Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Биодизел


SHOMATA

Recommended Posts

Отскоро в Дружба 5 има нова бензо, на която има биодизел. Ако някой кара или е карал с биодизел да сподели впечатленията си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве какъв биодизел какви пет лева...хахахахаха :lol: Ние със бащата сипахме в Ситроена му ОЛИО да пробваме и става! Малко по голяма турбо-дупка има ама иначе върви и смарди на пържени каротфи :lol: !

Номера с олиото не се прероръчва за съременни дизелови двигатели със много електроника иначе за чистите D;TD няма проблеми ;) .

Иначе в западна европа продават специални "олио-уредби"! :D Даже са 2 вида със малък резеовоар и без! :D

Ако някой се интересува повече ще напиша... ;):D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакай де, за биодизела не трябва ли да ти е нещо модифициран автомобила, имам предвид по горивната система, системата на впръскване и т.н.? :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Биодизелът е рапично олио - резервоарът за това гориво се подгрява и тогава се минава на него. В Германия хората са направили сметка, че се изплаща за около 2 години яко каране - теста м/у другото беше с Фабия Комби ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво и кога се подгрява но Skoda в техническите данни пишат "biofuel with minimum cetane index 49"!

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а пък горния съм аз -явно станахме двама дето не ни обичат

 

Айде бе, какво стана с тая Октавия... Пресъхнахме егати. 8)

От месец се точа на пиене и ядене за твоя сметка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а пък горния съм аз -явно станахме двама дето не ни обичат

 

Айде бе, какво стана с тая Октавия... Пресъхнахме егати. 8)

От месец се точа на пиене и ядене за твоя сметка.

пак пращаш темата на друг коловоз

какво общо има това което говориш с Биодизела

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Калабалък да става :)

Я наистина кажете колко е цената на тоя биодизел. Че темпо има и до нас. Може пък да се уредя ;)

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми защото на Темпото до нас още няма биодизел... Аз не съм от младост... Освен това е до нас, но не ми е на път. С кола ми е на 500-1000 метра, но просто не минавам от там...

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от статията!!

За съжаление още няма гаранция, че всички производители на биодизел ще дадат на купувачите високо качество от своя продукт.

Производството на биодизел поставя въпроси, като например въздействието на цилиндровата група при изгарянето му. Смята се, че все още има проблеми, повишаващи износването на буталните пръстени.

 

Още съвети:

* Филтърът да се сменя след 2 зареждания с горивото, за да се разтварят утайките на дизела

* По-честа смяна на маркучи и гумени уплътнения, защото стават частично неустойчиви

* Да се избягва контакт между биодизела и лака.

* Първо да се смени маслото, а след това да се зареди с биодизел, защото е възможно неизгоряло гориво да попадне в моторното масло

 

Тея направо ме изплашиха и плюс това за сега няма контрол качествен за това което сипваме в колите!!

Както имаше и коментар че трябва да струва към 0,96 - 1,30лв.

а то е само с 0,10ст. по ефтино от нормалния дизел!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Да не говоря че видях дизел на 1,68лв.

Тея ако искат да ни накарат да си купим "олио" за колата, ще трабва да намалят АМА ДОСТА ЦЕНАТА.

 

п.п.- когато олиото е оставено за по дълго време да диша - то гранясва!! - дали и при тази рапица е така!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твойта Шкодичка папка биодизел ;) Прочети си книжката :P

Знаеш ли че тази информация е доста противоречива - ДА в книжката пише че "папла", но на вратичката на резервоара с големи дебели букви пише NOT FOR BIODISEL. Така че не знам кое е вярното. Иначе в книката има една страница с характеристики които трябва да има биодизела за да можеш да го ползваш - аз не че съм се засили да зареждам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.