Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Лагер съединител


PV

Recommended Posts

Днес се занимавах с реглаж на хлабината на съединителя, та си зададох въпроса в случай, че не може да се регулира повече хлабината и лагера не може да спре да се върти при ненатиснат съединител, колко време може относително безопасно да се кара в това положение, преди да се смени съединителя. При условие, че по-често се смазва лагера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за аксиалния лагер на съединителя ли питаш?

 

Да, това е лагера, който се вижда зад вилката - той трябва да е неподвижен при незадействан съединител. Затова трябва да има точно определена хлабина - по книга 4 мм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип не може да се кара така - като се нърти постоянно загрява, пада циментацията на сачмите и накрая се саморазпада.

 

При мен обаче на стария съединител заради палците се въртеше постоянно и така изкара ~30 000км, докато не смених двигателя.

 

Така че кой знае колко ще изкара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То не че не бива да се кара е ясно. Мен не ме мързи да свалям 2-3 пъти годишно газовата бутилка да инспектирам нивото на маслото в скоростната кутия и състоянието на хлабината на съединителя. Просто ми се стори, че след като затегнах един разхлабил се болт между скоростната кутия и двигателя, трябваше доста да въртя реглажния болт докато спре да се върти лагера. Та един евентуален ремонт точна сега щеше да ми дойде много ненавреме, тъй като по принцип съм планирал профилактичен ремонт и ъпгрейд на ДВГ напролет, а заедно с това и доста други належащи и не толкова належащи смени и ремонти.

А 130-ката дето я купих наскоро е била експлоатирана от предишния собственик точно така - докато блокира и буквално се разпадне лагера - едвам я докарах пред нас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.