Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

На някого ако му трябва винетка... важи до 8 декември


PV

Recommended Posts

Винетката е седмична, важи до 8 декември включително, и я подарявам, ако някой има нужда. Аз си свърших работата в събота и неделя с нея, та мога да спестя на някого един излишен разход. Отлепя се от стъклото без проблеми - проверено е, и се лепва където трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мокриш си пръстите и първо намокряш около винетката - горната страна и леко с нокът я захващаш от единия ъгъл и лекичко дърпаш и ако е необходимо пак топваш един-два пръста от другата ръка във вода и мокриш. Ако започне да се разпада откъдето дърпаш, спираш и пробваш от другия ъгъл. Обикновено се отлепя цяла и невредима и изобщо не личи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да наистина седмичните винетки много лесно се отлепват без повреждане /аз използвам памуче със спирт при свалянето, защото спирта разтваря лепилото им/. Обаче месечните и годишните не са така лесни...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има си начин да се отлепват и годишните - има едни ножчета в магазините по 1 лев, които отпред имат широко острие, като бръснарско ножче.

Та с него става много лесно, пристискаш го към стъклото и лееко движиш напрееед-назад (но никога в кръг :) ) и се отлепя.

 

После си я лепиш един-два пъти на панталона и оттам се слага за миг на която кола си поискаш - ние с баща ми сме така и си я менкаме.

 

Ако искате ще изпраскам една снимчица на уреда. Поздрави, Косьо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да наистина седмичните винетки много лесно се отлепват без повреждане /аз използвам памуче със спирт при свалянето, защото спирта разтваря лепилото им/. Обаче месечните и годишните не са така лесни...

Аз даже твърдя, че обратното е по лесно.:) Пръскаш с препарат за миене на стъкла,оставяш да се "поразкисне" и започваш да отлепяш с помощта на тънко ножче.

Мисля, че има начин и с нагряване с пистолет за горещ въздух или сешоар. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора, Вие ще ме утрепете бе :mrgreen: За некви винетки от по 5 кинта сте измислили ебаси фатките! Не е истина просто :roll:

Аз също мога да дам идея (един познат така си кара 3 коли). Лепвате въпросната винетка на някаква много тънка прозрачна повръхност (тоя пич използва от т'ва прозрачното за подаръци - целофан...) и след като я залепи, изрязва точно по винетката и така има залепен стикер, които си сменя в колите. Закрепва го лесно - на ръба на стъклото и от вън изобщо не личи, че не е залепена - седи си като истинска ;)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина е много странно как за такава дребна сума сте готови на подобни еквилибристики :evil: ,а за посещението ни при дечицата от дома,вероятно не сте и прочели.

http://skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?t=3266

Убедена съм,че всеки от вас би могъл с нещо да помогне.

Дори и негативно отношение да изразите,пак е нещо.

Аз лично не съм съгласна с Наско(corropt),но не го упреквам.Вероятно има собствено основание да мисли така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еххх, сега нядявам се е ясно защо държавата ни е на това дередже. Това да си спестим, онова да откопираме, с другото безплатно да минем... и т.н. и т.н. Всеизвестни сме с изобретателността си, но ако я насочим в правилната посока, доста по-далеч ще стигнем. Лошото е, че такива "тариклатъци" удрят в джоба на всички ни по един или друг начин :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еййй пак НАСКО!!!.....на тази среща са отишли 5 души както разбрах. 5 да не са имали възмможност точно този ден и час. а останалите 50 който са от града.... какво ??? и те мислят същото по един или друг начин просто си траят!!!

 

а по темата: струва ми се ча за 5лв файда да се прави това няма. аз проблеми с винтеки нямам...... като карам колата само в града.:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина е много странно как за такава дребна сума сте готови на подобни еквилибристики :evil: ,а за посещението ни при дечицата от дома,вероятно не сте и прочели.

...

 

Няколко пъти по една дребна сума се събира по-голяма. Особено като въпреки това вероятността да оставиш завинаги някоя джанта и гума в дупка по пътищата е доста голяма.

С темата за дечицата съм запознат и подкрепям инициативата. Но очевидно част от нас не са успели по една или друга причина да участват. За което не приемам, че заслужаваме упреци, тъй като социалната дейност не е основния приоритет на пищещите в един автомобилен форум.

 

Mishelle, радвам се, че вече е ясно защо държавата е на това дередже - виновен съм аз признавам си. Жалко, че опашката с куфарчетата за пари при Луканов свърши преди мене, ама пък иначе сигурно нямаше сега да пиша във форума. :D

Да не забравяме все пак, че и за това което пишеш имаме светъл пример в лицето на самата държава и повечето нейни представители. Имаш право, че не бива да го следваме - трябва да сме над тия неща. Но не винаги се получава. Лошо или добро, аз бих могъл да помогна на някой да спести 4 лв. - знам какво е да си финансово затруднен. Донякъде затова и пуснах темата, но след като я оспамихте, модератора може да я заключи - който иска до петък може ми пише на лични. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам,ако някой се е почувствал обиден от изказването ми.Говоря това,което виждам.И мисля,че когато човек има желание за нещо ,намира начин да го постигне.

Наско,не те обвинявам-уважам това,че имаш мнение и не го криеш(независимо дали ни допада или не).

PV,не съм забелязала тук да се пише само за автомобили.Има много стари теми,които са страхотни,и в същото време нямат нищо общо с колите ни.

Лека нощ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PV - тази ирония...някак си не ти отива :idea: Може би не съм се изразил достатъчно точно - държавата ни не е на сегашното си дередже конкретно заради една глупава винетка от 4 лв., а заради начина ни на мислене и действие, ясно проличали в теми като тази. Знам, че политиците и те са виновни, ама нека не търсим вината само в тях. Ще дам елементарен пример - помниш ли защо ГТ направи първото си поскъпване на билетчетата? Жокер - дали пък нямаше прекаленно много гратисчии, от там несъбрани средства, от там... :?: Да, както пишеш, трябва да сме над тези неща, и същевременно се предлага винетка втора употреба. Не го разбирам аз това :roll:

 

Относно каузата на Велко и Мими - да, много хора не са могли да участват на първата сбирка, ама на всеослушание тя бе отложена със седмица. Възможност все още има, друг е въпроса, че и желание не трябва да липсва. Наско единствен си изрази позицията, за което го поздравявам. А останалите :?:

И като заговори за приоритети - не мисля, че основните приоритети на този форум са накърнени. Както вече разбрахме има и други клубове, които извършват "социална дейност". Не вярвам с нея да са накърнили по някакъв начин интересите си. Или може би при нас нещата пак опират до "давам"... Ей хора, сме все пак, на първо място! И става въпрос за една кутия вафли, от най-обикновенните. Толкова ли сме се затворили в себе си? И толкова коравосърдечни ли сме станали :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Ей хора, сме все пак, на първо място! И става въпрос за една кутия вафли, от най-обикновенните. Толкова ли сме се затворили в себе си? И толкова коравосърдечни ли сме станали :?:

 

No comment!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи май аз подхвърлих темата в тази посока. Извинявам се.

Но идеята ми не беше да пестя от винетки - аз си карам с годишни.

Въпреки че наистина не виждам за какво си давам парите. Както и да е. Попитах само заради това защото си спомням че след като си взех новата винетка януари месец на едно OMV стъргах като ненормален 15 мин. старата, за да лепна новата.

Колкото до свалянето с нагорещен въздух видях как в един сервиз, като ми сменяха предното стъклото на ппредишната кола, свалиха стикера за преглед без никакви следи и след това го сложиха на новото стъкло

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PV - тази ирония...някак си не ти отива :idea: Може би не съм се изразил достатъчно точно - държавата ни не е на сегашното си дередже конкретно заради една глупава винетка от 4 лв., а заради начина ни на мислене и действие, ясно проличали в теми като тази. Знам, че политиците и те са виновни, ...

И като заговори за приоритети - не мисля, че основните приоритети на този форум са накърнени. Както вече разбрахме има и други клубове, които извършват "социална дейност". Не вярвам с нея да са накърнили по някакъв начин интересите си. Или може би при нас нещата пак опират до "давам"... Ей хора, сме все пак, на първо място! И става въпрос за една кутия вафли, от най-обикновенните. Толкова ли сме се затворили в себе си? И толкова коравосърдечни ли сме станали :?:

 

Mishelle - извини ме ако съм те засегнал. Мисля, че и двамата можем да понесем малко "майтап", поднесен по тоя начин, в който са казани и някои горчиви истини. Като цяло имаш право за повечето неща. Но животът е смес от добро и лошо, които са в някакво равновесие. И с това, което правим или даже пишем тук, допринасяме с нещо надявам се за поддържането му в положителен план.

За клубовете, които извършват такава дейност знам. Може би там нещата са на по-различно ниво като мислене и като организация. Въпросът ти опира до неща в много широк план като съчетание от начин на мислене, ценностна система, възможности, желание и пр. Лично аз уважавам тази инициатива и това, което правите, макар че не можах да се включа. Както не можах да дойда и на последните две други сбирки. Предполагам, че ще мога да помогна на някакъв етап и в това. Но все пак трябва да имаме предвид, че доста от хората, които пишат тук и участват в сбирките са затруднени и материално, и откъм време, затова не бива да се вменява вина на тези, които не са дошли и не са взели участие. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си ме засегнал, не съм целял и аз да те засягам. За носенето на майтап - то който не носи...лошо ;) Мненията са изразени, позициите също, времето ще покаже ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина е много странно как за такава дребна сума сте готови на подобни еквилибристики :evil: ,а за посещението ни при дечицата от дома,вероятно не сте и прочели.

http://skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?t=3266

Убедена съм,че всеки от вас би могъл с нещо да помогне.

Дори и негативно отношение да изразите,пак е нещо.

Аз лично не съм съгласна с Наско(corropt),но не го упреквам.Вероятно има собствено основание да мисли така.

 

Аз не разбирам защо продължаваш да ни занимаваш и навиваш за твоите си глупости. За мен ти си объркала точния форум. Може би някъде другаде ще намериш повече съмишленици. Направи си изводите щом от над 500 души във форума, от които поне 100 от София се събрахте едва 5 души. Не мисля, че в един авто-форум е мястото да се събират помощи.

 

Ако средствата за домовете за деца са недостатъчни проблема е в разпределението на парите от бюджета и от съответното министерство. След като си плащам всички данъци и удръжки не смятам, че трябва да повтарям същото по два пъти. По твойта логика, защо не съберем и за инвалидите и за старческите домове и за каквото още ти хрумне. Не се срамувам, че предпочитам парите ми да останат за моето семейство. Не мисля, че това ме прави по-коравосърдечен или по-лош като цяло, защото хората които ме познават могат да кажат че не съм отказал на никой помощ когато съм могъл. Определено споделям и мнението на Наско и мисля, че доста хора си замълчахме не защото се спотайваме, а защото участваме във форума по същество със съвети и помощ относно автомобилите каквато е и тематиката на форума и просто не ни се пише по такива отнесени теми.

 

Не съм съгласен и с мнението на Юли, че държавата е на това дередже заради манталитета ни, визирайки идеята на PV за винетките. България беше разграбена от няколко поредни правителства както от левите така и от десните... затова е така сега. Не съм убеден, че парите, които плащам за винетка си изразходват правилно, тъй-като всекидневно ми се налага да заобикалям дупки, а понякога не успявам... За това ми харесва, че PV винаги отстоява правата ни като потребители и граждани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Аз не разбирам защо продължаваш да ни занимаваш и навиваш за твоите си глупости. За мен ти си объркала точния форум. Може би някъде другаде ще намериш повече съмишленици. Направи си изводите щом от над 500 души във форума, от които поне 100 от София се събрахте едва 5 души. Не мисля, че в един авто-форум е мястото да се събират помощи.

 

Имах много добро мнение за теб,но се оказва,че съм се излъгала.Като не ти харесва можеш да не четеш.

Идеята дойде от Велко,а аз реших да я осъществя.Не виждам нищо лошо и осъдително в това.

Що се отнася до това дали съм сбъркала форума или не,смятам че не е твоя работа.Можеше поне като мъж да се държиш.Да изкажеш мнение без да нападаш.

Впечатлението ти е грешно,че помощта е само финансова.Всеки,който има желание помага с каквото може.И не си мисли,че моето семейство няма нужди.Децата ми се разделят с радост с любими свои дрешки и играчки,когато знаят,че отиват при тези невинни,изоставени създания,които няма кои да прегърне,да им пожелае лека нощ,да им прочете приказка.....................Направиха също рисунки,за да ги зарадват.

Приятен ден ти желая!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Не съм убеден, че парите, които плащам за винетка си изразходват правилно, тъй-като всекидневно ми се налага да заобикалям дупки, а понякога не успявам... За това ми харесва, че PV винаги отстоява правата ни като потребители и граждани...

Мдаа, съгласен съм - политици ни ограбиха, разпродадоха и т.н. Ама ако народа не проявява самосъзнание, политиците ли ще го направят :?:

И един бърз въпрос - какви потребителски и граждански права отстоява PV? Аз лично не съм забелязал човека да отстоява някое от посочените права, но според това, което мислиш той явно отстоява "правото" на потребителя да не плаща за това, което ползва, "правото" на гражданина да не... както и да е ;)

И кратко пояснение - Вики, парите, които би платил за винетка са за поддържане на републиканската пътна мрежа, а не за градовете. Така че винетка и дупките в София (в случая) нямат нищо общо ;)

 

P.S.: Не искам да кажа, че трябва да скланяме глава пред всяко едно държавно решение. Искам обаче да отбележа, че докато масово проявяваме "тарикатлък" скоро от дупката, в която сме влезнали няма да се измъкнем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз искам само да добавя нещо.

Относно бюджети, винетки и всякакви такива неща затормозяващи Българина.

Мисля, че всеки е в правото си да не е съгласен с тези неща, защото в крайна сметка плащаш за нещо което го няма - в буквалния смисъл.

Всеки разбира по свой си начин правото за граждански контрол на тези неща - не плащайки за каквото и да е, стачкувайки, псувайки и други знайни и незнайни методи.

Имам чувството, че си губим времето в откриване на нови и никому неизвестни методи за създаване на така нареченото "Гражданско общество". А да не говорим и да го има как би проявявало своята воля.

Щом държават е решила, че трябват винетки за изграждане и поддържане на Републиканската пътна мрежа - предполага се, че разчета е направен на доста голям процент от регистрираните МПС.

Същото важи за данъци, такси , глоби и какво ли още не.

Неплащането на голям процент от тях поради една или друга причина внася дупка в бюджета.

Съгласен съм, че се прахосват , крадат или безхаберници ги харчат не за това което трябва.

Но замислете се, че и след 20 години живот и здраве ще водим спорове на същата тема и ще сме сигурно на същото дереже както сега ако продължаваме с това мислене.

Ако минаха времената на стачките, то механизмите за контрол са много повече отколкото преди 15 години.

Вярно, мъката е голяма, бюрокрацията също - но е по добре отколкот да кажем майната им - сега да мине до следващия път.

Мисля, трябва да почнем да мислим малко по широко , независимо от минорното ни моментното финансово състояние, за да може тая държава да поеме малко въздух.

Иначе ако чакаме отвънка да ни помогнат - става, но хората искат да видят, че парите им ( също от данъци, такси и винетки) отиват по предназначение, а не в някой тъпак или скъпа кола или хотел.

Независимо какви са им намеренията, не може да се отрече, че хората искат да ни направят бели хора и да се чувстваме като такива.

Ма трябва малко помощ и от нас - не може все да чакаме някой отвън да ни "оправи".

Ми те 17 години минаха, казват, че до 15 сме щели да се позакрепим в ЕС.

Ми стават 32 години - още малко и наближават 45 - ПАК ЛИ?!!

Начина ни на протест трябва да се промени според мене - иначе сме заникъде.

Не искам да давам акъл на никой или да го поучавам как трябва да се прави или как не трябва да се прави.

Изразявам собствено мнение и не ангажирам никой с него.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята вярно, че беше моя - признавам си. Дадох я по пример на други такива клубове като нашия - с автомобилна насоченост, но не от Бг (хората просто решили да направят едно добро дело). Както видях по-късно, и в Бг имало няколко такива инициативи и си помислих, че ние също може да спретнем нещо подобно :P но явно съм се пообъркал или просто трябва да коментираме подобно предложение след около 5-6 години, поради...както каза Пламен: "съчетание от начин на мислене, ценностна система, възможности, желание и пр." Свалям шапка на Мими, че се захвана с това начинание толкова скоро, макар че имах идея да го направим "по-натам" по (както се видя) обективни причини.

Който има желание - можа да откликне. Не обръщайте нещата в нападки един към друг. Нека клуба си остане готино място :smt031 каквото винаги е бил!

И понеже и политиката се намеси тук, т'ва уточнение е много правилно за нас мисля >>> "Всеки народ си заслужава управниците!"

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.