Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Волан - Сваляне ?


kukumitcin

Recommended Posts

Така ще сменям волана на "Жената".

Въпроса ми е как се сваля волана до сега не сам се занимавал с такова начинание и за това питам.Трябва ли да внимавам с нещо и т.н.?

Та ако някой знае да сподели. :)

 

Мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не е свалян досега излиза трудно понеже освен, че е на шлици сединението има и конус както примерно при ябълковидни болтове. Отвиваш централната гайка и ако не излиза лесно намираш подходящ дорник и докато ти дърпаш волана някой приятел удря посредством дорника кормилния вал. Така се освобождава сглобката. Занапред вече не е нужно това. По принцип има и специализирани скоби, подобни на скоба за лагер - може и с такава да пробваш - ако имаш подръка двураменна голяма и тя пасне на основата на волана добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбрах какво общо имат трудните терени, майстора и поддръжката със свалянето на волана :?: Трупане на мнения или... :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

просто трябва и добър майстор

 

аз лично съм ходил и съм се върнал от морето с нея и сме минавали през супер трудни терени...и никви проблеми да чукам на дърво... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Просто си иска ПОДДРЪЖКА :D

 

 

:?: :?: :?: :?: Пък и ти за подръжка да говориш...малко странно ми стана :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не е свалян досега излиза трудно понеже освен, че е на шлици сединението има и конус както примерно при ябълковидни болтове. Отвиваш централната гайка и ако не излиза лесно намираш подходящ дорник и докато ти дърпаш волана някой приятел удря посредством дорника кормилния вал. Така се освобождава сглобката. Занапред вече не е нужно това. По принцип има и специализирани скоби, подобни на скоба за лагер - може и с такава да пробваш - ако имаш подръка двураменна голяма и тя пасне на основата на волана добре.

 

Благодаря за изчерпателният отговор.

Надявам се към краят на седмицата да пусна и снимки с новият волан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно дорника, който съм споменал върши работа и къс удължител за тресчотка /ама да е от 1/2" комплект, за да не даде фира/ или болт от скоба за лагери - тези болтове завършват със издатина като конус, която влиза в дупчица на кормилния вал, оставен точно с тази цел - избиване. След тези операции, хвърляй едно око на долното каре на кормилния вал за всеки случай дали е здрава връзката и там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.