Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Хоби лежане под Шкода или смяна на спирачни тръбички


Penaowner

Recommended Posts

Първо малко инфо. Когато кака Пена тръгна установих че спирачките са в плачевно състояние. Понеже трябваше да мина преглед първо смених задни накладки и цилиндърчета но всички знаем че основните спирачки са предните. И в един топъл ден отварям и извадих някви жалки остатъци от накладки с мижаво количество феродо по тях. Но когато реших да сложа новите накладки цилиндърчетата не пожелаха да мръднат и милиметър назад. Първо с отверка после с щанга, после един приятел натиска леко аз напъвам нищо нестава. Един авер обеща да ми ги направи като извади старите цилиндърчета изтърка леглата и така нататк. Мислих и просто си взех нови както и спирачни маркучи. Всичко като цяло е лесно за ремонт новите накледки заспаха вътре но наи голям зор видях с спирачните тръбички които въпреки старанието си се скъсаха. Поне сега като изключим дисковете които имат доста хляб от разпределителя напред всичко е ново.

Как се открива къде се захваща тръбичката за разпределителя или начин да прегърнеш предният мост

000730764.jpg

 

000730787.jpg

 

Сваляне на старата тръба от разпределителя колко псувни отидоха не е за разправяне

 

000730788.jpg

накрая след като не желаеше след една бира отдадена на размисъл резнах е набих камък 10 от малко гидоре и наи накрая проклетият щуцер се предаде :D

 

ето така изглеждат новите апарати

 

000730789.jpg

 

000730799.jpg

 

и накрая ако някои ви се присмива докато ви види примерно ето така:

000730798.jpg

 

просто му кажете да си гледа работата след като неразбира какво е любов и уважение към колата. Поздрави на всички колеги. Усилията които положих не са големи а резултата е определено доста голям. Другата седмица съм се наканил да сменя задните маркучи и си представям как ще хващат тогава. А като сложа сервото дадено ми от Хашек на съвсем символична цена за което му благодаря още веднъж сигурно ще вади през джама :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и аз така съм стърчал, и на село и пред блока, че даже и зимата антифриз ми е текъл отгоре :) Това не е проблем човече, това е само псуване, и много мислене кое как да стане. Проблема е че ако си паркирам пред входа и се събират акълий и направо ме изкарват от нерви с некви въпроси некви общи съвети :(

 

Относно тея тройници дето са те мъчили. Моя опит на старата Шкода - като ги хванах с ръка и ги размърдах един се раздроби около болта за захващане към купето и увисна. На новата не ми се счупи като сменях тръбичката и лесно се разви без проблем, но съм склонен да вярвам, че и те са такива кофти като предишните

 

Моят голям проблем поради който се наложи смяна на въпросната тръбичка е че спирачните маркучи нЕмат отвиване. Бях решил да ги сменям почнах от 1вия заоблих му главата после съм го отвивал с ключ 17 и водопроводен ключ едва едва, а новите се завиха на ръка. Като знам че ме чакат още 4 напукани и като знам тоя на съединителя къде е ми се реве. Бях чел че тея тръбички се отвиват с отворена звезда 10ка, но ме мързи и ползвам нормална 10ка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моя опит от последните дни показа че връзката между маркучите и тръбите е доста стабилна и при мен поигра ножовката, а за връзката между тръбичката и разпределителя казах ти режеш до щуцера и след това с наи великият инструмент чука набиваш камъка на гидорито и дертове няма предава се почти без напън. Рязана звезда чувал съм добри отзиви но имам приятел на които щуцера е превъртял дори с такъв инструмент

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво колега !!! Прекрасно си обяснил решението на проблема.Само да те питам на к'ви пари взе спирачното цилиндърче, че при мен едното също задържа, а и маркучите са понапукани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има специален ключ за тея работи и е срязан шестостен на практика, но и аз като сменях маркучите резнах тръбите. Поздрави за успешния ремонт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Удоволствието нов спирачен апарат е 40 кинта. Само цилиндърче е 7лв, тоест 2 на апарат 14лв. Вероятно ти задържа от стар маркуч на много хора се случва 5,90 лв броиката. Дадох към 100лв но спирачките за мен са наи важният компонент в една кола и компромиси не правя. Знам за този специален инструмент но първо го нямам второ тъи ли иначе тръбите бяха за бракуване и нямаше какво да му мисля относно спасението им. Смело с резеца, псуване и така нататак аиде да не се повтарям

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофти тръбичките се развиват с клещите - чираци (това в случай че с нищо друго не става)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:mrgreen: Дончо, ама съм добър фотографчия :P:lol:

 

Всъщност аз съм човекът, превъртял щуцер с рязана звезда, но ръждата е враг номер едно на автомобила :roll: Чираците стават, ама ако има къде да ги въртиш :? Казаха ми, че има такава звезда със затягащ механизъм, но не съм виждал още.

 

В момента боря на Малчо спирачките и също слагам само ново! Дори накладките ми ще са Феродо Премиер (щото цената им е същата като на тези от Полша, но със съмнителен произход). Помпата, маркучите, цилиндърчетата, 2 от тръбичките... Все чистак бърсак съм турил :) А скоро ще сложа и дискове отпред, че съм барабанист отсякъде, а и за серво мисля.

 

След всички премеждия, мога да ви посъветвам, да не гледате на спирачните маркучи като на "здрави", щом не са напукани - от годинките гумата отвътре става на локум . И другото е да не се плашите от скъсани тръбички- намирате къде се правят медни и работата заспива за вечни времена, а и не е скъпо, ама хич!

 

Айде поздрав най-сърдечен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дончо-огън си човек-много яки снимки-направо с тия латексовите ръкавици(или винил ) си като хирург батка!По европейски работиш само така! :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е Дидо добър фотограф си. Хванал си ме в наи напрегнатите моменти :D:D:D . Свиркаи като ще правиш баи Фичо. Трябва да го подкарваме вече. Стига е спял зимен сън

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.