Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Малко тема за друг форум ама ...


Recommended Posts

Здраствуите, тая тема е малко за заз форумите, но поради липса на хора там, реших да я пусна тук с надеждата някой да знае.

Та, сложих си помпа от заз поради липса на друга алтернатива и вчера се замислих. Ако се скъса платното, тя ще почне още повече да помпа и бензина ще отиде надолу към контакторчето, което дава искра и ще се запали. Досега не съм виждал запалени зазки, но ми се вижда възможно. Та мислех да я обърна с маркучите надолу, но все пак да си питам някой знае ли как е монтирана в зазката :?: Мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се скъса платното, тя ще почне още повече да помпа и бензина ще отиде надолу към контакторчето, което дава искра и ще се запали.

 

Tова изречение не ми се вижда много смислено :) ... за електрическа помпа става дума, нали? Браво, започнал си с тунинга значи - намаляваш товара на коляновия вал и съответно качваш мощността - със сигурност ще е по-ефективно от ония PC вентилаторчета :mrgreen: .

Имах атлас с всички детайли на ЗАЗ, ама го трампих, така че потърси по руските сайтове...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Hi ами става да, то тя става за каквато и да е кола щото е суха, а не потопяема. Лошото е че е с платно а другите са с перка. За момента съм с модем, но като ми пуснат нета ще се разтърся за тея атласи мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

започнал си с тунинга значи - намаляваш товара на коляновия вал и съответно качваш мощността

Товарът на коляновия вал не се намалява, защото така са товари пък генератора. Енергията за доставяне на бензина няма как да се спести.

Освен с туба на покрива, :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бензиновата помпа е от ЗАЗ, щото резбата на долния болт на бенз помпа се развали и беше невъзможно да се оправи. Пуснах тема за проблема преди и там можеш да видиш какво са ми казали и какво направих. Нека не превръщаме темата във "Малък нерешим проблем 2" :) За момента помпата е още с маркучите нагоре, което ме притеснява :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Che kwo te plashi che markuchite sa nagore?!?!??! Nali e pompa - sha pompa nagore :-) To i bez towa karburatora ti e nagore...

PS: Abe tia che pompata stawa iasno, a s naliaganeo kak stoi waprosa? Che nawremeto 100S prepulwashe karburatora....

Pozdrawi.

 

PS: Sorry za latinicata ma sha sa nalovi da me iztarpite 2 sedmici. Tuk niama kirilica :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помпата си бачка супер засега платната със Шкодовата са 1:1 проблема e, че тя работи докато се напълни до толкова че платното да е притиснато надолу от компресията на бензина и колкото по-голяма е компресията толкова по- малко чука, а когато се скъса чука нон - стоп и помпи бензин надолу към контактчето което дава искра

p.s. PRR ако имаш няккав проблем с компа, кажи ще мина да го погледна нали сме на 5мин път

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.