Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Течен метал


PV

Recommended Posts

Днес се опитах да замажа един детайл с Поксипол, но вероятно понеже беше стоял в колата при ниска температура се е втвърдил доста, загубил си е пластичните свойства и не може да се работи с него. Излиза, че само ако се държи на топло в къщи може да се ползва през зимата. Сетих се за един друг много хубав течен метал, в голяма жълта (или жълто-зелена) тубичка - около 100-120 мл примерно, а може и малко повече. Не си спомням вече и дали имаше малка тубичка втвърдител към него, но това е най-хубавия течен метал, който съм ползвал. С него си залепих резервоара още преди 5-6 години и е като бетон. За съжаление вече не се намира по магазините - предлагат ми основно Бизон, Поксипол и един германски за 17 лв, а онзи беше американски. Ще помоля ако някой ходи в подобни магазини да хвърли един поглед дали го има конкретно тоя.

Трябва ми не на последно място понеже ссе опасявам, че Поксипола няма да издържи на температурата ако се наложи да се ползва за някои места, близки до двигателя - предполагам, че лятото металните части се загряват над 120 градуса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще се ослушвам стото имам ходенета в такива магазини и сте раазпитам че и аз резервоара го мацнах с поксипол да видим кат налеим тунджа ша те4е ли то само тлеее6е стот е бил заваряван преди тва.

а колкото до металните 4асти специално колектори аспух и около тях е ~ 220 градуса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще се ослушвам стото имам ходенета в такива магазини и сте раазпитам че и аз резервоара го мацнах с поксипол да видим кат налеим тунджа ша те4е ли то само тлеее6е стот е бил заваряван преди тва.

.

Извинявам се за разводняването на темата , но аз моя резервар го китосах с влакнест кит и спря да тече. Преди това съм ползвал какви ли не лепила , но бензина ги скапваше

 

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес се опитах да замажа един детайл с Поксипол, но вероятно понеже беше стоял в колата при ниска температура се е втвърдил доста, загубил си е пластичните свойства и не може да се работи с него. Излиза, че само ако се държи на топло в къщи може да се ползва през зимата. Сетих се за един друг много хубав течен метал, в голяма жълта (или жълто-зелена) тубичка - около 100-120 мл примерно, а може и малко повече. Не си спомням вече и дали имаше малка тубичка втвърдител към него, но това е най-хубавия течен метал, който съм ползвал. С него си залепих резервоара още преди 5-6 години и е като бетон. За съжаление вече не се намира по магазините - предлагат ми основно Бизон, Поксипол и един германски за 17 лв, а онзи беше американски. Ще помоля ако някой ходи в подобни магазини да хвърли един поглед дали го има конкретно тоя.

Трябва ми не на последно място понеже ссе опасявам, че Поксипола няма да издържи на температурата ако се наложи да се ползва за някои места, близки до двигателя - предполагам, че лятото металните части се загряват над 120 градуса.

Това което ти трябва е металпластик има го за алуминий,чугун и стомана.С него съм правил резби на свещи и е нямало проблеми.Запомни,че е двукомпонентен.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на коя фирма е тоя металпластик? И като направиш резбата след това можеш ли да отвиеш свещта?

Те повечето подобни лепила са двукомпонентни, но за това което става дума не съм сигурен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на коя фирма е тоя металпластик? И като направиш резбата след това можеш ли да отвиеш свещта?

Те повечето подобни лепила са двукомпонентни, но за това което става дума не съм сигурен.

За фирма немога да ти кажа.Точно за развалена резба става като изчакаш да почне да стяга и нежно я отвиеш, иначе няма мърдане.Стяга след 24ч.Металпластика е прахообрезен.Ще питам дали могат да ми набавят.За какъв метал става дума?Алуминий или чугун.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди години на цилиндър на трабанта ми се скъса резбата и тогава купих от сергия на битака ,която и сега я има ,двукомпонентно лепило и преди да завия шпилката я намазах с течен вазелин и като спре да се стича смесих лепилото и намазах в отвора и вкарах шпилката.след 24 часа всичко беше добре и докато го продадох нямах проблем,а до сега не са се обаждали за проблем с тази шпилка.като се има впредвид че там е температурно натоварено и издържа,иди и питай.тази сергия е на последния ред в началото,като тръгнеш в дясно и мъжът който продава държи и магазин за такива материали ,но не мога да намеря визитката.утре ако имаш възможност иди и му обясни за какво ти тряба и той ще ти предложи това което има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.