Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблеми след изгоряла ел. инсталация и уреди


Guest gmoykin

Recommended Posts

Здравейте, от глупост, при работещ автомобил, запален с чужд акумулатор, реших да сваля помощния и да сложа моя - ГРУБА ФАТАЛНА ГРЕШКА - довела до изгарянето на почти всички уреди: комутатор, релета, табло и т.н. Един майстор смени каквото сметна, че е изгоряло и колата тръгна, но с проблеми. Работи ту на много високи обороти (без значение незагрял/загрял двигател), като примерно на 2-ра без да натискам педала си кара по равно на самоход, ту пък почва да губи обороти и гасне ако не подавам газ леко. Дали проблема е по тоците или е от автоматичния смукач или нещо друго? МОЛЯ, помагайте! Или дайте съвет каква диагностика да и направя и къде са най-добрите майстори за този вид проблеми!

БЛАГОДАРЯ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофти колега.....

Толкова ли не си имал ток в акомулатора!?

Тя поне е лека кола и с бутане пали лесно.

Кофти работа.

Дано някой от клуба ти помогне с инфо за проблемите ти.

 

п.п.- ще се оправят нещата ........ нали не е най лошото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шкодата ми е Felicia 1.3 LX 96г. карбуратор, бензин. Има автоматичен смукач.

Като запаля колата, говоря за топлото време към дата 30.03.2006, оборотите са много високи, такива че на 2 предавка, без да подавам газ, колата си върви 'сама'. На изключена предавка, оборотите се увеличават/намаляват циклично и се чуват в радиото (като акустичен оборотомер!). Като изритам педала на газта (един пич ме светна), оборотите рязко спадат и уж влизат в нормите, но на изключена предавка (на светофар, свободен ход) светва червената лампа за батерията и колата гасне, ако не подавам газ.

Забелязвам на равни повтарящи се интервали 2 фази:

1. нормални обороти и работа на двигателя - 2 сек.

2. тресене на мотора и вибрации по лоста и педалите - 1-2 сек.

и така в този режим - или закрепи, или вземе да гасне.

Предполагам, че трябва да направя диагностика, но на тоците ли, на двигателя ли, и на двете ли?

Проблема за жичкаджия ли е или за човек по двигателите?

Дали има сервиз/майстор, в който компетентно ще фиксират и отстранят проблема ?

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм 100% убеден , но "на първо четене" ми намирисва на клапан за малките обороти и смукач , но от друга страна е възможно и кабела , който отива до карбуратора да прекъсва , но пак казвам , че за да си сигурен трябва да се премери или да си направиш експеримент , когато работи колата нормално да дръпнеш кабела и да видиш дали ще се държи по същия начин , който описваш .Тва е от мен , което се сещам.

Успех!

 

П.П. Как успя да подпалиш инсталацията ... да не си обърнал акумулатора?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря The Best Forman ! Свалих акумулатора докато колата работеше, така изгорих всичко. Има абсолютна логика в твоите съвети и прав; и аз имах такива подозрения. Лошото е, че съм дилетант в областта "Това можете да направите сами" и предпочитам да го пипа човек, който рзабира. Можеш ли да ми препоръчаш някой, който с/у заплащане да ми оправи проблема?

Жив и здрав!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За еладжий съм много бос ... ходя при един приятел , който е срещу завод "6 ти септември" м/у OMV и Shell бензиностанцийте , ам той прави стартери и алтернатори и незнам дали ще се навие да човърка по инсталацията.

Ако идваш в неделя на срещата ще погледнем колицата па може да измислим нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.