Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Странно мирише на бензин откъде ли?


Penaowner

Recommended Posts

Преди известно време в кака Пена се появи мирис на бензин много над допустимите норми. Мирише на пресен бензин и то на моменти сериозно. Огледал съм сериозно всички възли през които минава бензина. Теч не се вижда никъде. Маркуча си е нов, помпата е наред, карба също. Възложих надежди на това че капака на поплавъка откъм купето беше доста зле. Уплътнен е както трябва и пак мирише. Наи странното е следното. Паля колата стои тя на място мирис няма, независимо дали ще са секунди или 10 минути. В момента в които потегля колата замирисва. Колкото повече бензин в резервоара има толкова по силно мирише. Резервоара е сух и всичко изглежда наред. Ако карам с затворени прозорци не мирише. Някои ако има идея откъде е ще съм му благодарен. Ако някои има повече инфо за удушниците на резервоара щот дерта може и да е там. Имам друг резервоар но смяната хич не е лесна и затова искам да питам ако някои има идея откъде може да е да пише мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж докато работи колата дали под и около карбуратора не се навлажнява от бензин, верно си писал, че е наред, но все капе отнякъде. Доколкото знам отдушника на резервоара се намира успоредно на отверстието за зареждане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверих работеща неработеща никъде не навлажнява отникъде не намирисва когато колата не се движи. Освен да пробваме аз да карам бавно а някои да виси отзад в двигателя и да души :lol::lol::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

погледни до казаанчео за охладителна течност. по спомен там има някакво'устройство' което като се обърне колата да не изтече бенза. представлява нещо като 3 маркуча и 1 съчма - като се обърне колата по таван(не дай си боже) съчмата запушва маркуча който в нормално състояние е отпушен и излиизат бензинови пари или влиза въздух :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търси повредата в отдушника на резервоара. Дончо, моят Рапид го прави същото от известно време насам. Опитай в движение по-рязко ляво-дясно и ще видиш че ще замирише яко.

 

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

!!! На мен ми правеше синята нещо подобно. Като легнах отдолу да погледна и ръчнах дебелата тръба, която свързва резервоара с тръбата за наливане. Тя беше станала на желе, от там сълзеше и се изпаряваше. Проверете си и нея и внимавайте да не ви залее бенз. както стана с мен :oops: :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм, на лукс мирише значи :mrgreen: При мене понякога понамирисва на икономия, демек на газ...

 

Сега сериозно:

 

Ако нямаш дупка, може да е от някой отдушник за бензинови пари. Не знам на 120-ките дали има такова чудо, ама в Заставата едно лято щеше да ме отрови - смених едно маркуче и се оправи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама на мен ми е толкова чудно всичко!!! Двигателя и бензина са зад шофьора. Като се кара колата - мирише. Не би ли трябвало миризмата на бензин да се обдухва от вятъра като колата е в движение??!!

 

Отдушника до колкото знам е в началото на тази тръба за наливане. При мен има един прозрачен мъркуч закачен там на него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

погледни до казаанчео за охладителна течност. по спомен там има някакво'устройство' което като се обърне колата да не изтече бенза. представлява нещо като 3 маркуча и 1 съчма - като се обърне колата по таван(не дай си боже) съчмата запушва маркуча който в нормално състояние е отпушен и излиизат бензинови пари или влиза въздух :roll:

Казанчето за охладителната течност се намира отляво, а резервоара с отдушника се намира отдясно :) Т.е. съчмата не е при казанчето, а при отдушника, за да не изтича от него бензин в описаната от теб ситуация :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

погледни до казаанчео за охладителна течност. по спомен там има някакво'устройство' което като се обърне колата да не изтече бенза. представлява нещо като 3 маркуча и 1 съчма - като се обърне колата по таван(не дай си боже) съчмата запушва маркуча който в нормално състояние е отпушен и излиизат бензинови пари или влиза въздух :roll:

Казанчето за охладителната течност се намира отляво, а резервоара с отдушника се намира отдясно :) Т.е. съчмата не е при казанчето, а при отдушника, за да не изтича от него бензин в описаната от теб ситуация :)

 

http://spasm.cjb.net/common/Skoda%20Boo ... ena/56.jpg

 

на лявата страница пише:"поради изискването да не изтича гориво при преобръщане на автомобила от август 1981г. бе въведена осигурителна вентилация на резервоара(фиг.3.96) чрез трипътен разпределител, разположен към задния ЛЯВ калник"

 

на дясната страница има картикна на която се вижда за какво говоря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз такова нещо на левия калник нямам. Не съм и виждал някой да има, а може и да съм пропуснал да забележа. Моята обезвъздушителна тръбичка си върви по тръбопровода, т.е. захваната е за него. Ето какво пише в една друга книга:

"Допълнителната обезвъздушителна тръбичка е също гумена. Единият й край е навлечен върху накрайника, който води от пълнителния тръбопровод, а другият й край в отвора за гумения уплътнителен пръстен (пръстенът, който уплътнява пълнителния тръбопровод към каросерията)."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда другата седмица ще се лежи. Добър съвет ми даде колегата за гърловината. Ще внимавам да не се залея. Имам друг резервоар благодарение на братята Никови и това устроиство което описвате предпазващо от теч ако станат каваци се намира вдясно на тръбата за зареждане. И на мен ми е странно защо мирише при положение че резервоара е отзад ама е факт. Благодаря за отделеното внимание.

 

А и колега моята кака е 79 набор следователно такова жувотно нема стом е въведено от 81. На следващият резервоар вече ще има. А като четох как се сменя малииии отиде един ден и една каса бира

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За резервоара може и една седмица да отиде, докато разкачиш всичко под скоростната кутия и нея накрая. Не го пипай освен ако не е спукан някъде и не може да се възстанови.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дончо, Миро е прав!Търси си маркучетата на отдушниците! Някое прави беля! Освен големия, който върви заедно с тръбата за наливане и е за обезвъздушаване при наливане, има едно малко, като от система за преливане на кръв, което излиза от горната част на резервоара минана почти зад стъклената вата за изолацията и отива в горния ляв край на купето, зад казанчето за антифриза. А защо мирише в движение - защото по всяка вероятност в купето ти се създава вакуум и засмуква отвън миризми. Преди години си патих с един правен ауспух, дето беше малко по-къс......Мирише в купето, та не се трае! Накрая го удължих и се реши въпроса!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами знам че е голяма играчка но е лепен на няколко места като цяло не изглежда зле но пък си решавам дертовете поне с резервоара. Този които ще слагам сега ще бъде боядисан огледан внимателно и така нататак. Дано не съм прекален оптимист но смятам че за ден два ще успеем да го сменим. Незнам какво устроиство има и какво става но като имам повечко бензин в резервоара и прозорците са пуснати неможе на моменти да се диша като хората. Но си има и някои положителни странни. Доста страстен пушач съм но сега пушенето в колата ми е изключително рядко явление :lol: . Ще видя дали ще се оправят нещата като изнамера тези маркучлета. Благодаря за съветите колеги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.