То на бензин разхода бил по-нисък!

Повече по темата не пиша. Това ми звучи като бакшишите из София дето колите им харчат по 6 градско газ в задръстванията а на магистралата пълнят резервоара.....

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PRR

Колко и да ти е странно - прочети фактите по долу написани.

при дизела.

В БГ извънграцко-магистрала със скорост средна 125км/ч. ми харчи 7,5-8л.на 100км.

А в чужбина (магистралите е също извънграцко) ср.ск.125км - 6-6,2л.на 100км.

Ако това не ми се бе случило - и аз щях да бъда 100% на твоето мнение.

И за мен щеше да е невъзможно та камоли и със ски отгоре.

Ако успея на срещата да дойда - ще ти кажа и още нещо тет не го написах умишлено - щот няма да повярвате.

 

п.п. -ама те ските са аеродинамични - за слаом - та може и да са му помогнали.- бъзик.-майтап е п.п.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четеш постовете като дявола евангелието ;)

Ясно написах, че за дизел съм съгласен, че може ЕВЕНТУАЛНО да докара разход под 7.5 при 150km/h.

 

НО: колата е с двигател 1.3 БЕНЗИН! Мощност под 70 (68 ако не греша) коня! Айде сега ми кажи как да докара разход под 8 при 150km/h и допълнително багажник и то натоварен? Че производителя и дава толкова при 90-100km/h!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде сега ми кажи как да докара разход под 8 при 150km/h и допълнително багажник и то натоварен? Че производителя и дава толкова при 90-100km/h!

 

ми по нанадолнище бе:) веднъж така на слизане от шипка със жигулата ми даде разход почти нула, щот тя си върви и загасена. фаворита не ще обаче, спирачки нема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги,моля нека да спре препирнята за разхода на гориво и се върнем на темата за багажника.на моя форман монтирах релси от пасат,които купих в софия на улицата между ул.козлодуй и сточна гара,тя е ул.ген.данаил николаев.преди спирката на тролея има в един двор много части 2 употреба за wv.има с различни размери и модели.за формана взех такива защото са с по 3 основи ,а на основите отдолу има цилиндрична част и с болтове през тавана ги стегнах.от вътрешна страна на купето като се свали облицовката на тавана се виждат планки и по тях трябва да се избира дължината.ако нещо не е ясно пишете лично съобщение.за фавотита мясля че освен дължина друга разлика няма

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мдааа, явно размера има значение :lol:... аз дори с жигулатора не мога да го докарам толко голям

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.