Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Болтовете на картера се разхлабват!


The Best Forman

Recommended Posts

Пак почнаха да се разхлабват болтовете на картера ... дали да взема да ги наклепа с Locktite за да не се отвиват или с него ще ги докарам до състояние никога да немогат да се отвият :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има един начин и то ефтин и лесен.

зегерка ли беше името..!!!

Това е един кръг прекъснат и е на принципа на пружина - стягаш и ръбчетата непозволяват да се отвие болта или гайката.

 

п.п.- еее как ми изфиряса името на това нещо ....ейй!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен на 120ката фабрично болтовете на картера са осигурени с шайба и федерка и веднъж като сложа гарнитурата на картера намазана с червен силикон повече не се развиват, евенуално може след време да се притегнат леко заради омекването на гарнитурата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип и на Фаворита са с федерки , самоче те не са за многократа употреба. При сваляне на картера е хубаво да се сменят федерките, колкото и да са от пружинна стомана те се мачкати не си вършат работата както трябва , но това никой не го прави (дори и аз :) )!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.