Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Покупка на нов автомобил-Фабия Седан VS Октавия Тour


majesty

Recommended Posts

Привет,

Ще си купуваме още една Шкода, ама се чудя каква да е.

ДИлемата е дали да си взема Фабия 1,9 ТДИ или Октавия Тур 1,9 ТДИ.

По-скъпа ли е поддръжката на Октавията-например смяна на масло+филтър колко излиза?

Сега имам Фабия, ама се чудя дали да не пробвам Октавията.

Чакам мнения.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Октавия естествено.Смяна на масло и филтър + въздушен филтър е 180лв.,но това не зависи от това дали е Фабия или Октавия а според двигателя!!Но на мен лично Фабията не ми харесва малка ми(не че Октавията ми е много голяма).много дървен интериор има и въобще не е за мен(сравнено с Октавията)!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

Ще си купуваме още една Шкода, ама се чудя каква да е.

ДИлемата е дали да си взема Фабия 1,9 ТДИ или Октавия Тур 1,9 ТДИ.

По-скъпа ли е поддръжката на Октавията-например смяна на масло+филтър колко излиза?

Сега имам Фабия, ама се чудя дали да не пробвам Октавията.

Чакам мнения.

Поздрави!

 

Много зависи от това, какво точно искаш от колата. Едната е по-просторна от другата, предполагам и оборудването е различно... Ако искаш по-стабилна кола на пътя (окачване) - предполагам Оctavia е твоя избор (Fabia RS е с различно окачване - ама това е частен случай). Ако искаш по-мъничка, но все пак функционална кола, без да ти е нужно голямо купе - сигурно Fabia-та ще ти пасне повече. Всеки си има индивидуални критерии, по които трябва да вземе решение. Е, има и два вида купувачи като цяло - такива, които имат нужда от колата и такива, които искат колата. Пример: имаш нужда от Оctavia, защото пътуваш доста и освен това ти трябва голям багажник, а и имаш 2 деца... Но може и да искаш Fabia RS, защото е готина на външен вид, прилично мощна за дизелов автомобил и просто искаш да похарчиш някой лев ;)

Лично моята, когато я купувах бях от тези, искащите колата. Беше ми мечта да седна и да подкарам този автомобил. Нито имам 2 деца, нито ми е трябвал просторен седан. Спокойно можех да си сложа задника в една базова Fabia и щях да съм ОК. Ама нали за това са мечтите - да си ги осъществяваме!

И нещо, което искам да попитам всички, купуващи нов автомобил. Извинете, но ми е интересно, защо толкова се обръща внимание на това, колко е поддръжката на колата??? Защо всички се интересуват и правят сметка на това, че да речем дизеловия двигател е с (нека да сложим) ~50 кинта повече. Ами извинете ме, но при положение, че давам 25000 за кола, 0.8% от цената на колата, за поддръжка на 15000!!! км. не би трябвало да е проблем. Както някой беше споменал в една друга тема - "всеки, който има мустаче, трябва да си има гребенче". Не казвам, че е нужно да се хвърлят пари на вятъра и да не се прави сметка, но все пак всеки един от нас е или нуждаещ се от колата или искащ колата. Ако имаме нужда - да речем за работа - значи избивме паричките от работата, която е добре платена и може да поддържа такава кола (след като сме я купили с парички от тази работа). Ако искаме колата за кеф - явно сме си направили сметката и няма проблем да си плащаме.

Ма това си е лично мнение де ;)

 

Аз лично бих избрал Fabia, че поне ще е малко по-различна от Octavia-та, която имам. Обичам разнообразието...

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фабията е прекрасна кола, до колкото виждам вече имаш такава ;) Щом е така си вземи Октавия, за да пообогатиш и разшириш малко гамата на Skoda в семейството ти :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лееко ме притеснява че е стар модел вече. А и май има само 90 коня дизел, което не е малко де ама все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако караш 90% градско - взимай Фабия. Ако караш повечко извънградско - Октавия. Октавията е голяма и е проблем паркирането в София. Ако не си от София - пак Октавия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ако искаш по голям мотор тоя наистина може и да не ти стигне,но така като гледам че твойта Фабийка е СДИ вярвай ако тя ти стига значи 90коня ще са ти супер!!И какво като е стар модел да наистина е от 2001г. (фейслифта),но това дори е плюс защото всички(или поне повечето) детски болести са изчистени,единственото е че на горе долу еднаква цена Фабийката може да има по богато оборудване,но не му мисли много че влеземе ли в Евро съюза ТДИ-то(на Октавията) както няма ЕВРО4 ще изгори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А каква е разликата между Tour и Sunny Tour?

И още нещо-какво мислите за Фабия Едишън 100

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двата автомобила са много добри.

Изборът според мен зависи от много неща:

1.Какво ще е предназначението на автомобила-предимно градко или извънградско каране, ще се превозва ли по обемен багаж, колко члена има семейството ти и на каква възраст са /например, ако ти се налага често да возиш детска количка във Фабия-та ще ти е доста трудничко..../;

2. Личните предпочитания на човек - дали предпочита големите по-висок клас автомобили или по-компактните градски автомобили;

3. Зависи дали имаш друг автомобил и какъв е той;

4. Зависи от това кой ще кара автомобила - ако го купуваш за жената/приятелката според мен ще е удачно да е Фабия, ако го купуваш за себе си и караш предимно извънградско - естествено, не трябва да се замисляш и вземаш Оставия-та.

 

Аз лично без да се замислям избирам твърдо Октавия, защото е супер автомобил, в което се убедих вече след едногодишното му шофиране и сравнението му с други автомобили, които съм карал.

 

Относно сравнението стар- нов модел: зависи какви класове автомобили сравняваш и какво търсиш.

Аз , например винаги бих предпочел по стар автомобил от висок клас от групата на VW /Audi A4, Audi A6, Passat, Octavia/, отколкото чисто нова турско-френка или румънско-френска малолитражка/еднодневка от Fiat, Renault и др.подобни, с която ако изминеш 150-200 км. се чувстваш като пребит от бой :D:D:D

Всяко хубаво нещо си има цена - всеки може да си зададе въпроса и естествено сам да си отговори, защо една DACIA Logan 2006 има цената например - на дизелова Octavia или VW Passat 1998/99 или Audi A4 1996 г. :!: :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка си поръчах Фабия Седан 1,4 TDI 80 коня. Нямаше от стария модел Октавия. а и тази Фабия едвам я открих. Като я взема ще пиша впечатления. Ако някой има повече инфо за двигателя да сподели.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно предварително честито! Като дойде колата ще има и истинско :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Доколкото четох в немската преса бяха докарали разход от под 4 при преход от 1000км... Не му липсва динамика и на Fabia-та и отива! 3 цилиндрово моторче. Малко тракат (PD), но пък мен лично тракането на дизелчето ми харесва...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако става дума и на мен ми харесва :oops: . Пък ако е рекъл господ през 2007 може и на старата Октавийка дизелче да се кача...живот и здраве :roll: :smt039

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако де наложи да сменям Фабията за друга кола ще си взема или Румстър или онова симпатично джипче Йети /за жалост не го произвеждат серийно/. Баща ми кара БМВ, което е от класа на Октавията. Е аз не харесвам такива седани. Фабииката ме кефи повече. Е Октавията дава малко повече газарийка, ама като не се чувствам добре в една кола за какво ми е изобщо!?

Ти имаи Фабия...Вземи си Октавия :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Весели празници от мен :)

И едно въпросче, което не е за тук май. Кога мога да си сложа чип тунинг-дали да изчакам да изминат определени километри или няма значение?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Весели празници от мен :)

И едно въпросче, което не е за тук май. Кога мога да си сложа чип тунинг-дали да изчакам да изминат определени километри или няма значение?

 

Може да си "чипосаш" колата, когато искаш. Виждал съм коли, излезли преди няколко часа от магазина, а вече при разни пичове, които сменят софтуер или направо слагат чип ;)

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.