Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

призив!!!!


vloo

Recommended Posts

здравейте...

Повечето от нас обичат Българската природа.За да я запазим е нужно голяма част от териториите и да влезнат в "натура 2000".за тези които незнаят това е европеиска система за защита на природни територии..у нас бяха предложени около 36% които първонално бяха приети и след това повече от половината отхварлени...поради нечисти интереси...

ОРГАНИЗИРА СЕ МАСОВ ПРОТЕСТ ПОД НАДСЛОВ"ДА СПАСИМ БЪЛГАРСКАТА ПРИРОДА"ЗА ЦЕЛТА ТРЯБВА ДА СЕ САБЕРЕМ МАКСИМАЕН БРОЙ ХОРА НА 21.12.06Г.четвъртък от 9 часа.пред главния вход на бившия партиен дом..присъствието на всеки желаещ и можещ ще баде добре дошло...

за повече инфо.пишете на е-mail "idalv@mail.bg" :!: :!: :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 ч. в делничен ден повечето ще са на работа или на училище, та ще е пенсионерски митинг явно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тогава се гласува колко територии да са защитени..няма как да се гласува в сабота или неделя...пак и да ти кажа че само от моя факултет ще са поне 500 студента така че....ама ще има и контра митинг...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам како ще се защитава с митинг и контрамитинг, но мисля че май никой не знае за какво точно ще се стачкува.

Доста общини желаят повече територий да влязат в тази програма - ясно е, че ще има опити апетитни парчета да се оставят извън тази зона.

За Каварна четох - там обратното - много площи се обявяват за тази програма.

Кмета е против, понеже организациите, които са избрани да отговарят за тах се славят като "почтенни бизнесмени".

Също е ясно какво смятат да правят.

Подкрепям Вашата инициатива - но знаете ли точно за какво се борите.

Или е за точно конкретна област.

Малко не в темата, но не мога да се въздържа.

От година и нещо сумати приятели ми пращат линкове за "Да спасим Иракли".

Нямам нищо против, но им казах, че няма да я подкрепя, по-простата причина, че те ходят само там и когато ги настъпят тогава почват да врякат.

Навремето като ходихме във Варна до кмета, да не се дава Офицерския плаж да строят ТИМ дискотека, защото има игрища за волейбол - що тогава не врякаха или каквото и дае.

Жал ми е, че така си съсипваме природата с някакви дребни сметки, но доста често тия протести или не се знае точно за какво става на въпрос или е спонтанна проява за точно определено място.

Изразявам лично мнение.

А иначе ви подкрепям за идеята, но както каза

Krankenstein малко ще е трудно в делничен ден.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, вие за какво протестирате - да се включват повече земи в тази програма или не? `Щото поста ти е малко объркан и оставам с впечатление, че ако някой от клуба отиде, ще е без да знае защо го е направил... :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето и обяснение на нещата...почти всеки които ще е там знае доста добре как действа натура 2000 аз лично знам почти всичко...протеста е организиран от една от най-големите ни екологични организации и подкрепен от всички други..идеята е че преди няколко седмици се гласува колко % да влезнат в натура 2000 тогава приеха 36%(много добре) веднага след това от нуг(национално управление по горите)искара прецесиране(отлагане до май месец догодина когато ще е касно да се гласува защото вече ще сме си отнесли санкциите от "ес") на повече от половината от приетите територии и понеже (предполага се)че някои хора не са знаели какво означава прецезиране са гласували положително...което ще рече че от 36 останаха 17 %...много хора от зелената общност(така да се каже)както и хората от биологическия факултет на су. взеха да протестират .направи се подписка и нещо като протест до наща деканка която също беше гласувала за прецезиране...с положените усилия успяхме да върнем нещата в изходна позиция зоните за сащите гласуването е друго...

когато тези зони влезнат в натура 2000 ще станат защитени от всякакви набези с цел строителство и сеч..

допълнение:нуг искат да са по -малко зоните за да печелят от дърводобив естествено незаконен....

важното е когато се гласува да сме там много за да се сетят че има хора на които им пука.....

а за иракли съм съгласен,че хората протестираха чак когато стъпихатам...не протестираха а ходеха...някои ходят там от сума години и си траят...обаче трябваше някой да вземе нещата в ръце...аз лично там не съм ходил и знам че ще си го застроят..ама аз морето съм го прежалил там парите са повече от нас....но за горите е друго...пък и отложените зони са най-големите горски масиви"източни родопи,средни родопи,западна стара планина и куп други....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.