Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Аз да си питам за джантите :)


maxrpm

Recommended Posts

max,

 

Трудно ще се разпадне по шевовете, ама ще трябва да я караш задължително с вътрешна. Щото иначе не се знае откъде ще изпуска. Пък и на мойта се беше пробила джантата и доста бързо скъса и вътрешната. С други думи - зарежи я и дай 10-15лв за читава.

 

Поздрави.

 

PS: Не очаквай светкавичен отговор сутрин в почивен ден :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

май 14- ките на са правени за безкамерни гуми - нямат борд който да осигури гумата против разлепване от джантата в интензивен завой

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

май 14- ките на са правени за безкамерни гуми - нямат борд който да осигури гумата против разлепване от джантата в интензивен завой

 

Доколкото знам стават за безкамерни гуми, баща ми дълги години е карал с такива. Пише си и в книжката, че стават. Друг е въпроса, че след толкова употреба малко или много са станали на елипси и безкамерните гуми не задържат въздуха (както е при мен). И аз съм с вътрешни гуми :oops: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си джиткам с безкамерни и нямам грижи. Помпя гуми 2-3 пъти в годината :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в зелената книшка пише че на джантите за безкамерни гуми има буква "H" . имам 14 " - ки и на тях няма такава буква. прредпочитам да не си правя експерименти с безопасността за това джантите си седят в мазето .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам какво толкова лошо има във вътрешната гума ;) Надявам се че като им ударя една четка няма да имам проблем щом няма да се разпаднат

 

Весели празници!

 

На вътрешната гума и е лошо това, че много често, когато се спука, джантата светкавично опира в асфалта. Представи си с около 120+ да спукаш предна гума! Ако си само с външна, МОЖЕ и да не се стигне до кофти ситуация. Разбира се, никои не е застрахован и от пръскане на външната. Просто вероятноста да се случи е по-малка ;) (говорим за нормална гума, а не за някой "слик", каквито имат разни колеги и се чудят дали са им добри - не мога да разбера, но аз си мисля, че с тези неща, шега не бива...)

Колкото до джантата - и моя съвет е, след като ще я караш с вътрешна - по-добре си вземи читава. Че няма да се разпадне - няма, но може да пропуснеш нещо при почистването, което после да ти пука гумите...

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.