Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Кой ми сипа да ям днес!?


DEYAN IYI

Recommended Posts

Идеята е че когато натоваря повечко народ в колата и тя губи мощност! При лада 1600 такъв проблем много не се усеща! а специално на по-лека откъм килограми кола двигател от рода на 1.6 вместо 1.2 би свършил работа! :) Незнам аз така мисля!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе шкодилакът е добър на старта - помага задноразположеният двигател, сравнително големият обем - 1200 cc и това че максималният въртящ момент е около 2800 об/мин - бързо се развърта до тия обороти.

Карах я и аз като пенсионер - на баирите държи 78-80 на 92 октана и 83-85 на 95H( познатите ми баири около наше село, дето съм ги карал години със зазка и с лада).

Обаче една вечер се връщах и нещо притеснен се заблях та я настъпвах здраво.

Какво се оказа - влезеш ли на баира над 95 км/час нещо се "отпушва", вероятно отваря втората клапа, и почва да се ускорява до 110-115 км/час.( сам шофьор в празна кола).

Веднага си направих след ден-два експеримент - имаме един таксиджия с ново рено-клио на газ. Случайно се засякохме на изходните светофари на голЯмия град и си викам: 'айде, падна жертва на науката :mrgreen:

На светофара - ясно - изядох го. После ме настигна и ме издуха, аз не посмях да я юркам на равното повече от 120, че имаше бая народ наоколо. Обаче почнаха баирите - общо четири до наше село, камионски баири, но дълги по един-два километра.

И на четеритях го настигах и подминавеах като малка гара, направо си скъса нервите, верно - имаше пътници.

Така че шкодака над 100 км/час също тегли като куче - направо се изкефих :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено съм съгласен с теб, че Шкодилака хич не е слаб, тои еърз и то след 100 км/ч но това е заради аеродинамиката му, най често старите коли намалят откъм скорост точно след тези 100ка поради високото си въздушно съпротивление, но натоваря ли 4-5 човека, направо усещам как педала на газта е до тенеке и колата плаче! Е да оппределено това слабо въздушно съпротивление е за сметка на по маломощен двигател, все пак Шкодата е замислена да е икономична и практична :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, трябват и още десетина ата, ама хайде сега гевезелъци - много си е добра :mrgreen:

Сигурно 120LS с повече бягат, ама едва ли повече теглят.

Първият й собственик я е юркал 10-тина години из смолянско като камион, оставял само шофьорската седалка.

Всичко друго до тавана - картофи .

Значи - може!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.