Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

ВИЕНЕЕЕ при опит за старт???


gogata

Recommended Posts

Коя клема бе, човек??? Ходи на майстор, вместо да караш всички да гадаем за какво става дума. Жичкаджия ти трябва!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво й има-Тини ти каза какво й има.

Сериозно ли е - да

Как да го оправиш - ако можеш, си сваляш сам стартера и го носиш на ремонт (как се сваля пише в онази книжка, за която ти казах). Свалянето, доколкото си спомням не е сложно. Ако не можеш да го свалиш сам - намираш си майстор или някой, който да ти помогне и пак го даваш на ремонт. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най лесно би било да смениш стартера .ако си по сръчен и имаш свободно време - разглоби старера . или шалтера е залепнал или бендикса се е счупил и е блокирал .

 

 

п.с.

имам читав стартер за 25 лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво точно не му работи на механизма....върти ли моторчето?

Да не са ти запушени пръскалките?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сигурно като си мъчил стартера ти е духнал някой предпазител или кой знае какво.

 

аз не знам какво толкова питаш. Разбирам че не са ти много ясни нещата, но искаш всичко на готово да ти го кажем.

 

пробвали да хванеш един волтметър и да премериш дали има напрежение на кабелите на моторчето??? това е най лесния начин да разбереш дали ти е изгоряло или не.ако нямаш волтметър може и с една най обикновенна крушка, кофтито в случая е , че крушката ще светне и на 6-7 волта ама моторчето няма да се врътне.

 

а това пък дето го казваш, че си слагал клемите на акумулатора като е бил включен такъв голям консуматор като стартера ....... незнам ..... радвай се, че не те е светнала тебе някоя искра, че ти можеше да се постопиш не клемата на аку-то

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти дам един много полезен съвет, а пък ти дали ще се вслушаш в него или все ще продължаваш да се чудиш кое как и защо е твоя работа ;)

Отиди на майстор. Имаме раздел тук, потърси, харесай си и бягай при него. Ама с колата. Разкажи му за болежките, той ще я прегледа. Ще ти каже какво трябва да се пипне, какво трябва да се смени и ако той няма частите - от де да си ги купиш. За цялата тази процедура не би трябвало да ти вземе повече от 10-15 лв. Но след нея ще знаеш колко пари ще са ти нужни за да подкараш колата като хората. Събираш парите, ако не са ти налични, и отиваш обратно при този майстор или при друг, ако този не ти е вдъхнал доверие. И си решаваш проблемите.

Има и един друг момент - в свободното си време чети някоя от ремонтните книги за Шкода. Като за начинаещ зелената "Аз ремонтирам Шкода" ще ти свърши работа. Най-малкото за да знаеш какво да питаш и да конкретизираш въпроси те си.

Успех ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ако бях на твое място изобщо нямаше да се мъча, а ще си купя един стартер от Тини - продава мисля по 25 лв. в оная обява. Цената така или иначе е направо символична. Купувай един стартер и си решаваш проблема - ако не е от стартера няма лошо да си имаш резервен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми...сега пръскачката за която казъх работи :? :| :| :| :| :| ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

 

ебаааа...колата

 

Ти не четеш ли отговорите? Коропт ти писа, че като нищо ти е духнал някой бушон като си мъчил стартера, виж ги тях. И верно много тъпо си постъпил като си свързал акуто, докато ти е бил включен стартера...добре, че не те е треснал тока :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж си дали не са зацапани клемите на самата помпичка и на ключа за нея или дали някой кабел не е прекъснат. Tyny продаваше такава помпичка за някаква символична сума, драсни му едно ЛС. Той и стартер продаваше. Успех. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.