Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Препоръчайте ми застраховател........


n_ikito

Recommended Posts

Аз лично бих си застраховал новата кола, ако имах такава :mrgreen: , в Булинс. Говорят се най-различни неща, че колите застраховани там ги крадат по-малко и тн. Поздрави и честита Шкодичка! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БулИнс вече не са това, което бяха преди време. Ако не друго (не мисля да излагам конкретни причини) то факта, че загубиха голяма част от пазарният си дял, е достатъчно показателен, че няма смисъл да се насочваш към тях. Препоръчвам ти Армеец или ДЗИ. Ако те устройват условията в Алианц - и там не е зле. Но все пак Армеец за мен в момента е най-добрият вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работя в тази сфера и искам да ти кажа:

1.Лев Инс

2.Армеец

Като цени са най-добри и като обслужване!Това за краденето на коли е пулна глупост!Ако имаш повече интерес мога да ти помогна с добра отстъпка.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работя в тази сфера и искам да ти кажа:

1.Лев Инс

2.Армеец

Като цени са най-добри и като обслужване!Това за краденето на коли е пулна глупост!Ако имаш повече интерес мога да ти помогна с добра отстъпка.

Поздрави!

Очевидно работиш в Лев-Инс тъй като му правиш по-скоро пропаганда. Като обслужване само гледат да намерят някоя стара драскотина или друг предлог, та да не ти платят. Това определено е една от компаниите, в които никой не трябва да се застрахова, тъй като разчитатат единствено на бонуси и на евтиния.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз съм адски доволен от Алянц.Наистина досега квото е имало са ми го платили без въпроси.Дори една стара драскотина която ми я направи някой съсед на паркинга преди месеци си ми я зачетоха като щета преди около 1 седмица.

 

До сега изплатени щети имам:

 

1.Леко ударче в задна дясна врата(с протокол от КАТ) -изплатена

2.Драскотина на бронята от 5-6 месеца-изплатена

3.Спукан картер-ремонт+ново масло- 370лв.-изплатена

 

Неизплатени нямам.Дано все пак повече не се налага да ходя до Алянц!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Alianz

 

Изключително коректни и с перфектно обслужване - не се замисляй въобще. Минал съм през доста и на второ място бих поставил Орел. Булинс са най-отдолу в списъка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към колегата със старата шкодичка-работя не само в Лев Инс,а към всички застрахователни компании и имам широк поглед.Както виждаш съм казал че и Армеец са добри!Не искам да навлизам в конфликт с който и да е,така че бъди здрав и не прави глобални мнения само от твоя гледна точка!

Поздрави! 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, за да не ме обвиняваш ще разкажа за какво става дума. Освен старата Шкодичка имам и друга по нова кола (нешкодичка), та веднъж й вдлъбнах малко страничната врата - като одраскване. И отивам на Красно село като я снимаха щетата, един заместник директор - не му помня името, дребен такъв беше с остригана глава и каза че бил работил в СДВР и вика - тя тая щета не е от това дето си писал, то има по-стара драскотина отдолу (имаше нещо такова, но все пак като има щета трябва да платят, а не да развиват теории). И като почна да развива едни теории какви лъжци били клиентите им, как щели да фалират от такива, и пр., та аз направо си тръгнах, без да ползвам нито техния сервиз, нито пари да взема - щото мразя такова отношение. И още нещо - баща ми като отишъл на другата година да застрахова колата при тях (въпреки, че му казах да не я застрахова там) му казали че не може да ползва някакво намаление, щото имало предходната година изплатена щета :roll: :?: :!: Тука подчертавам, че не съм взел нито лев, нито съм ходил в сервиза им - колата си я оправих сам.

И така - нека всеки преценява къде да се застрахова - тук изказваме мнения, все пак базирани на личен опит от гледна точка на клиента. Твоята гледна точка е друга, разбирам го.

От друга страна от доста колеги съм чувал за проблеми с изплащане на щети по ГО от Лев-Инс - когато виновния за произшествието е застрахован там.

От трета страна - от Комисията за финансов надзор знам, че и жалбите срещу същата компания са доста - преди 1-2 години бяха на косъм от отнемане на лиценза.

Та лично аз не препоръчвам там да се застрахова никой.

Като мое впечатление е че е добре застрахователната компания да бъде чужда и/или по-голяма - Алианц, Булстрад, Орел също досега са били коректни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно за това реших да пусна тая тема, защото когато проучвам застрахователите всички са усмихнати и много обещават. Интересувах се от опита на застрахованите, все пак и аз ще съм такъв, когато пристичне МПС-то /нямам търпение вече/. Използването на застрахователни брокери "+" ли е или "-". Спомням си по някоя телевизия бяха барнали едни брокери, които овещаваха собстреникът на открадната кола да плати откуба на бандюгите и да не се надявал на застрахователя.

 

Общо взето общите условия на Каското са еднакви, но е много важно кои застраховател как формализира нещата, колко е експедитивен или гледа как по-малко да ти плати. Та затова реших да се допитам до "народа" :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен скоро ми предстои покупка на още една кола втора употреба и мисля да си я застраховам и нея в Алиянц,но ми е интересно колко ли ще ми струва това удоволствие.За лизинговите коли знам че е около 6% каското ама за другите нямам представа!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля че беше до 9% - зависи дилъра

обаче се дърпат и не искат дазастраховат коли над 7-8 години.

освен ако не е била и преди това при тях

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да кажа на хората,които смятат да си правят каско,ГО или каквито и да е услуги-проверете цените навсякъде и си преценете и ще видите къде е най-евтино!Разбира се евтиното почти винаги значи лошо,но не и в този случай според мен!

Човекът с голата глава за който говори колегата го знам и наистина е бил в МВР!Отговарял е за убииствата и такива неща,както и да е!

Може би наистина не са постъпили коректно в конкретната ситуация,АКО Е ТАКА КАКТО КАЗВАШ,КОЕТО АААААДДДДДСССССКИИИИ МНОГО МЕ СЪМНЯВА,РАЗБИРАШ ЛИ?!Лично съм се занимавал с изплащане на щети и огледи и знам за какво става дума!Но както и да е....!

Проверете,преценете си и ще видите....!

А между другото Лев Инс не е "малка компания",а пък това за лиценза беше НАИ-ТЪПОТО НЕЩО което можеше да измислиш!Не знам дали знаеш,но компанята е на 2-ро място по ГО!!!Булстрад и Виктория презастраховат за кражба в Лев Инс....това мисля че трябва да ти говори нещо.....а и на всички,които са решили да си правят каско! :)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Човекът с голата глава за който говори колегата го знам и наистина е бил в МВР!Отговарял е за убииствата и такива неща,както и да е!

Може би наистина не са постъпили коректно в конкретната ситуация,АКО Е ТАКА КАКТО КАЗВАШ,КОЕТО АААААДДДДДСССССКИИИИ МНОГО МЕ СЪМНЯВА,РАЗБИРАШ ЛИ?!Лично съм се занимавал с изплащане на щети и огледи и знам за какво става дума!Но както и да е....!

...Поздрави!

 

Няма нужда от главни букви и натъртване (или заекване) :D . Струва ми се, че намесваш професионалната си деформация в това мнение. Още никого не съм излъгал в тоя форум - ако ли пък е обратното нека някой си каже. Както и да е.

Но доверието на клиентите на компанията се гради именно от такива неща като отношение към клиента.

Айде със здраве и успех в застраховането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично съм избрал ДЗИ за ГО и каско - не, че е най-евтино, просто съм доволен от отношението на хората, които работят в офиса, който ме обслужва, а от друга страна не съм чувал до сега някой мой познат да се е оплакал за забавено плащане по КАСКО.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам как си ползвал услугите на ДЗИ , но за мен са пълни мошеници ... миналата зима един колега си разби предното окачване и колата седя месец и половина в сервиза им за 2 носача и 2 макферсона , а спокойно по фактура можеше да си свърши работа за 2 дена ;) До сега съм имал вземане - даване с Евроинс и Булинс и според мен Евроинс са най - коректни и откъм плащане и от бързина - 2 седмици за щета и неповече от седмица за сервизиране на колата / ако не е тотална щетата /

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един глас против Дзи миналата година имах егати проблемите а от тех некви селски врътки ми неможе да ви ремонтираме стъклото в Еуратек сложете си го в Кобра (да си сложим плексиглас направо ем по лекинко) после що ми се не затваря догоре страничния джам мерси от кобра нееема нужда... носиш им фактури от Еуратек плащат ми 100-200 лева по малко тва явно неква комисиона сигурно си удържат (сумати врътки в договора ако е до 4 години незнам кви си сервизи а тя е до 4 години ама нищо...)е друг е въпроса че не намерих нещо по читаво(Булстрад може би) и още съм си в Дзи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попринцип не всички застрахователи се съгласяват колата да се ремонтира в оторизиран сервиз на колата-в случая в Еуро Тек.Принципно новите коли до 5 години имат право да искат ремонт в оторизиран сервиз.Мисля че на всички е ясно защо е такава политиката на застрахователите.... :)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.