Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Замръзване...


tyny

Recommended Posts

вкарваш колата в топъл гараж ...

стискаш палци да не протече някъде . с един литър на 13- 14 литра може да си постигнал - 3 грдуса. аз налях в моята 8 литра червен антифриз (мисля че беше г13) за - 75 и допълних с дестилирана вода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отиваш при колата , махаш ремъка (за да не счупиш водната помпа) и палиш мотора да поработи 5- 10 мин за да не спукаш блока / главата . когато водната помпа може да се превърти на ръка слагаш ремъка. припалваш колата през час - два за да не замръзне повторно. това няма да размръзи тръбите напред и радиатора но ще ти спаси мотора. мога да те водя до моя майстор в захарна фабрика да те размрази.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:? Стискам палци да се размразиш без поражения по блока или главата! И да си знаеш занапред да четеш етикетите на антифриза, че на майстора ако разчиташ да ти каже колко да сложиш... :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

забравих да спомена , не се опитвй да я караш така - най много да я прегрееш и да има допълнителни поражения . ако ти трябва помощ - телефона ми е 088 5205132

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не купувай "два антифриза", а колкото ти трябват за да ги забъркаш в такова съотношение, че да не замръзнеш пак! Отзад на всяка бутилка си пише колко дестилирана вода и колко антифриз се смесват за определена температура. Сметни си го това съотношение(за около минус 30 градуса, много е, ама да се застраховаш) за 12 литра (толкова беше на Естелките охладителната система ако не се лъжа).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

запали колата и изчакай да загрее за да отвори термостата - целта е да се вкара антифриз и в радиаторите - на парното и на главния кръг . колко литра антифриз си взел ? съветвам те да си смяташ антифриза за поне минус 25 градуса на бензин и поне минус 50 ако си с газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С три литра антифриз няма да стане. Първо направи това с двигателя да затопли, както казва Тини (при махнат ремък). После отвинтваш двата болта отдолу с 13 мм ключ, да изтече колкото може старата охладителна течност. След това купуваш 5 л дестилирана вода и 5-6 л антифриз (за не по-ниска температура от минус 38-40 градуса) и ги наливаш, преди това трябва да си завинтил болтовете на тръбичките отдолу. Първо налей антифриза.

Дано не е била много ниска температурата последните нощи, та да няма поражения по радиатора и по блока на двигателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като точих мойта я бях загрял до 80 градуса и развих направо отзад съединението, което влиза в помпата.Бях развил капачката на разширителния съд и обезвъздушителя отпред беше отворен. После налях 4л антифриз и към 2.5л дест. вода. Възможно ли е да е имало някъде останала стара течност?

 

П.С. Колата беше по наклон когато точих и наливах отново антифриз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като точих мойта я бях загрял до 80 градуса и развих направо отзад съединението, което влиза в помпата.Бях развил капачката на разширителния съд и обезвъздушителя отпред беше отворен. После налях 4л антифриз и към 2.5л дест. вода. Възможно ли е да е имало някъде останала стара течност?

 

П.С. Колата беше по наклон когато точих и наливах отново антифриз.

Течността, която е под нивото на водната помпа е останала. Не че може всичките 11 л да се източат до капка даже от долните пробки - винаги остава по малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то т'ва съединение си беше в най-ниската точка, понеже така бях спрял колата, а после я обърнах на обратно. Но явно някъде се е задържала течност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе...чудя се, защо изобщо си карате колите с вода???...

Поздрави!

 

Изключително удачен въпрос :mrgreen: ! Антифриза охлажда по-добре и е "по-здравословен" за двигателя. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.