Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Кой ми сипа да ям днес!?


DEYAN IYI

Recommended Posts

:lol::lol::lol:

 

Таааа.... карам си аз днес от София насам жълтия тъндърбърд, като не падам под 110 и ненадейно настигам една дърпаща окото 120;) Викам си: ха така :) този ще да е от нашите :mrgreen: И намалих да я огледам, щото ми се счини, че и тук имаше такава. Бяла, с 2 черни ленти и квадратен кърджалийски номер :P

 

Хубаво я огледах, обаче се оказа, че се движи доста бавно, ок. 90 да не кажа 80, а пред нея още една кола. След като ме изпревари, този, дето беше зад мене, и аз предприех същата маневра спрямо Шкодилак Вайпъра :mrgreen:

 

Да речем, че ускорението започва от 90 :) Изпреварвам Шкодата, този пред него и преди да се прибера виждам, че и колегата изпреварва. Аз се прибирам в лентата и вече съм на ок 110, но продължавам да си ускорявам, за да си вляза в темпото... У, чудването ми беше, че Шкодата продължи, за да изпревари и мене и изумен от лекотата, с която го правеше, не върнах газта, така че да видя истинската развръзка :P Когато колегата се прибра в лентата аз бях на 120, а той сигурно на към 130 и то поне на 2 коли разстояние:mrgreen:

 

Рекох си: Ашколсун, аферим, машалла, гюзел бабо Шкодо :mrgreen:

 

После отново последва убиване на скоростта и аз се видях принуден да изпреваря 8) Докато изпреварвах, гледах колегата с надеждата, че ще хвърли едно око към мене, за да му вдигна палец, но така и не извърна поглед :)

 

Все едно ,беше готино! :mrgreen:

 

Стигнах до два извода:

1- шкодата е с 5-степенна

2- не е на газ :lol:

 

След като разпитах агентурата във Филибето, докато ... качваха скорости на 120 :mrgreen: , в екип Станьо (с нечетлив ник :) , Дончо - Пенаоунър и Валето- Отгората, се стигна до единодушие, че главният заподозрян е Rado`NRG ;)

 

Присъдата е "Да си признае веднага!"

 

Още повече, че има и други доказателства :mrgreen: :arrow:

 

Rado`NRG

Пуснато на: Чет Ное 30, 2006 12:40 am

Ще прибирам колата в Кърджали за зимата и няма да има с какво да ме притеснява ! Rolling Eyes

 

ПП-някой да не си помисли, че съм бил с малко ФИАТ-че (на него не може да му се случи подобен позор хахахах), жертвата е Лада 1500S Ваз 21061 на газ и естествено с 4 скорости :mrgreen:

 

Благодаря за показното :D Време е да си взема 5-степенна :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хехех готино си го разказал, до последно се чудех как си настъпвал горкото фиатче. Радо и да си признава и да не го прави.... май има доказателства който си написал вече. а защо реши че е 5степена кутия.и с 4степенна може да си караш с 130км/ч. независимо от кутията остава въпроса в какво състояние ти е ДВГ-то, окачване и разума

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

corropt, карал съм японка 120-ка с 5 скорости и впечатлението ми в сравнение с ладата е, че е доста мудна, да не говорим, ако е на газ. Но явно над 100 км/ч се проявяват двете основни предимства на Шкодата: по-лека и с по-добра аеродинамика!

 

Направо ще си нарежа талона и ще замезя с него, ако се окаже, че е 4-степенна :mrgreen: , а ако излезе, че е и на газ :oops: ... ще си пусна ток от бобината в организъмът :lol:

 

Винаги съм мразел да изпреварвам на дълъг път с тази пуста, газ, щото респонсът е под всякаква, но наистина ви казвам, тоя ластик, дето ми го опъна колегата, беше готин :)

 

ПП- с фиатчето афтър пърформънс, няма да има заводска шкода или лада, която да ми се опре, но това е тема на друг разговор :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха, колега, я виж ти фиатаджийте в кой форум се засичаме, за шкода :lol:

Че как така 21061 ти е толкова тромава една шкода да те мине. Баща ми има такава лада, доста съм я карал, 4 скорости е, но до към 140 си ги хваща съвсем спокойно на газ, друг е въпроса че оборотите са....... :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С 4-ти скорости е ;)

Вчера се видях с него колата вече е в гараж за през зимата.

Колица много варви ;)

Само дет лентите са сини а не черни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо ще си нарежа талона и ще замезя с него, ако се окаже, че е 4-степенна :mrgreen:

 

Отивам да жертвопринося талончето :oops: :lol:

 

Еее лентите при тези зашеметителна скорост нищо чудно да съм им объркал цвета :mrgreen:

 

 

simmen, не сме шкодаджии, само щото нямаме и по шкода ;) но със сигурност соцманиата е един път и завинаги:) Ей сега бях на срещичката. Абе хубави хора, от Павликени ;):D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми аз като я продавах 1399lv ми се смееха: "Az za teia Volkswagen 2 jte si kupia e q se razkrarai... kvi sa teia lenti !!!! " ускорява на равен терен, прави 160, a specialno karah sys 140 mnogo vreme a i sled 110 si gi uskoriavah i se izprevarvashe bez problem..kakto vinagi! Drugoto koeto e che izprevarih sys 150 edna Toyota koiato nemojeshe poveche i sled okolo 3 km, choveka me nastigna i co-drivera zapochna da mi maha, az se zagledah i sys mn zor razbrah che mi kazva: Ei typanar s taia stara kola iskash problemi li da si imash, samo da te nabaram... ! I...chudeh se kakvo stava i mu teglih i az edna maina, ta se razdelihme po jivo po zdravo :) Po natatyk edni momcheta s WV2 me nastignaha i zapochnaha da me gledat i da mi se smeat, az si vikam q segaaa, gledam karam sys 100 no tam mi se gubi uskorenieto do kym 110 no sled tova: Ela mi :mrgreen: i zapochnah da nastypvam a toia do men nastypva zaedno do men i teia prodyljavat da se smeat-sigurno na uskorenieto, no tova traeshe mn kratko vreme-vdignah 110 i ottam natatyk onia gaaaz i az gaaaz nemoje da me mine..uskoriavahme zaedno do 150 a toia malko zad men posle doide nakolon no toia ne se otkazva i az ne se otkazvam i po edno vreme gledam che kilometraja pokazva 170km nevyzmojno za men, oborotomera beshe v kritichni sled jyltata zona..e sled tova sym karal sys 70 km do Kj da se pribera zdrav ! Ako niakoi iska moje da e kupi beshe i vreme za reklama :)) Emi ima pristyrgna glava,olekoten mahovik, elektronno zapalvane, karburato nov ot lada, originalni svejti Champion, centrovka na 95, karam q s Shell V-Power 95, mnogo e byrza no mi se struva bavna zatova iskam dvg ot lada 1.6 uskoriava do 180 ! Emi tova e . A Specialno za kolegata, ako me beshe naapsuval jteh da go vidia :)) Sviknal sym da se zaglejdat po kolata i ne oryshtam vnimanie..edinstveno mislia che sym se izhvyrlil sys lentite inache mn si q gledam a i brat mi mi pomaga..egati grijite ima :D I taka no specialno si snimah kmtraja dokato izprevarvah edna lada s 4 fara..i biah napravil 160 zashtoto toi ne puskashe no uspiah da go uspokoia... mi kato se nemam rabota, no neznam dali e bil Kolagata s fiatcheto, emi izvinavam se ako si bil ti :) mi Tova e zapylnhem nova tema v Vseki Za Vsichko :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахахах :mrgreen: не съм бил аз :) Повече от 130 не направих на равно онзи ден :)

 

Но истината е, че много говеда се дразнят да карат зад нещо соц, и се възползват от изкачванията :lol:

 

Наистна много се накефих на изпълнието ти, но след уточнинията вече ми е ясно :mrgreen:

 

Поздрав най-сърдечен :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз като карах преди с моята 120-ка по магистралата със 150-160 ме гледаха като извънземно, но в момента Шкодилака е в сервизната зона за боядисване, ама като гледам така май ще е пролетта.И аз много съм се чудил как при скорост над 100 като настъпя педала на газта и направо ще изхвръкна в космоса.

А сега си карам Фаворитчето , а май 120ката ще я кара приятеля с който я купихме заедно ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо ще си нарежа талона и ще замезя с него, ако се окаже, че е 4-степенна :mrgreen:

 

Отивам да жертвопринося талончето :oops: :lol:

 

Еее лентите при тези зашеметителна скорост нищо чудно да съм им объркал цвета :mrgreen:

 

 

simmen, не сме шкодаджии, само щото нямаме и по шкода ;) но със сигурност соцманиата е един път и завинаги:) Ей сега бях на срещичката. Абе хубави хора, от Павликени ;):D

 

Абе да си призная ако не си разбрал още, аз вече имам Шкода. С 125-цата се разделих преди около месец и сега съм с един Фаворит. :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

взимаш обикновен маховик и го носиш на стругар ... някои олекотяват и ремъчната шайба

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маховика е с отнета собствена маса, но като цяло не е за предпочитане такава операция, понеже маховика е и определящ фактор затова дали лагерите в двг-то ще издържат, понеже той е пряко свързан с кол. вал а съответно к. вал с бутала и т.н. ,т.е. ненаправен добре поражда приятни ситуации ! Незнам дали ме разбра, а дали има ориг олекотен маховик..незнам :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С колко е олекотен твоя маховик? От коя негова страна сваляте материал, предполагам от задната която е към кол. вал. Ако имаш снимка на олекотения би ли я качил за сравнение. Балансиран ли е след олекотяването?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На струг ли го престърга?

А усеща ли се биене в двигателя- особено при по-високите обороти?

Дай малко инфо де ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хах за биене неможе да става въпрос :D ааа не съм питал точно с колко е свалено теглото му, просто казах на стругаря да го пристърже достатъчно и качествено и той си свърши работата! ако някой е свалял по точни данни да си признае! :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко това е много хубаво, има даже чертежи от Шкода Моторспорт как и къде се престъргва маховика, обаче след това трябва да се балансира, което е по-тънкият момент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко това е много хубаво, има даже чертежи от Шкода Моторспорт как и къде се престъргва маховика, обаче след това трябва да се балансира, което е по-тънкият момент.
- Ще ми дадеш ли линк, че точно тази информация ми е убягнала. Може и да я имам, но да не се сещам сега.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

setrv-vykres.gifsetrv-vykres2.gif

В ляво е маховик олекотен според препоръките на Шкода Моторспорт, теглото е 7кг. В дясно е олекотен още, като теглото е намалено до 5 кг. До колко е разумно това не знам, защото ако се скъса, да не си му на пътя...

http://www.tuning.cz/s110r/UPRAVY/setrvacnik.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виждал съм как се къса маховик на лада - преряза камбаната на скоростната кутия като масло , купето на колата и отлетя . един час го търсихме 4 човека . как не отряза крака на шофьора още се чудя . и трите педала бяха срязани . момчета , ТОВА НЕ Е ШЕГА !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.