Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Гражданска отговорност??? Имаме ли тук някой да е наясно?


1203

Recommended Posts

Какъв е варианта за по-евтина ГО? Досега ретроклуба предлагаше подобна, но според за 2006-та колата ми от 1978г. е била 'твърде нова' за да ползва преференции. Някой предлага ли по-разумни цени? Щото имам доста коли, като 3 от тях бих искал да се застраховат по-разумно - ползвам ги само за срещи напоследък. Явно не мога да карам 5 коли едновременно :). А и със 3-те имам около под 5 000 общо (с Реното са 25 за няколко месеца). Ходих в едно дружество и предложиха супер оферта, само да съм им занесял талоните да видят, че са на мое име. Е занесох ги и се хванаха за главата. Не били повярвали, че съм фен на Шкода (Реното, което карам все е пред офиса им), щели да питат и предложиха вместо толкова застраховки да карам едната Шкода 3м, после другата, после третата. То така и ще направя, ако за всяка трябва да броя по някоя 'несметна' сума.

 

Засега подготвям червената да става GLS, a kато завърша 1203-ката трябва бялата ми да стане дизел, и накрая да сменя Реното с Фабия :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

модел 78 г. вече спада към ретрото - ще питам където трябва дали продължава офертата на Бул Инс с намалението за 2007 г.

 

П.П. ако се окаже, че става номера все още, може да събера копия от документите и съответната сума с намалението от всички желаещи колеги със шкоди произведени до 1981 г. (т.е. поне на 25 г.) и да уредя този въпрос

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

модел 78 г. вече спада към ретрото - ще питам където трябва дали продължава офертата на Бул Инс с намалението за 2007 г.

 

Моля те, като питаш, пусни малко по-подробно инфо, че вече и аз се замислям за ГО 2007 на ретрото :P . Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То не че я карам много. Тази година си беше застрахована два пъти по три месеца. Първия път да видя дали се движи и докарах една пералня от близкия маг (имаше около 20км), а втория път - за да мина ГТП. Този път не скривам - минах може би малко повече. Като се замисля не планирам да зареждам гориво през 2007-ма. Имам си пълни резервоари още от 2005-та :)

 

Отпадна ли това за номерата? Някой сменял ли е скоро стар? Че бялата си е още с бял номер.

 

Днес застраховах Реното - почти до29.12. 2007-ма - 71лв в армеец. За всички други застрахователи искаха 10 лв допълнително за гаранционен фонд. Това пък що е? Преди го нямаше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гаранционния фонд е когато стане ПТП и другия участник няма ГО.

Тогава на тебе ти се изплаща обещетение именно от този гаранционен фонд.

Може и да бъркам кой от участниците ако няма, но за втората част съм сигурен.

 

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления за темата. Някой ако набара нещо по-изгодно да свирка,че и моята е до 31.12.2006 :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Питах шефа на Асоциацията на старинните и класически превозни средства към която се числи и регистрирания тази година със съдействието на Хашек АМРК Шкода класик спорт. Има договорка с Бул инс всички членове на асоциацията да ползват отстъпка в групова ГО за 2007 - крайната цена е 45 лв за цялата година. Ако има тук колеги, които още не са сключили ГО за догодина и искат да се възползват да пишат тук - може да организираме среща, на която аз ще събера парите и ксерокопия от талоните или старите ГО, след което ще ги занеса накуп в Асоциацията и до седмица ще имате застраховката

 

П.П. Офертата важи само за коли, произведени до 1980 г. включително и не е задължително да са само шкоди ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези с по-новите колици да кажа че днес аз сключих ГО в Булстрад

87 лв .

Цената е 77 + 10лв. за гаранционен фонд .

Може и разсрочено без никакво оскъпявасне

 

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сключих в Български имоти за 90 лв. с отстъпка, заради втора застраховка при тях, иначе нормалната цена за кола до 1800 кубика е 99 лв. За справка, в Алианц ми поискаха 117 :oops: .

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ГО на мойта Фела 1300сс ше е около 100лв, така ли да разбирам?

 

П.п.: Извинявам се за невежеството си, но до сега винаги баща ми се е занимавал с тези работи и сега тепърва навлизам в лютеницата :oops: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ГО на мойта Фела 1300сс ше е около 100лв, така ли да разбирам?

 

П.п.: Извинявам се за невежеството си, но до сега винаги баща ми се е занимавал с тези работи и сега тепърва навлизам в лютеницата :oops: .

 

Коко, ако искаш мога да ти дам телефона на моя човек, той ще ти обясни всичко и ако те устройват условията ще се срещнете да състави полицата. Освен ако не си застраховаш колата във Варна разбира се. Поздрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Гога сигурен ли си че не се делят под 1000 от 1000 до 1800 от 1800 до 2500 и т.н.

 

Поне в Български имоти не се делят. Деляха се миналата година, тази година са до 1800, после до 2500 и над 2500 кубика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тел, който ти имам не ми отговаря, дай начин за връзка, че червената 120-ка чака за евтина застраховка:)

0887186910

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тел, който ти имам не ми отговаря, дай начин за връзка, че червената 120-ка чака за евтина застраховка:)

0887186910

 

тая шкода коя година на производство е? ако е до 1980 може да я прекараме като ретро за 45 лв. годишно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта е 200лв но те си ми я правят Аутобохемия!Иначе в добрич си имам човек който може да варира в цената-ако има има навитаци да звънкат(Ей варна на вас говоря-ще минете по тънката лайсна)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тел, който ти имам не ми отговаря, дай начин за връзка, че червената 120-ка чака за евтина застраховка:)

0887186910

 

тая шкода коя година на производство е? ако е до 1980 може да я прекараме като ретро за 45 лв. годишно

Аз също съм много навит на тази цифричка,става дума за 100С '77 набор,само нямам идея като съм от Пловдив ще можем ли да измислим нещо...какви документи ще трябват и ксерокопия ще станат ли

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта е 200лв но те си ми я правят Аутобохемия!Иначе в добрич си имам човек който може да варира в цената-ако има има навитаци да звънкат(Ей варна на вас говоря-ще минете по тънката лайсна)!

BlackPear,човече,що не дадеш пример с твоя кола за каско,застрахователна сума и премия и да сравним с моя оферта....знам ,че те застрахова близък човек ама ако офертата ми е по-добра....за каско,гражданска и т.н....говоря за всичките Ви коли! :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тел, който ти имам не ми отговаря, дай начин за връзка, че червената 120-ка чака за евтина застраховка:)

0887186910

 

тая шкода коя година на производство е? ако е до 1980 може да я прекараме като ретро за 45 лв. годишно

Аз също съм много навит на тази цифричка,става дума за 100С '77 набор,само нямам идея като съм от Пловдив ще можем ли да измислим нещо...какви документи ще трябват и ксерокопия ще станат ли

 

може - с ксерокопие на талона или със старата полица на ГО, но първо те съветвам да провешиш в Пловдив как са цените, понеже в София е най-скъпо - да не се окаже пренебрежимо малка разликата

 

ето какво пеочетох в лада-форума:

 

"Уважаеми г-да,

 

ЗПАД Армеец има удоволствието да предложи на Вашето внимание следната оферта за сключване на задължителна застраховка "Гражданска отговорност", включваща

отстъпка от 15% за членове на Лада Клуб България.

 

до 1500 куб. см. 72лв.

до 1800 куб. см. 75лв.

до 2500 куб. см 93лв.

над 2500 куб. см 107лв.

 

със сключена застраховка Г.О ползвате 20% отстъпка за Каско (еднократно плащане) или 15% отстъпка (разсрочено плащане)

 

Ново уточнение:

 

Посочените по-горе тарифи за Г.О. важат за автомобили с регистрация гр. София, София Област, Варна и Бургас.

 

За Гр. Пловдив:

 

до 1500 куб. см. 68лв.

до 1800 куб. см. 71лв.

до 2500 куб. см. 87лв.

над 2500 куб. см. 101лв.

 

За всички останали градове и всички соц возила над 10г :

 

до 1500 куб. см. 60лв.

до 1800 куб. см 63лв.

до 2500 куб. см 77лв.

над 2500 куб. см. 90лв.[/color]

 

С Уважение,

 

Йордан Жечев

/управител представителство Младост/

 

02/9753707

0888/269209

armeecsofia@mail.bg"

 

има и нещо ново обаче - след 10-ти декември са обнародвали някаква наредба за гаранционен фонд, което оскъпява горните цени на ГО минимум с 10 лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колата ми е 1978, миналата година обаче не я признаха за 'ретро', явно не беше на кеф този с който говорих. Била много ежедневна и масова кола и едва ли съм я ползвал за ретро. Сега имам една стара заст. за Шкодата (ако наистина се правят на знаещи само номера на шасито е достатъчен да се види че е произведена 10.1978, а с първа бг регистрация 12,1978). Талона не е в мен, но имам талона на реното, ако се вълнуват дали карам Шкода 'по неволя' или за удоволствие и 'ретро' нужди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.