Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

много придърпва може да се кара само на 1 и 2 предавка


veskovesko

Recommended Posts

значи в началото много добре си вървеше оставих я за 2 часа пред работата и след това запали поработи 1 минута и угасна няма палене

смених кондензатор нов палец-стар но работи дисрибуторна капачка-стара но и тя си работи и след тези смени пак не пали ,помислих че е филтър на бензин отворих малкия филтър на карбуратора нямаше никакви боклуци но след това запали много странно .сега работи добре на ниски обороти но като я вкл на 2 или 3 предавка много яко придърпва ще ми се разбият бъбреците от това дърпане ,едвам се прибрах у нас .дайте съвет какво да я правя :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя номер става като се прокъса или много омекне мембраната на бензиновата помпа - дебитът й не стига да качи достатъчно гориво.

Случвало ми се е на изпреварване, че едва се отървах, инак колата на 1-ва и 2-ра върви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми прилича на запушване на инжекторната тръбичка (човката) на карбуратора. Свали я и я продухай или едно тънко телче прокарай.

Също провери и аванса на запалването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

случи ми се подобно нещо лятото обаче в движение, колата губи мощност едвам се форсира, сменям предавка на долу и се закрепи на момент.... после изгасна напълно. Закъсах на цариградско на моста на 4ти километър. а коли хвърчат огледалото ще ми падне. махнах кутията на филтъра видях, че бензин излиза от човката.трябваше да въртя със стартера 30 сек и колата запали без филтъра. така се и прибрах. после ми направи още 2-3 пъти тоя номер и всичко се оправи като налях бензин към 20 литра смеси се с този който го слагах на една квартална бензиностания и вс е ОК.. пробвай и ти да не те ебава някакъв кофти бенз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наско, на тебе ти се е запушил жигльора за високите обороти доколкото разбирам, става от водна капка обикновено. Късметлия си, че така от само себе си се е оправило. Лятото ми стана така на един баир на Витоша с трима души в колата. Развих жигльора и източих поплавъковата камера в едно парцалче, и се оправи. Само дето после тримата, дето бяха с мен, тичаха след колата, докато стигна до по-равно място :mrgreen: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, възможно е да е запушен хартиения бензинов филтър. Една зима брах ужасни ядове, 6 часа се прибирах от Габрово, колата стоя три месеца пред блока, бях разглобил карбуратора из основи. И отново същото. И един пролетен ден мина едно майсторче, погледна в двигателния отсек и ми каза да сменя въпросния бензинов филтър. Струваше 80 стотинки.. Не можах да си позная колата. Както се казва, малко акъл, ама навреме да ти дойде :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе кво да ти кажа...... стара кола и млада жена искат ....РЪЧКАНЕ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: разглоби карбуратора и го продухай с компресор и дано се отървеш от мъките

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.