Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Феномените,наречени български шофьор и български катаджия...


Recommended Posts

Колеги,бесен съм,всъщност бесен е доста слабо казано!За какво става дума - петък привечер е.Отиваме с нашите на вилата.Всичко е прекрасно - 3 дни далеч от цивилизацията.Карам си аз по Евлоги Георгиев в участъка след стадион "В.Левски".От една от преките излиза Голф 2 с пернишки номер,засече ме и започна да се движи с 5 км/ч,буквално!!!С 300 зора спрях и в следващия момент този зад мен ми се натресе в задницата,счупи ми левия стоп,малко ми огъна калника и бронята(добре,че още не съм сложил новите брони,а калника почти го изправих на място),спря,за да ми тегли НА МЕН :evil: една пу*ка ма*на и си продължи по пътя.А онзи с Голфа очевидно не разбра какво е направил.

Още по.лошото - 20 метра по-нагоре стоят двойка шапкари,които люпят семки и ме гледат подигравателно.На съвсем логичния въпрос що ме гледат тъпо,а не направиха нищо ми отговориха :"Айде бе пич,имал си кинти да я лъснеш тая бракма,все за едно стопче ще намериш парички!Излишно е да се занимаваме само!" :evil: :evil: :evil:

И на мен какво ми остава - да се оплача на арменския поп? Това от мен,поне ми олекна като си го споделих :) .Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, ако ти се занимаваше, можеше да се обадиш на КАТ щяха да дойдат, да им кажеш рег. номер на тоя дето те е ударил и да кажеш, че е избягал от местопроизшествието, нали си бил с ваще - свидетели, наблизо е имало куки, също свидетели, всичко е ток! Тогава, не знам коя п*тка майна щеше е*е :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: , сигурно неговата...

 

Но в някои случаи и на мен не ми се занимава :| ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си му запомнил номера на тоя дето те е блъснал отзад, пусни една жалба в полицията. Най-малкото ще го привикат в РПУ-то да даде писмени обяснения, т. е. ще му загубят поне половин ден. Това в случай, че искаш да му направиш мръсно.

А оня пернишкия аз ако бях, щях да го натреса и да си продължа, без да спирам. Знам, че не е хубаво, ама с такива гадове - само с огън и меч. :smt067

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз днес имах подобен случай.Един тарикат с Москвич Алеко кара пред мен и к'во прави - газ, газ стига 70км/ч и спирачки.Така няколко пъти и накрая само го издебнах на една права и му пуснах мигача и навирих пръста заедно с една майна, пък оня щеше да се посере от яд щото не можеше нищо да направи :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мене вчера ме спряха едни катаджии :evil: с радар ме хванаха 84км/ч в 2ч вечерта... и щото са се скрили и оня си разсипа семките за да успее да излеза на улицата и да покаже хранилката :cry: та имам първия акт за 50лв... от както взех книжка ама поне му преебах семките!!! :mrgreen: то стана щото един боклук не ме пускаше да се прередя в ляво и дадох повечко газ... :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гога освен да пиеш една студена вода друго не ти остава за съжаление.и да пишеш жалби и да се разправяш нищо няма да постигнеш. дори да го привикат оня дето те е напсувал, и дори да го накарат да плати което не знам как ще стане, по някакви стари каталози и тн ще ти оценят стопа имайки предвид коя година е колата на 3 лв...

 

а полицайте >> как да не ги мразиш как да не ги псуваш ма**чката им куха :tfrag: :minigun: :chain: :rock: :rip:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гога, ако си имал половин-един час време за губене, макар и тръгнал за вилата, трябваше да си останеш на място. Хубаво е човек да си знае правата, особенно ако виновния отзад го псува. Пускаш си аварииките и му викаш "ще чакаме КАТ". Оня отворко, дето те е бумнал отзад много бързо ще забрави за псувните, защото катаджиите ще му думнат актче за неспазване на дистанция, може би и за несъобразена скорост... С други думи оня най-вероятно освен, че ще спре с обидите, мисля, че щеше да ти кихне някое левче на място :) Аз така съм правил (е, не са ме обиждали де).

Калояне - казваш, че онези, дето са те хванали с превишена скорост са се скрили. Ама те колкото и да се крият - радара им е на колата. Т.е. ако колата е била с пуснати буркани, както им е наредено, би трябвало да си ги видял. С други думи, преди да почнат да ти пишат акта им спомени, че във възражението ще отбележиш, че буркана не им е бил включен. Ако ти кажа какво мазало ще им причиниш - после ще има да дават яко писмени обяснения, пък и наказние ги грози. Това го знам от патрулиращи полицай, ама как го научих е друга тема... свързана с тъпата бюрукрация и липса на закони в БГ.

И не на последно място - не мразете полицайте и куките като цяло. Знам, има индивиди, дето и една дума на кръст не могат да вържат, други, дето погледа им е все у джоба ви, но има и много свестни сред тях, които просто си вършат работата, макар и за минимално възнаграждение. Проблема не е в самите ченгета, проблема е в самата система, която ги избира, възнаграждава и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Присъединявам се изцяло към горното мнение на Mishelle с две уточнения - че освен акта за оня, дето те е блъснал и неговата ГО, която ще ти плати ремонта, можеш да го съдиш и за обида - псувнята, става въпрос за неимуществени вреди. Все някой лев може да капне.

Второ, постъпката на полицаите или катаджиите (каквито и да са били) е недопустима от морална, от етична и от законова гледна точка, така че при едно оплакване и те биха отнесли яко наказание. В такъв случай един съвет към всички, ако попаднат в такава ситуация - най-малко им запомнете служебните номера на значките, питайте ги от кое районно са, как се казват и пр. Те не могат да ви откажат тази информация, пък и ще ги посплаши малко, като видят някой, готов да си защитава правата. Защото една жалба срещу полицай може да има много тежки последствия за него, особено ако не е първата. Именно затова трябва да подразделяме хората не на полицаи и други например, а на такива, които съвестно и професионално си вършат работата, и на лекета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на такива как бързичко им свивам сърмите. После ми се молят и ми дават пари. Само един ми избяга с някакъв ленд ровър от американското посолство(МАМИЦАТА МУ). После викнах си аз полиция за одрания калник. Странното беше че излезнаха някви 3ма с черни костюми и със слухови апаратчета;) с жички. Полицаите не им обърнаха внимание и слава богу. :)

Но това докато си карах червената 120ка. Май за напред с бъдещата няма да има такива номерца!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъшност най-гадното в случая е отношението на куките. Изискваш му личният номер, от там директно в КАТ-СДВР, ако няма резултат при другаря Румен Пектов, и без това в момента му пакат яйце на гъза, няма да оставяш нещата така. А за Голфа 2, с пернишката регистрация...там долу съм го писал!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я си представи че вземат да ти пишат акт за скорост несъобразена с интензивността на движение и ще си платиш парите за стопа :)

Представи си,че карах с 40 - 50км/ч :evil: .И си представи,че по правилник, а и де факто нямам вина.А интензивността се движеше поне с 60 :P .

Мерси за коментарите на другите,излишно е да се занимавам обаче.Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.